CUMHURBAŞKANI SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN

download
Abone Ol
Daha Fazla

CUMHURBAŞKANI SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN

GAZETECİLERİN SORULARINA VERDİĞİ CEVAPLAR

03.07.2020

—– / —–

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN- Değerli basın mensubu arkadaşlarım; bugün bildiğiniz gibi Sakarya Hendek’te bir havai fişek fabrikasında bir patlama meydana geldi ve bu patlama neticesinde şu an itibarıyla buradaki personel sayısı 189, 189 personel içerisinde yaralı sayısı biri ağır olmak üzere 74 yaralı mevcut ve vefat sayısı da 2. Bu aldığım rakamlar gerek Vali Bey, gerekse İçişleri Bakanımdan aldığım rakamlardır

Tabi her türlü tedbir şu an itibarıyla alınmış vaziyette. Gerek AFAD, gerek UMKE, gerek itfaiye şu anda koruma altına almış durumdalar ve bu koruma altına aldıkları, kontrol altına aldıkları bu söndürme çalışmaları havadan gerek helikopterler, gerekse uçak vasıtasıyla bu çalışma devam ediyor. Ve iki yangın helikopteriyle bir yangın uçağı burada aktif şu anda çalışıyor.

Tabi bu arazi 160 dönüm bir arazi, 160 dönüm arazide 15 yerleşim alanında bina var, yerleşim yerlerine de 3 kilometre mesafede. Bu fabrika, şu anda bütün bu personel tabi civar, yani uzaktan, o mahallin insanları. Ve temennimiz odur ki, bu yaraların inşallah sağlıklı bir şekilde ailelerine dönmesi ve içeride olan yararlılarla ilgili de olumsuz haberler almamaktır.

Konuyla ilgili şu anda 3 bakanım orada, gerek İçişleri Bakanım, gerek Sağlık Bakanım, gerek Aile, Soysal Çalışma Bakanım oradalar, Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, ilçe belediye başkanlarımız hepsi olay yerlerinde ve olayı yakından takip ediyorlar. Ve ben iş yeri sahibiyle de birkaç kez görüşmeler yaptım, kendileri de şu an itibarıyla tabi olay yerinde ilgili arkadaşlarla beraber çalışmaları sürdürüyorlar.

Ben ölen kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, yaralı kardeşlerimize de şifalar temenni ediyorum.

Temennimiz odur ki, inşallah bir an önce yangın tamamıyla kontrol altına alınmaktan öte söndürülmüş olsun ve daha büyümeden bu işi bitirmiş olalım.

Sağ olun, iyi günler diliyorum.

 

 

 

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!