ELİF PINAR BOZKURT TÜRKİYE ŞAMPİYONU

featured

ELİF PINAR BOZKURT TÜRKİYE ŞAMPİYONU

26 Mart 1 Nisan tarihleri arasında Muğla’da yapılan Şampiyonada Sakaryalı Elif Pınar Bozkurt Türkiye Şampiyonu oldu.

Türkiye Boks Federasyonu 2023 Faaliyet takvimi kapsamında yer alan Genç Erkekler ve Kadınlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası Muğla’da yapıldı. Şampiyonaya, 61 ilden 444 erkek, 236 kadın toplamda 680 sporcu katıldı.

İlk gün açılış seremonisi ve eleme karşılaşmaları ile başlayan şampiyona, 1 Nisan’da yapılan final maçları ve madalya töreni ile sona erdi.

Şampiyonaya Sakarya’dan iki sporcusuyla katılan Milli takım Boks Antrenörü Muhammet Ali Keskin, Boks arenasında yeni olan sporcum Mehmet Asil Türkiye dördüncüsü olurken, Elif Pınar Bozkurt Türkiye Şampiyonu oldu.

Şampiyona Hakkında Açıklama yapan Milli Takım Antrenörü Muhammet Ali Keskin, Başarmanın yolu inanmaktan geçer. Dedi

Keskin; 2 sporcumla katılmış olduğum Şampiyonada her zaman olduğu gibi Sakarya Boks severleri mahcup etmedik ve Şampiyonluk madalyamızı alarak İlimize geri döndük.

Yalnız Sakarya’nın değil Türk boksunun Duayen isimlerinden olan Milli Takım Antrenör Muhammet Ali Keskin, bu gururu bize yaşatan sporcularıma ve Özellikle Türkiye şampiyonu olan Bozkurt kızıma çok teşekkür ediyorum.

Sakarya boksunun onur kaynağı Sporcum, Avrupa Boks Şampiyonu Ece Asude Ediz’den sonra ikinci gururumuz Elif Pınar Bozkurt Kızımız oldu, Sakarya Boksunun sultanı bir iken iki oldu. Dedi

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!