Erdem Sanvar Masterlar Yüzme Turnuvası Başladı

Erdem Sanvar Masterlar Yüzme Turnuvası Başladı

Mehmet Erdem Sanvar anısına düzenlenen masterlar yüzme turnuvası, Sakarya Yüzme Havuzunda yapılan açılış töreni ile başladı.

Uzun yıllar Türkiye Yüzme Federasyonunda As Başkanlık yaparak yüzme sporuna hizmet eden Erdem Sanvar adına düzenlenen turnuvaya 25 ile 90+ yaş kategorileri arasından 235 sporcu katılım sağladı. Üç gün sürecek turnuvanın açılış töreninde bir konuşma yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel “Türk sporuna uzun yıllar emek vermiş, yüzme federasyonunda 20 yıl asbaşkanlık yapmış Erdem Sanvar adına düzenlenen bu turnuvaya ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. İl Müdürlüğümüz olarak başarılı bir turnuva gerçekleştirilmesi için sizlerle birlikte olacağız. Şimdiden yarışacak tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” diye konuştu. Türkiye Yüzme Federasyonu Başkan Vekili ve aynı zamanda Erdem Sanvar’ın kızı olan Nilüfer Sanvar da bu turnuvanın kendisi için çok anlamlı olduğunu ifade ederek yarışacak sporculara başarılar diledi.

Sırtüstü, kurbağalama, kelebek, serbest, karışık bayrak ve serbest bayrak stillerinde yarışlardan oluşan turnuvada sporculardan Eric Benan Turan 55-59 yaş kategorisinde 50m. kelebek yarışında Türkiye rekoru kırdı. Sporcuya rekor belgesini veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, müsabakalarda dereceye giren sporculara da madalyalarını takdim etti.

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!