“Futbol ve Sinemanın kendine has seyircisi vardır”   « Sakarya'nın Güncel Spor Haber Portalı
SON DAKİKA

“Futbol ve Sinemanın kendine has seyircisi vardır”  

Bu haber 30 Mart 2018 - 22:34 'de eklendi ve Bu haber 343 kez okundu. kez görüntülendi.

“Futbol ve Sinemanın kendine has seyircisi vardır”  

Büyükşehir Akademi ‘Futbol Sosyolojisi Seminerleri’ dersinde konuşan Güven Adıgüzel, “Futbol kendi içinde spor tarihinin kralı olmuştur. Sinema da tüm sanatın öncüsü olmuştur. Futbolun ve sinemanın kendine has tutkulu seyircileri var” dedi.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Büyükşehir Akademide dersler devam ediyor. Moderatörlüğünü Erdal Hoş’un yaptığı ‘Futbol Sosyolojisi Seminerleri’ dersinin bu haftaki konuğu Güven Adıgüzel oldu. Derste ‘Sinemada Futbol’ konuşuldu.

 

Sinema ve Futbol Zıt Yönde

Moderatör Erdal Hoş, “Futbolla sinema birbirine her zaman rakip olmuştur. Sinemanın içine futbol hiçbir zaman güzel yerleşememiştir. Futbol, sinemanın içine girdiği zaman ya iyi olmuyor ya da gişe yapmıyor. Çünkü birbirlerini zıt yönde takip ediyorlar. Sinema tüm sanatların toplanıp bir arada harmanlanmış hali, futbol ise tüm oyunların toplanıp bir araya gelmiş halidir” diye belirtti.

 

İkisi de Alanında Kral

Konuk Güven Adıgüzel, “Futbol ve sinema dediğimiz zaman iki farklı başlık duruyor karşımızda. Birbirlerine benzer yönleri bir hayli fazla ama futbol kendi içinde spor tarihinin kralı olmuştur. Sinema da tüm sanatın öncüsü olmuştur. Futbolun ve sinemanın kendine has tutkulu seyircileri var. İkisinin de alanları arasında çıkardıkları üst düzey imgeler mevcut. Sporun, siyasetçinin, markanın ve aklınıza gelebilecek her şeyin sinemaya ihtiyacı olabilir ancak futbolun asla sinemaya ihtiyacı yoktur. Futbol, sinema olmasa bile ömür boyunca varlığını sürdürebilir” ifadelerini kullandı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.