Engellilere Müjde Yaşayan Stadda engelleri kaldırdık

Sinan Panta Forma Hediye_11.05.2020_004
Abone Ol
Daha Fazla

Engellilere Müjde

Yaşayan Stadda engelleri kaldırdık

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun övgü ile söz ettiği, Yeni Sakarya Stadyumunda yapılan “Yaşayan Stadyum Projesi kapsamında Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, tüm engelleri ortadan kaldırdı.

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk ve beraberindekilerle birlikte Yaşayan Stadyum Projesi kapsamında Yeni Atatürk Stadyumu içerisinde yapılan Spor Salonlarında incelemelerde bulundu.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, Sakarya Ampute Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkan’ı Sinan Panta, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Şube Müdürlerinden Özgür Aygün ve Keramettin Ekinci, Adapazarı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Adem Aka , Bedensel Engelliler İl Temsilcisi Selim Özen ile birlikte Yaşayan Stadı gezerek,  stadyumla ilgili gelinen aşamada neler yapıldığına dair bilgiler de aldı.

10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftasının bu yıl Kovid-19 nedeni ile aktif olarak kutlayamadıklarını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy;“ Engelliler haftasında bizlerde Engelli bireylerimizi unutmadık. Yaşayan Stat Projesi“ kapsamında engelli vatandaşlarımızın salonlarımızı rahatça kullanabilmesi için çalışmalarımızı bu doğrultuda yaparak tüm engelleri ortadan kaldırdık.

Engelliler alanında İlimizde hizmet veren ve her fırsatta bu alandaki sorunlarla ilgilenerek iş birliği yapan, sorunların çözümüne katkıda bulunan başta Sayın Valimiz Ahmet Hamdi Nayir ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk olmak üzere, sivil toplum kuruluşlarına, ayrıca engelliler alanında gündemi sürekli canlı tutmaya çalışan tüm medya mensuplarına teşekkür ediyorum. Engelli bireylerin topluma daha çok kazandırmak ve İlimizde engelliliği en aza indirmek amacıyla gelişmelere destek olan herkese teşekkür ediyorum. “ dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, ‘Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu,  video konferans üzerinden 81 İl Müdürüne seslendiği toplantıda ilimizdeki tesislerden ve özellikle Yaşan Stad Projesinden övgüyle söz etti. Yeni Sakarya Stadyum altında yaptığımız “Yaşayan Stat Kompleksi’ sloganıyla tüm Türkiye’ye örnek vizyon bir çalışma olarak gösterilen bu tesislerde,120 metre uzunluğunda Türkiye’nin en uzun kapalı atletizm pisti ile 22 adet İhtisas Salonu, sosyal donatı alanları, açık tenis kortları, halı saha, yürüyüş parkuru ve piknik alanları da oluşturmayı planlıyoruz. Ayrıca Adapazarı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüzü de  buraya taşınacağız ve komplekse bir de Gençlik Merkezi yapmayı hedefliyoruz. Ülkemize örnek olacak şekilde yaptığımız Yaşayan Stadyumun İlimize her anlamda çok büyük katkısı olacak ve tüm vatandaşlarımızın kullanabileceği şekilde tesislerimiz açık olması için çalışmalar yapıldığını “ sözlerine ekledi.

 

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk  ;” Engelliler haftasında verilecek en güzel hediyelerden biri. Federasyon olarak, Yaşayan Stadyumda engelleri kaldırdığı için Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Arif Özsoy’a teşekkür ediyorum “ dedi.

Sakarya Ampute Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkan’ı Sinan Panta , Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy’a 54 numaralı Arif Özsoy yazılı forma hediye ederek, engellilere verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.  Bedensel Engelliler İl Temsilcisi Selim Özen de ;” Engelli sporculara yaşayan stadın kapısını engelli sporculara açan Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy’a , tüm engelli vatandaşlarımız teşekkür ediyorum “dedi.

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!