Basketbolde Büyükşehir Belediye Bölgesel ligten TBL 2 ye yükselmek adına önemli bir mücadeleyikazanarak hedefine ulaştı.Temsilçimiz grupta beşinci maçını yaklaşık 1000 kişilik seyreden önünde ilk yirmi dakikasını 26-32 geride kapadığı Basketbol akşamının sonuna 64-59 luk birzafer ekledi. BŞB belediye ilk maçta İzmirde son saniye üçlüğü ile 64-63 yenmeyi başardığı Modefonu, rovanştadada yenerek TBL 2 ye çıkmak adına büyük bir avantaj yakaladı. Bu sonuçla TBL 2 ye çıkmayı başaran ,Serdivan Spor salonunda BŞB Spor kulupü Başkanı Cevat Ekşininde izlediği pota altı mücadelesini kazanan BŞB bu sonuçla İstanbul temsilcisiyle ( İst.Kadıköy)kendi seyircisi önünde oynayacağı son pota altı mücadelesi öncesi büyük bir moral kazandı. İki takımda beş maçta dört maçını kazanıp TBl 2 ye çıkmayı garantilediğinden bu karşılaşma grup birinciliği için önem taşıyor. İstanbuldaki ilk maçı İst Kadıköy son saniye üçlüğü ile kazanmıştı.
Büyükşehir den büyük adım 64-59
![featured](https://www.sportif54.com/wp-content/uploads/2022/05/WhatsApp-Image-2022-05-16-at-17.27.46-840x840.jpeg?v=1652725376)