BİRİNCİ AMATÖR KÜME KLASMAN’DA DEĞİŞEN BİRŞEY YOK

Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BİRİNCİ AMATÖR KÜME KLASMAN’DA DEĞİŞEN BİRŞEY YOK
Sakarya 1. Amatör Küme Klasman liginde 17. Haftaya girilirken liderlik mücadelesi tüm hızıyla sürerken, düşme hattında yer alan takımlarda ise sıralamada değişiklik yaşanmadı. A Grubunda Hendek Akovaspor 5 Puan farkla liderliğini sürdürürken takipçisi Çaykışlaspor da ümidini en iyi ikincilere bağladı. B Grubunda Ferizli Karadenizspor lider, bu takımın ardında Kaynarcaspor ile Çaybaşı Bekirpaşa ikincüi ve üçüncü sıradalar. C Grubunda Alaağaçcspor’un zirve inadı her geçen hafta daha da artıyor. Yıldırımspor ile Hacımercanspor da bu takımın sürekli takipçisi durumundalar. D Grubunda ise liderlik mücadelesi kızıştı. Karapürçek liderliğini ısrarla sürdürürken Akyazı gücü, Büyükdere Şahinspor bu takımın puan kaybetmesini bekliyorlar.
A GRUBU
—————————————-
A Grubunda Hendek Akovaspor haftalar geçtikçe süper amatör kümeye bir adım daha yaklaşıyor. Sarı Kırmızılılar 45 Puanla liderliğini sürdürüyor. Takipçisi Çaykışlaspor ise genç kadrosu ile umulmadık bir mücadele verdi ama son haftalardaki kayıpları bu takımın 40 Puanda kalmasına neden oldu. A Grubunda düşme hattı çok karışık. 16 Puanla 7. Sıradaki Taşkısığıspor’un da içerisinde bulunduğu düşme hattı yine 16 Puanlı ve 8. Sıradaki Altınderespor, 15 Puanı bulunan Nuriosmaniyespor, 13 Puanlı Yeni Alandüzüspor takımlarının durumu karışık görünüyor. Akyazıspor 12 Puanla 11. Sırada yer alırken, Limanderespor da 11 Puanla puan cetvelinin son sırasında yer alıyor.
17. HAFTA PROGRAMI
—————————————–
YENİALANDÜZÜSPOR – AKÇAYSPOR
LİMANDERESPOR – AKYAZISPOR
KIŞLAÇAYSPOR – ÇAYKIŞLASPOR
TAŞKISIĞISPOR – ALTINDERESPOR
NURİOSMANİYESPOR – HENDEKGENÇLİKSPOR
PAMUKOVASPOR – HENDEK AKOVASPOR
B GRUBU
B Grubunda Ferizli Karadenizspor 42 Puanla liderliğini sürdürüyor.Bordo Mavililer geçen hafta deplasmandan Pazarköy Eğitimspor karşısında galibiyetle döndüler. Kaynarcaspor ise ısrarla bu takımın peşinden gelmeye kararlı görünüyor. Kaynarcaspor bu grupta 39 Puanla ikinci ve Çaybaşı Bekirpaşaspor da 37 Puanla üçüncü sırada yer alıyorlar. B Grubunda düşme potasında da 4 Takım sıralanıyor. 17 Puanla Geyve Bayatspor’dan başlayan düşme hattının altında sırasıyla 13 Puanlı Sapanca Kurtköyspor 19. Sırada, 12 Puanlı Harunustaspor 11 Puanla 1.. Sırada ve 4 Puanlı Kızılkayaspor da son sırada yer alıyorlar.
17. HAFTA PROGRAMI
————————————
FERİZLİKARADENİZSPOR – SAPANCAKURTKÖYSPOR
KAYNARCASPOR – HARUNUSTASPOR
YUVALIDERESPOR – KUZULUKSPOR
ASARİFİYESPOR – PAZARKÖYEĞİTİMSPOR
ÇAMLICABELDESPOR – BAYATSPOR
ÇAYBAŞIBEKİRPAŞASPOR – KIZILKAYASPOR
********************************************************
C GRUBU
——————————
C Grubunda Alaağaçspor’un zirve inadı sürüyor. Yeşil-beyazlı ekip geçen hafta da güçlü rakibi Hacımercanspor’u 2-1 Yenerken, bu takımla aralarındoaki puan farkını da 5’e yükseltti. Bu grupta ikinciliği ise Karaaptiler Akınspor’u 90+’lı dakikalarda bulduğu tek golle yenen Yıldırımspor 35 Puanla Yıldırımspor sürdürüyor. Hacımercan’ın puanı ise 33. Bu grubun düşme hattı da çok enteresan bir görünümee sahip. 17 Puanlı iki takım Hızırtepe Yeni Özenspor ile Hendek Dereköy, hala bu hattın içerisinde yer alıyorlar. 10. Sıradaki Taraklıspor’un 10, 11. Sıradaki Çınarlık Gençlik’in puanı 8 ve son sıradaki Kocaali Sahilspor’un 6 Puanı bulunuyor.
17 HAFTA MAÇLARI
————————————
HIZIRTEPEÖZENSPOR – ÇINARLIKGENÇLİKSPOR
KOCAALİSAHİLSPOR – ALAAĞAÇSPOR
HACIMERCANSPOR – YEŞİLYURTBELDESPOR
KARAAPTİLERAKINSPOR – TARAKLISPOR
SAKARYATEKSPOR – HENDEKDEREKÖYSPOR
GEYVESPOR – YILDIRIMSPOR
——————————————————————————————–
D GRUBUNDA SON DURUM
Amatör Küme klasman ligi C grubunun Liderlik zirvesi son haftalarda büyük bir çekişmeye sahne olmaya başları. Daha önceleri liderlik koltuğunda rahat oturan Karapürçekspor şimdilerde 39 Puanla liderliğini sürdürmeye devam ederken arkasından gelen iki takımın sıkıştırması ile heyecana büründü. Akyazıgücü 36 Puanla ikinci sırada ve yine 36 Puanlı Büyükdere Şahinspor da averajla üçüncü sırada yer almaya devam ediyorlar. Hendek Boğaz’ın puanı ise 33, Bu grubun düşme hattı da karışık. Karasu Kültürgençlik 17 Puanla biraz rahat durumda ama bu takımın hemen altında yer alan Yeşiller ile As Kuzulukspor takımları 12’şer puanla 9 ve 10 Sıralarda düşme korkusunu yaşamaya devam ediyorlar. Aşağı Kirazcaspor ise 9 Puanla 11. Sırada yer alırken, Cihadiyespor takımı da lige havlu attı ve küme düştü.
HAFTANIN PROGRAMI
AŞAĞIKİRAZCASPOR – KARAPÜRÇEKSPOR
CİHADİYESPOR – ASKUZULUKSPOR
KARAÇAMSPOR – AKYAZIGÜCÜSPOR
KARASUKÜLTÜRGENÇLİKSPOR – BÜYÜKDEREŞAHİNSPOR
HARBİŞSPOR – HENDEKBOĞAZSPOR
SARICALARSPOR – YEŞİLLERGENÇLİKSPOR
fırat ens

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!