Devre imdada yetişti

Daha Fazla Göster

Salı Sofrası
Devre imdada yetişti
Sakarya spor içinden çok şeyler beklediği dört haftada saha içi ve saha dışındaki gelişmelerle çok şeyler kaybetti. Bu iş burada biter demek adına elinin altındaki futbol şansını yerle bir eden Sakarya sporu izlerken hem yönetimsel çıkışlara,hemde saha içi dengesiz sonuçları seyrederken içimizi bir futbol korkusu kapladı. Vallahi ben şahsen devrenin bitişine çok ama çok sevindim. İyiki devre bitti. Teknik Direktör ve yönetim saçmalıkları böyle sürerse ,devre arası bu takıma on numara ,bu takımın sağına soluna iki kanat adamı alınmazsa bu takım bu teknik kadroyla ligi bulunduğu yerde bitiremez.Futbol molası verildiği andan itibaren bana sorarsanız yönetim ve teknik kadro ilk yarının futbol filmini geriye sarıp izlesinler.
FATURA FUTBOLCULARA KESİLDİ
Sakarya sporda ilk yarının başında ve de sonunda yaşanan saha içi başarısızlığın faturası futbolculara kesildi. İlkinde Ercüment Coşkun dere Hamza ya ,ikincisinde devre biterken yönetim Ünal No yan ve Sedata fatura etti duraksama günlerinde yaşanan başarısızlıkları. Maşallah hem teknik heyet hemde yönetim sütten çıkmış ak kaşık gibiler. Sanki bu süreçte başka suçlu yok gibi. Bana göre bu konuda Teknik kadro ve yönetim birlikte el kaldırıp Rüstemlerde resim vermeli ki ,suçlu bulup çıkartmak adına adil bir görüntü ortaya çıksın. İki top yapamayan ,topu ileriye taşıma gücü olmayan Orhangazi maçında Sedatı çok aradı gözlerim Yok yok bu çocuk değil, bu çocuğu bu takımın içinde başrolle çıkartmayan teknik adam beceriksizliğini, bir türlü bir kenara itemiyorum.
HAKEMLERİMİZ
Sakarya hakemliği acı ama gerçek bu sezon darba olmaktan kum torbasına döndüler. Hakemlerimiz neden hedef oluyorlar. Kötü yönetimden mi? Takımdaş seyredenlerin vede oynayanların eğitim seviyesi bu işin neresinde. ? Olaylar karşısında caydırıcı yaptırımlar bu işin neresinde geziyor? Bu kendi kendime sorduğum soruların karşılıkları toplumda ne kadar doğru yanıt bulur bilemem. Benim bildiğim yukarda sayılan başlıklar bu işin sorunlar yumağını oluşturuyor. Birde bu işe kötü yönetilen Hakem camiası ile maçlara atanan hakemlerin atamalarındaki yetersizlikte bu işin içindeki en önemli ayrıntı. İş bilen ,hakem camiasına katkı verecek insanların ,senden benden kavgası sonucu bu işlerden uzaklaşmasının da bu gün gelinen noktanın içinde önemli rol aldığını düşünüyorum. Hakemler kendilerini düşünen,cesaretsiz ,sadece laf ebeliği ile günü savuşturmaya çalışan yönetici tiplerinden kurtulmadıkça ,bu gün yaşadıkları eksilmez daha da artarak yol alır. Son sözler hakemler ne kadar kötü yönetilse de ,maçlara yanlış atamalar yapılsa da sonuçta onlar kaba kuvveti hak etmiyorlar. Bu genç çocuklara sadece hakem camiası değil futbol dünyamızın da sahip çıkması onların daha iyi
YENİ ALANDÜZÜ NEDEN ÇIKMADI ?
Yeni Alan düzü düşme potasından uzak olmasına karşın iki kez sahaya çıkamadı ve ligden ihraç oldu. Çay kışla önde olduğu bir karşılaşmada çıkan istem dışı olay sonrası, onlardan aldığı hükmen yenilgi nedeniyle onların bu haline oh olsun desede, biz bu işe böyle bakmıyoruz. Çay kışla burada hissi olarak böyle düşünmekte kendi pencerelerinden bakınca çanı yanan kesim olarak haklıda olabilirler. Ancak bu manzara tamamen duygusal ,bu manzara Türkiye’nin ekonomik manzarasının dışa yansıması. Yeni Alan düzü örneği son örnek. Ondan önce Kazimiye ,ondan sonra Kuzuluk Ersoy vakaları ne çabuk unutuldu. Bunlar iyi günler. Bu gün ki Türkiye’nin ekonomik yapısında daha ne gemiler karaya varmadan batacak. Daha ne takımlar kapılarına iflas kepen ki asacak. Bekleyin görün. Ak hayaller bitti. Yani deniz bitti kara gözüktü.

SOFRANIN LEZZETİ YOKMUŞ
Efendim bizim sofra bu şehirde Hacı Baba lokantası gibi tarih oldu. Biz bu işe başladıktan sonra Yeni Sakarya’daki yıllarda bizi takip eden okurların önüne koyduğumuz Salı Sofrası yaklaşık 14 yılı geride bıraktı. Günümüz Türk iyesinde bir sofra bu kadar uzun süre kurulsun .Demek ki Sofra ilgi görüyor. Buda benim eserim olduğuna göre bırakında bu işin sevineni de ben olayım. Zaten bu işte en büyük zenginlik bu. Yaptığımız işin karşılığını bulması. Son zamanlarda bizim takipçilerimiz Sofranın ciddi bir havaya büründüğünü ,eskiden sofranın içersinde esprili konularında olduğu ,o sürecin daha lezzetli olduğunu iddia eden dostlar kapımızı çaldı. Okura laf yok da, bizim bu konuda edecek çok lafımız olur. Arkadaş Türkiye’nin bu gün ki manzarası içinden espri üretmek ne mümkün. Her gün işbilir Hükümetin gündeme taşıdığı olayların peşine takılmaktan espri üretmeye fırsat mı kalıyor? Bu nedenle de şu sıralar ciddi takılıyorsak eğer vardır bunun bir hikmeti deyip, isterseniz bir başka konunun peşine takılalım.
ADASPOR DA GİDİCİ
Basketbol de hava atanlar her nedense Voleybolun yükselişi için kıllarını bile kıpır tatmıyorlar. Varsa yoksa Sakarya spor varsa yoksa Basketbol. Pardon Basketbol derkende bu konuda sadece Büyükşehir Pota altında büyük oynuyor. Kalantor yöneticiler Ak model arabalarıyla Büyükşehirin peşine takılmışlar hava basıyorlar. Ak Gün Başkan eşliğinde Pota altına salınan Büyükşehre verilen imkan erkek Voleybol üne dönülse de bir şey değişmiyor. Alın size Ada spor örneği .Bu takım Sakarya’yı 3 ligde temsil ediyor. Ama gel gör ki Adem Aslan teknik adam, Nizamettin Aslan bir garip Başkan olarak lisans aktarma bedellerini ,takımın deplasman masraflarını kendi ceplerinden karşılıyorlar.Belki itibar görür diye Kız Voleybol ünü kapatıp Erkeke voleybol üne asılmışlarda ,sonuç? Bu süreçte GSİM ,Bu süreçte Sakarya’yı Sporun Başkenti yapacağız diyen zatı muhterem nerde?
Büyükşehre binlerce dolar harcayanlar Pota altında bir süre mola verip file üstüne katkı veremezler mi? Spora ayrılan Büyük bütçeden ufacık bir pay Ada spora ,bir ufacık pay ,Yeni Hendek spor takımına ayrılsa dünyamı yıkılır. Bu konuyu neden dilime doladım biliyor musunuz? Ada spor seneye Voleybol kepenklerini kapatma kararı almış. Hadi gözünüz aydın Salih efendi, hadi bakalım gözün aydın bir problem daha ortadan kalktı. Siz GSİM( Salih Koşu) takım branşlarında derece yapanlara objektifler eşliğinde teneke madalya vermeye devam edin. Efendim bizden bu haftalıkta bu kadar siz her zaman olduğu gibi size lazım olanları alın kalanlar benim olsun.

nazim aktürk

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!