SON DAKİKA

Sakaryaspor tam gaz 2-0

Foto Galeri, Sakaryaspor

Destek bulunursa Fransa’ya gidecekler.

Bu haber 18 Mayıs 2015 - 13:17 'de eklendi ve Bu haber 999 kez okundu. kez görüntülendi.

Türkiye’nin en başarılı kulüplerinden biri Pamukova karate spor kulübü oldu.

Türkiye kulüpler Karate şampiyonası 15.16.17 Mayıs tarihlerinde Bursa Gemlik’te yapıldı.

İlimizin faal karate branşına sahip tüm spor kulüpleri şampiyonaya katılırken, şampiyonaya tek derece Pamukova karate spor kulübünden geldi.

Avrupa bölgeler (kulüpler) şampiyonasına gidecek olan kulüpleri belirlemek için yapılan Türkiye kulüpler şampiyonasında Pamukova karate spor kulübü ilk turda Ankara kulübünü 3-1 yendi, ikinci turda çok kuvvetli olan İstanbul büyükşehir belediye takımına 3-0 yenildi.

Üçüncülük maçlarına çıkmaya hak kazanan kulübümüz ilk tur üçüncülük maçında Bursa büyükşehir belediye takımını 3-2,  üçüncülük ikinci tur maçında İstanbul Arslan spor kulübünü 3-1, üçüncülük üçüncü tur maçında Gaziantep kulübünü 3-2 yenerek üçüncülük final maçına çıkmaya hak kazandı.

Üçüncülük final maçında Erzurum kulübü ile karşılaşan çok çekişmeli geçen maçı Pamuk Karate spor kulübümüz 3-2 yenerek Avrupa bölgeler (kulüpler) şampiyonasına gitmeye hak kazandı.

Bir çok ilde bir çok spor kulübü yüksek bütçeler ile başarılar kazanırken mütevazı kadrosu ve kendi bütçesi ile bu başarıyı yakalayan Pamukovalı sporculara Tüm Sakarya’nın sahip çıkması lazım.

Bu ili bu ülkeyi temsil etmeye hak kazanan sporcularımız eğer maddi sorunları aşarsa 5.6.7 Haziran tarihlerinde Fransa’nın Paris kentinde yapılacak olan Avrupa bölgeler (kulüpler) şampiyonasına gidecek.

Antrenör Seçkin Küçükseller “Sporcularımız müthiş bir mücadele ile başarı kazandılar. Kendi olanaklarımız ile gittiğimiz Türkiye şampiyonası da alınan başarı ilimizin başarıdır. Çoğu ilin sporcuları bir çok kamu, özel kuruluşu, belediye yi arkasına alarak turnuvaya katıldı. Eşit şartlarda bile mücadele edemedik. Ancak her şeyin maddi destek olmadığını sporcularım aldığı başarı ile gösterdi. Bu aslan yürekli sporcularımız artık Pamukova’nın ve Sakarya’nın sporcularıdır. Bu kulüp Pamukova’nın ve Sakarya’nın kulübüdür. Tüm kurumlar ve belediyeler sporcularımıza sahip çıkarak bizleri Avrupa bölgeler şampiyonasına göndermelidir. Bizleri hiç yalnız bırakmayan Pamukova Belediye Başkanımız Sayın Cevat  KESER’ den ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki TOÇOĞLUN’dan yardımlarını bekliyoruz  Bizlere başarılı olmak için, ülkemize madalya kazandırmak için mücadele edeceğiz. Destek bekliyoruz. Bize sahip çıkılmasını bekliyoruz. Dedi.

20150517_154229 20150517_154257 20150517_154350

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.