SON DAKİKA

Sakaryaspor tam gaz 2-0

Foto Galeri, Sakaryaspor

SAKARYASPOR: 1-NİĞDESPOR: 0

Foto Galeri, Sakaryaspor

MANİSA SPOR-SAKARYASPOR:3-4

Foto Galeri, Sakaryaspor

FIBA Basketbol Kampı Sakarya’da

Bu haber 30 Haziran 2017 - 17:35 'de eklendi ve Bu haber 1.305 kez okundu. kez görüntülendi.

FIBA Basketbol Kampı Sakarya’da

FIBA tarafından düzenlenecek olan basketbol kampının Sakarya’da yapılacağını açıklandı. TBF’den yapılan açıklamada, “Sakarya şehrinin gelişen basketbol yapısı, Türk basketbolunun gelişimi için ileride daha fazla katkı sağlama potansiyeli ve pozitif iletişim gücü göz önünde bulundurularak TBF Basketbol Kampının Sakaryamızda düzenlenmesine karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

 

FIBA tarafından düzenlenecek basketbol kampının Sakarya’da yapılacağı açıklandı. Konuyla ilgili TBF’den yapılan açıklamada, “Türkiye Basketbol Federasyonu’nun FIBA tarafından desteklenen Altyapı Gelişimi Projesi çerçevesinde düzenlenmesi planlanan TBF Basketbol Kampı için bir süredir ev sahibi şehrin belirlenmesi hususundaki değerlendirme sürecimiz devam etmekteydi. Bu noktada Sakarya şehrinin gelişen basketbol yapısı, Türk basketbolunun gelişimi için ileride daha fazla katkı sağlama potansiyeli ve pozitif iletişim gücü göz önünde bulundurularak TBF Basketbol Kampının Sakaryamızda düzenlenmesine karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

 

Basketbol kampı

Açıklamanın devamında, “TBF Basketbol Kampı 16-21 Temmuz tarihleri arasında Sakarya Üniversitesi’nde düzenlenecektir. TBF tarafından belirlenen antrenörlerin görev yaptıkları 10 farklı ilden belirleyecekleri 10 çocuk (2002-2003 ve 2004 doğumlu – kız-erkek) ve 24 antrenörle birlikte TBF kamp yönetim ekibi ve Amerikalı antrenörler kampta yer alacak. 15 Temmuz Cumartesi günü itibariyle de belirlenecek program dahilinde tesiste çalışmalar başlayacak” denildi.

 

Şehre prestij katacak

Önemli bir projeye daha ev sahipliği yapacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Kulüp Başkanı Orhan Bayraktar, “FIBA’nın düzenlediği kampa şehrimizin ev sahipliği yapacağı Basketbol Federasyonumuz tarafından açıklandı. Federasyonumuzun şehrimiz basketboluyla ilgili yaptığı açıklamalar memnuniyet verici. 16-21 Temmuz tarihleri arasında Sakarya Üniversitesi’nde düzenlenecek bu organizasyon basketbol geleceğimiz açısından şehrimize prestij kazandıracaktır” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.