Çelikel’e Sportif ziyaret « Sakarya'nın Güncel Spor Haber Portalı
SON DAKİKA

ASKER BÜLENT

Sakaryaspor

Çelikel’e Sportif ziyaret

Bu haber 28 Mart 2018 - 23:19 'de eklendi ve Bu haber 440 kez okundu. kez görüntülendi.

Çelikel’e Sportif ziyaret

Futbolla bağı koptuktan sonra Spora hizmet konusunda kendine yeni bir yön çizen

Sakarya GSİM lugün de geçmişten kalan dostlukları tekrar yaşamak adına önce Müdür Yardımcılarından Selim Şahini daha sonrada kurumun genç müdürü Fatih Çelikel’i makamında ziyaret ettim. Spora hizmet kapısı olan bir kurumda ne konuşacaktık tatbiki spor. Bizde içilen çaylar eşliğinde öyle yaptık. Sportif röportaja dönüşen sohbette Fatih Çelikel’in GHSİM lüğünün özellikle okul sporlarındaki çıkışı  hakkında verdiği istatiki bilgileri notlarımın arasına aldım.

ÇELİKEL ÖNCESİ VE BU GÜN

GHSİM Fatih Çelikel açıklamalarına futbolun gölgesinde kal sakta ,tesis anlamında futbola hizmet verirken diğer spor dallarında kendi dönemive öncesi hakkında spor yapan lisanslı sporcularla ilgili önümüze şu istatiki bilgileri koydu. Çelikelmi göreve geldiği yıl Sakaryada 25 bin lisanslı öğrenci  sporcu olduğunu ,bu sayının gecen yıl itibarıyla 47 bin e çıktığına dikkat çekti. Fatih Çelikel bu yıl lisanslı öğrenci sporcu sayısını 61 bine çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

TÜRKİYEDE 4 İL OLDUK

Fatih Çelikel çeşitli branşlarda Sakarya da ki okullardaki öğrencilere spor yaptırma anlamında büyük yol kat ettiklerini iddia etti. Çelikel  daha önce 25 bin olan spor yapan öğrenci sayısını 47 bine çıkartarak bu konuda Türkiye sıralamasında Sakarya olarak 4 lüğe yükseldiklerini belirtti.

LİSANSLI SPORCUDA ARTTI

Sakaryanın sporda atılım içinde olduğuna dikkat çeken Fatih Çelikel her branjda spor yapan lisanslı sporcu sayısınıda kendi gelişi ile artış yaptığına vurgu yaptı. Çelikel daha önce 4500 olan Lisanslı sporcu sayısının 2016 itibarıyla 4500 olduğunu ,geride kalan yıl ise bu sayının 10.bin 132 ye çıktığını açıkladı. GSİM Fatih Çelikel 2018 için bu hedefin 11 bine kadar yükseltmeyi planladıklarını belirtti.

SIKINTILAR AŞILIYOR

GSİM Fatih Çelikele salon turu atan bir sıkıntıyı sordum. Bir yıldan beri ödenmeyen hakem ücretleri var. Bu konudaki son gelişme ne dedim. Bu sorunun karşılığını GSİM Fatih Çelikel’le beraber Muhasebeden sorumlu Müdür yardımcısı Selim Şahin birlikte yanıtladılar. Bu gün itibarıyla bu sorunun ortadan kalktığına vurgu yapan ikili, bu konunun sadece Sakarya’yı kapsamadığını tüm Türkiyede bu konuda sorun olduğunu ,bu sorunun bu gün itibarıyla aşıldığını ve tüm hakem ve personel alacaklarının ödendiğini önüme koydular. Fatih Çelikel’le Dawun Sendromlu sporculara verilen hizmeti, bu spor dalı ile ilgili gelişmeleri  de ucundan kıyısından konuştuk. Bu konuyu ilerleyen günlerde farklı bir bakış açısı ile değerlendirmeyi düşündüğüm için bu konuyu bu ziyaretin içinde küçük başlıklarla buluşturmak istemiyorum. NAZIM AKTÜRK

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.