Büyük şehirden Büyük şampiyonluk 80-76

featured

Şampiyon Sakarya Büyükşehir Belediyespor oldu

Sakarya Büyükşehir Belediyespor Basket Takımı, Antspor karşısında gösterdiği başarılı mücadele sonucunda rakibini 80 – 76 mağlup ederek Sakarya Büyük Erkekler Ligi şampiyonu oldu.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyespor Basket Takımı, dün oynanan müsabakada rakibi Antspor’u 80 – 76 mağlup ederek Sakarya Büyük Erkekler Ligi şampiyonu oldu. İlk yarıyı farkla geride kapatan Sakarya Büyükşehir Belediyespor başarılı oyun taktikleri ve seyircisinin desteğiyle aradaki farkı kapatarak şampiyon olmaya hak kazandı. Maç sonunda kupayı kaldıran takım kendilerine destek veren ve hiçbir zaman yalnız bırakmayan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ ye teşekkür etti. Başarılı mücadelesi sonrası ligden birincilikle çıkan Sakarya Büyükşehir Belediyespor Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından oluşturulan Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi’ne katılmaya hak kazandı.

Sporculara ve teknik heyete başarılar

Şampiyonluk mücadelesi sonrası kurum tarafından yapılan açıklamada, “ Şampiyonluk için mücadele eden tüm takımlarımızı öncelikle kutluyoruz. Büyükşehir’in spor kulüplerinin ulaştığı başarılar spora verdiğimiz değerin adeta karşılığı niteliğinde. Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi’ne katılmaya hak kazanan Sakarya Büyükşehir Belediyespor’un şehrimizi en iyin şekilde temsil edeceğine inanıyoruz. Sporcularımız ile teknik heyete bir kez daha başarılar diliyor ve kendilerini kutluyoruz” ifadeleri kullanıldı.

ÖDÜL MERASİMİ

Büyükşehir Belediyenin şampiyonluğu ile noktalanan Halis demir Büyükler liginin bitiminde  sahneyi yine ödül töreni aldı.   Şampiyon BŞB yeye kupasını Ferizli kaymakamı Hasan Balcı ile Belpaş Gen. Müdürü birlikte verdiler. Kupa töreninde ikinciye kupasını İlhan şerif Aykac ile İl temsilcisi Mehmet Memiş  Güzeldal birlikte verirken ,ödül töreninde Üzeyir Sormaz , İl tertip kurulu üyesi  Tarkan Meriç  sıralamada kendilerine yer bulan takımlara kupalarını verdiler. Ödül töreni bitiminde takımlar ve madalya törenine katılanlar birlikte resim verdiler.

İkinci Andspora kupasını İ.ŞerifAykaç ile birlikte İl Temsilçisi Mehmet Güzeldal verdi

Basketbolde büyüklerde şampiyon BŞB oldu

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!