“ FUTBOL SAHAMIZI GERİ VERİN “

Abone Ol
Daha Fazla

AŞAĞI KİRAZCA SAHASINI GERİ İSTİYOR

Gün geçmiyor ki  Sakarya’da futbol konusunda şikayetler birbirini izliyor ve sıkıntılar üst üste geliyor ve bunun karşılığında da isyanlar birbirini takip ediyor. Bunun bir örneğini de geçen günlerde Arifiye İlçesi’ne bağlı Aşağı Kirazca mahallesinde yaşadık. Gazetemiz Spor Servisine gelen bilgiler üzerine bir araştırma yapmak üzere olay yerine gittik. Durum gerçekten  vahim. Olayı görüntüledik ve şimdi de ilgililerden olaya bir çözüm getirmesini bekliyoruz.

“ FUTBOL SAHAMIZI GERİ VERİN “

Aşağı Kirazcaspor yönetiminden ve Aşağı Kirazca halkından gelen şikayetlere göre daha önce yapılan bir protokol ile Aşağı Kirazcaspor ve Aşağı Kirazca gençliğine teslim edilmiş bulunan bir futbol sahası her nedense uzun bir zamandır hurda ve malzeme deposu haline getirilmiş. Kime veya hangi firma veya firmalara ait olduğunu anlayamadığımız bu malzeme yığılması nedeniyle gençlerin bu sahadan yararlanma olanağı yok edilmiş ve semtin gençleri ve çocukları mecburen sokak aralarında oynamak zorunda kalmışlar. Bize sporcu velilerinin aktardığına göre de bu sokak aralarında oynayan çocuklar “ sağa sola zarar veriyorlar “ iddiasıyla jandarmaya dahi şikayet edilmeye başlanılmış. Hatta yazılı bir açıklama yapan ismi bizde saklı bir Aşağı Kirazca’lı vatandaş “ Kirazcaspor’a tahsis edilen yerin hurdalar tarafından doldurulmasına vicdanımız el vermiyor. Kirazcasporun kurucuları ve gerçek sahipleri Basri Bulunç,Halim Sert Abi’lerimiz olsaydı bu futbol sahası hurdacıların eline kalmazdı,çünkü onların kimseye eyvallah’ı yoktu.” Diye de bir iddiada bulundular. Şimdi Merakla bekliyoruz, sahanın bu son durumuna bakıp ta yetkili veya yetkililer ne zaman ve nasıl bir davranış içerisine girecekler. Futbol sahaları gençlerin spor yapması için teslim edilmişken bu olay nereden çıktı diye düşünürken, olayların gelişmesini ve takibini de ihmal etmeyeceğiz.Burada kişi veya kurumlar söz konusu değil, Önemli olan Aşağı Kirazca sahasının bir an önce boşaltılıp gerçek sahiplerine geri verilmesidir. Bunu da tüm yetkililerden rica ediyoruz.

IMG_6983 IMG_6986 IMG_6987 IMG_6992

 

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!