SON DAKİKA

Gözlem – Aynı seneryo

Köşe Yazıları

Serdar Bozkurt imzayı attı.

Foto Galeri, Sakaryaspor

Filede Gençler Kupayı Kaptı

Bu haber 20 Ocak 2017 - 23:53 'de eklendi ve Bu haber 1.057 kez okundu. kez görüntülendi.

Filede Gençler  Kupayı Kaptı

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları birimi tarafından düzenlenen Voleybol İl Birinciliği tamamlandı.

Lütfü Yaman Spor Salonunda yapılan Voleybol İl Birinciliği sona erdi. Son derece zevkli ve çekişmeli geçen müsabakalar sonrasında Ferizli İsmet Aytekin Lisesi , Sakarya Anadolu Lisesini yenerek 3. Oldu.

Şampiyonluk maçında Adapazarı Atatürk Anadolu Lisesi ile  Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi karşı karşıya geldi. Genç Bayanların file önündeki şampiyonluk mücadelesi izlenmeye değerdi. Adapazarı Atatürk Anadolu Lisesi zorlu geçen final maçında rakibini 3-2 yenerek Sakarya Şampiyonu oldu.

Şampiyon Adapazarı Atatürk Anadolu Lisesi ekibine kupa ve madalyalarını Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel takdim etti. 2. Olan  Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ödüllerini , Adapazarı Atatürk Anadolu Lisesi Okul Müdürü Eyüp Yazıcı verdi.

Bu ilk 2 sırada yer alan ekipler ilimizi Türkiye Liselerarası Gençler Grup Müsabakalarında temsil edecekler. 3 ve 4. Olan ekiplere ödüllerini Beden Eğitimi Öğretmenlerinden Yakup Kurt ve Hüsnü Sağlam verdi.

Liselerarası Genç Erkekler Voleybol İl Birinciliği müsabakaları da Lütfü Yaman Spor Salonunda oynanan müsabakalar ile sona erdi. Müsabakalar sonrasında Fatih MTAL. ekibi Şampiyon. , Mithatpaşa Anadolu Lisesi  voleybol takımı 2.,  Şen Piliç MTAL. okulu 3. , Prof. Dr. T.Ç. Ticaret MTAL . okul takımı ise 4. Oldu.

Müsabakalar sonrasında şampiyon ekibe kupasını aynı okulun Beden Eğitimi Öğretmeni Hakan Korkmaz verdi. Diğer okullarda kupalarını Beden Eğitimi Öğretmenleri  Ergin Fırat Şentürk, Esra Yusufreisoğlu ve Oğuz Olcay’dan aldı. Fatih MTAL. ve Mithatpaşa Anadolu Lisesi ilimizi Türkiye Gençler Grup Şampiyonasında temsil edecek.

 

Ödül Töreninde Konuşma yapan Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel ; Okulların yarı yıl tatilini nedeniyle Okul Sporları müsabakalarına da 2. Dönem başlayıncaya kadar ara veriyoruz. 1. Dönem yaptığımız Okul Sporları faaliyetlerimize katılım gösteren tüm sporcularımıza , Okul yöneticilerimize ve Beden Eğitimi Öğretmenlerimize teşekkür ediyor, Tüm öğretmen ve öğrencilerimize hayırlı tatiller diliyorum “ şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.