Boluspor teknik sorumlusu Ahmet Görkem Görk’ün Sakaryaspor Maç Sonu Açıklamaları

featured

Spor Toto 1. Lig’in 34’üncü haftasında Sakaryaspor ile Dyorex Boluspor, 3 puan mücadelesi verdi. Heyecan dozu yüksek karşılaşmada kazanan çıkmadı.

Karşılaşmanın ardından basın toplantısında konuşan Boluspor teknik sorumlusu Ahmet Görkem Görk, “Çok önemli bir deplasmana geldik. Gelmeden tabii ki bir belli bir müddet çalışmamız gerekiyordu. Çünkü rakip daha çok isteyecekti. Kendi taraftarı kullanacaktı çok büyük bir camia. Öncelikle iki takımı da tabii tebrik ederiz.

Bizim yapmak istediklerimiz şuydu; rakibin bize baskısı ve biz bu baskıyı nasıl kırarız? Rakip bize hücum yaparken artık savunma değil ikinci hamle olarak biz nasıl hücum yaparızı çalışmak istedik. Geçiş oyunuyla ikinci bölge ciddi savunmayla, özellikle dirençli, iki kuvvetli orta sahayla oynamaya çalıştık. 14 numaralı Nalepa’ya baskı yapmak ve dikine fazla oynatmamak adına bir şeyler yapmaya çalıştık. Özellikle Ümit’in uzun vurmasıyla alakalı çalışmalar yaptık, sürekli çalıştık.

Oyuna topu sokmak yerine uzun vursun bizim için hızlı dönen toplarla ikinci dönem topları alabileceğimizi sahipsiz topları alabileceğimizi biliyorduk bunları ilk yarı gerçekleştirdik. İkinci yarı geçiş daha fazla olmaya başladı. Özellikle ilk 15 dakika içerisinde iki tane netimiz bunları iyi vurabilsek daha sonra maçın sonuna doğru da üç dört tane net oldu. İki büyük camianın güzel bir mücadelesiydi. Umarım iki takım da istediği neyse alır” dedi.

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!