EMİN MÜFTÜOĞLU, ULUSLARARASI BİSİKLET BİRLİĞİ’NİN DAYANIŞMA KOMİSYONU ÜYELİĞİNE GETİRİLDİ

featured

Dünya bisikletinin en üst organı olan UCI- Uluslararası Bisiklet Birliği’nden Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu’na büyük görev…

 

EMİN MÜFTÜOĞLU, ULUSLARARASI BİSİKLET BİRLİĞİ’NİN

DAYANIŞMA KOMİSYONU ÜYELİĞİNE GETİRİLDİ

 

 

Müftüoğlu UCI yönetim kurulu kararı ile UCI’ın en yüksek bütçeli komisyonu olan Birlik-Dayanışma Komisyonu üyeliğine getirildi. Kurul, dünyadaki bisiklet sporunun gelişmesi için maddi ve manevi destek veriyor, ülke federasyonları arasındaki iş birliğinin yapılmasına da destek oluyor. Ayrıca UCI’ın en üst organına danışma projeleri sunuyor.

 

Müftüoğlu’na UCI tarafından verilen görev bisiklet otoriteleri tarafından sevinçle karşılandı.

 

Bisiklette güzel şeyler oluyor…

Kasım 2021’de Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı olan Emin Müftüoğlu, yoğun bir bisiklet çalışması yürütüyor. Müftüoğlu geçmiş yıllarda UCI yönetimi ve Balkan ülkeleri Bisiklet Birliği Başkanlığı görevinde bulunmuştu. Müftüoğlu başarı merdivenlerini Avrupa’da da çift çift çıkıyor. Artık Türkiye’nin UCI’da bir temsilcisi var.

 

Müftüoğlu konu ile ilgili olarak: “Bu bir güven tazelemesidir. Bize duyulan büyük güvenin eseridir. Ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğim. Bisiklet sporunun ülkemde en iyi noktaya gelmesi için gayret edeceğim. Hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz. Bisiklet dünyası otoritelerine sonsuz teşekkür ediyorum. Bu görev ülkem adına bir gurur, ülkemin bisikletteki dünya onurudur” dedi.

 

Başkan Emin Müftüoğlu, halen Avusturalya’da UCI toplantısında bulunuyor.

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!