Trendyol 1. Lig Haftanın Maçları - Trendyol 1. Lig Puan Durumu TFF 3.Lig 2.Grup Haftanın Maçları - TFF 3.Lig 2.Grup Puan Durumu

Bakan Kasapoğlu’ndan Sakarya’ya Övgü Dolu Sözler

featured

Bakan Kasapoğlu’ndan Sakarya’ya Övgü Dolu Sözler

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 81 ilin Gençlik ve Spor İl Müdürleriyle toplantı gerçekleştirdi.

81 ilin Gençlik ve Spor İl Müdürleri ile video konferans yöntemiyle bir toplantı yapan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele sürecinde Türkiye’nin üstün bir performans gösterdiğini vurguladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu’ndan Sakarya’ya övgü dolu sözler

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Video Konferans görüşmesinde Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na Sakarya’daki tesisleşme ve diğer yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ; “Sayın Bakanım,  sizlerin de desteğiyle Yaşayan Stad kompleksi sloganıyla tüm Türkye’ye örnek vizyon  bir çalışma başlattık : İçerisinde  Türkiye’nin en uzun kapalı atletizm pistini, 120 metre uzunluğunda, atletizm donelerinin olduğu tüm ekipmanlarla birlikte bu tesisi 705 Bin Türk lirası maliyetiyle Türk sporunun ve sporcusunun istifadesine sunduk. Aynı vizyon proje içerisinde kurum imkan ve kaabiliyetiyle ilimizin spor salonu ihtiyacını uzun yıllar karşılayacak 22 adet ihtisas salonu bu projemiz dahilinde Sakarya’mıza ve Türk sporuna armağan ediyoruz. Bu kompleksin bölge sakinleri adına bir cazibe merkezi olması için; kompleksin dış çevresini sosyal donatı alanlarıyla tanzim edip, bölgeyle tesisisin entegrasyonunu sağlamayı planlıyoruz. Bu minvalde; açık tenis kortları, halı saha, yürüyüş parkuru, piknik alanları inşa ederek kompleksi ismiyle müsemma kılmak ana hedefimizdir. İlçe Spor Müdürlüğünü de kompleksin içerisine taşıyıp idari olarak da yerinde ve zamanında müdahele ederek doğacak sıkıntıların önüne geçmiş olacağız. Aynı kompleks içerisine bir de Gençlik Merkezi yapmak stratejik hedeflerimiz arasındadır.”dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy “ ; Biz merkez ve taşra ayrımı yapmadan tüm tesislerimizde idareci arkadaşlarımla istişare ederek bakım ve onarım faaliyetlerine, göreve başlar başlamaz (17/042/019) startını vererekgeride bıraktığımız yıl içerisinde başladığımız bakım ve onarım işlerini neticelenirdik. Önümüzdeki Gençlik Merkezi ihtiyacını mevcut olanlara yenilerini ekleyerek giderme yoluna gittik. Bu bağlamda il merkezinde 2 olan Gençlik Merkezi adedini ki; birisi kiralıktı, ilcelerimize (belediyelerimizden devir ya da tahsis yoluyla aldığımız atıl binaları rehabilite ederek) altıya çıkardık. Yaptığımız ve yapacağımız her işi basın ve kamuoyuyla paylaşarak şeffaf bir yönetim anlayışını benimsedik. Bu anlayışımızın neticesi olarak Hendek, Pamukova, Kaynarca ve Kocaali ilçelerimize açtığımız Gençlik Merkezlerini ve il merkezinde eski il binasında, Serdivan Gençlik Merkezinde yaptıklarımızı defaatle kamuoyuyla paylaşarak sürece herkesi ortak ettik.”dedi.

Kasapoğlu, Darısı Diğer İllerin Başına

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ;” Stadın (Yeni Sakarya Stadyum) altındaki işler bitmiş. Çok güzel olmuş. O’nları bir cumartesi günü görelim bizzat. Elinize sağlık. Darısı diğer İllerin başına.Yani Staddaki ölü noktaları , bizim bu şekilde değerlendirmemiz, verimlendirmeniz mümkün oluyormuş demek ki. Güzel bir örneği Sakarya’da” dedi.

Tüm İller, bu projeyi kendi ilinde yapsın

Bakan Kasapoğlu; “Bu konunun çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Yani atıl kapasite olan yerlerin, hem değerlendirmiş oluyor, hem ekonomik anlamda bir kazanım oluyor. Hem de insanlar stada gide gele , Gençlik Merkezine de gelsinler.  Spor bağlantısı oluşabilir, hiç sporla işi olmayan insanlarda gelsin. Tüm iller yaptığımız bu projeyi bulundukları  ilde stadın şartlarına göre uygulasın. Biz de her türlü desteği veririz.” Dedi.

Kasapoğlu’ndan Teşekkür

Son olarak “Sakarya’daki bu örnekleri Tüm Türkiye’ye çoğaltmamız ve dağıtmamız lazım “diyen Bakan Kasapoğlu ; Yeni bina yapmaktansa kullanılmayan binaları milletimizin hizmetine açalım. O yüzden bakın illerinize, bu Gençlik Merkezlerini nasıl arttırız , yeni inşaat yapmadan. Bakım-onarımlarla bunları nasıl gençliğe ve spora kazandırırız. Bunun gayreti içerisinde olalım. Bir de bu yapılan tesislerin 7 / 24 yaşaması. Bizim biliyorsunuz , en önemli yaklaşımlarımızdan biri bu.  Haftanın her günü, her saati isteyenin kullanabileceği şekilde erişime açık tesisler. Bunlar bizim çok önemli hedefimiz. Bizler bunları zaten gündeme getiriyoruz. Bundan sonraki süreçte, Sizler de bunları erişilmiş hedef olarak önünüze getirin. Teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

 

BAKAN BEY GENEL KONUŞMA

 

Bakan Kasapoğlu, 81 ilin Gençlik ve Spor İl Müdürleri ile koronavirüs salgınına ilişkin alınan tedbirleri ve gelecek dönemde yapılacak çalışmaları değerlendirdi.

Toplantıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde en etkili tedbirlerin ivedilikle hayata geçirildiğini vurgulayan Bakan Kasapoğlu, Sağlık Bakanlığı ve bilim kuruluyla da koordineli bir şekilde çalıştıklarını ifade etti.

“Türkiye En Nitelikli Mücadeleyi Ortaya Koydu”

Türkiye’nin en başından itibaren salgınla ilgili gelişmeleri yakından izlediğini, tedbirlerini de süratle alarak hayata geçirdiğini söyleyen Bakan Kasapoğlu, “Dünyaya ekonomik istikrarın ve sürdürülebilirliğin tanımını yapmaya kalkanlar, basit bez maske tedariğinde bile sınıfta kalmışlardır. Hamdolsun Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye olarak, en etkili tedbirleri ivedilikle hayata geçiren, en nitelikli mücadeleyi ortaya koyan ve kararlılıkla bu mücadeleyi sürdürebilen az sayıda ülkeden biriyiz. Dünya Sağlık Örgütü, henüz pandemi kararını vermeden önce biz önlemlerimizi almıştık” açıklamasını yaptı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bünyesinde yer alan öğrenci yurtlarının bu süreçte kritik bir rol üstlendiğini belirten Bakan Kasapoğlu, “Yurtdışından gelen vatandaşlarımız için uyguladığımız 14 günlük sosyal izolasyon süreci için öğrenci yurtlarımız, devletimizin elindeki en etkili imkanlardan biri haline gelmiştir. Biz bu süreçte sadece bina ve yatak tahsis etmedik, rahat etmeleri için her türlü ihtiyaçlarına cevap verdiğimiz bir hizmeti de misafirlerimize sunduk, sunmaya da devam ediyoruz” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtlarının ortam olarak vatandaşlar için uygun hale getirildiğini vurgulayan Bakan Kasapoğlu, “Psikolog ve diyetisyen hizmetlerimiz, kitap dağıtımımız ve sosyal faaliyetlerimiz, misafirlerle sağladığımız iletişim, vatandaşlarımız tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanıyor. Yurtlarımızdan ayrılan misafirlerimizden sürekli teşekkür ve tebrik mesajları alıyoruz. Süreç içerisinde Kızılay ve AFAD’ın destekleri elbette yadsınamaz fakat bu başarıda hem Bakanlık personelimizin hem de siz değerli il müdürlerimizin gayretlerinin takdire şayan olduğunu belirtmek isterim” ifadelerini kullandı.

“25 Bin Vatandaşımızı Yurtlarımıza Yerleştireceğiz”

Önümüzdeki süreçte yurt dışından gelecek olan 25 bin vatandaşımızı daha Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtlarında misafir edecekleri bilgisini veren Bakan Kasapoğlu, “Toplam 25 bin vatandaşımızı, 71 ilde yurtlarımıza yerleştireceğiz. İnşallah onların da 14 günlük süreyi sağlıklı bir şekilde atlatarak, Ramazan’da aileleriyle birlikte olmalarını sağlamak en büyük dileğimiz” açıklamasını yaptı.

“Faaliyetlerimizin Tamamını Dijitale Taşıdık”

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bu süreçteki tüm proje ve çalışmalarının dijital ortama aktarıldığını belirten Bakan Kasapoğlu, salgından sonra da dijital faaliyetlere devam edeceklerini belirtti. Online olarak gençlere eğitim, kültür, sanat faaliyetleri ve antrenmanlar gerçekleştirdiklerini söyleyen Bakan Kasapoğlu, Gençlik Merkezleri’nin ve gönüllü gençlerin bu süreçte ortaya koydukları dayanışma ruhunun çok kıymetli olduğunu vurguladı.

 

“Sporcularımız Vatandaşlarımıza Moral Aşılıyor”

Sporcuların antrenmanlarına devam ettiklerini açıklayan Bakan Kasapoğlu, “Sporcularımız hem antrenmanlarına devam ediyor hem de vatandaşlarımıza moral ve motivasyon aşılayan etkili farkındalık çalışmalarına imza atıyorlar. Ertelenen uluslararası organizasyonlara, çok güçlü bir geri dönüş yapacaklarına yürekten inanıyorum. Bakanlığımızın her bir paydaşının, her bir çalışma arkadaşımızın elinin taşın altında olması gerçekten gurur verici. Bizi güçlü kılan bu birliğimiz ve beraberliğimiz daim olsun” dedi.

 

“Gençler Sosyal Medyadaysa Biz de Oradayız”

Gençlerin sosyal medyayı yoğun bir şekilde kullandığını vurgulayan Bakan Kasapoğlu, “Ben de neredeyse her gün en az bir canlı yayına katılıyor, olabildiğince gençlerle, STK’larla, sporcularla online faaliyetler gerçekleştirmeye çalışıyorum. İçinde bulunduğumuz bu zor sürecin bize sağladığı en büyük kazanımlardan birinin, bakanlığımızın dijital entegrasyonu olduğunu ifade etmeliyim. Gençler sosyal medyadaysa, bizde oradayız” açıklamasını yaptı.

“Sizlerin Çalışmalarını da Takip Ediyorum”

İl Müdürlükleri’nin yaptıkları çalışmaları yakından takip ettiğini söyleyen Bakan Kasapoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sizlerin de yaptığı çalışmaları biliyor, anbean takip ediyorum. İnşallah bu gayretlerimizi hız kesmeden sürdürecek ve süreçten milletçe güçlenerek çıkacağız. Asla irtifa kaybetmeyeceğiz. Kamu yöneticileri olarak bizler, işini en iyi yapanlar olmak mecburiyetindeyiz. Milletimizin tek sığınağı devletimizse, bizler de devlet ve millet arasındaki köprüyüz. Millete hizmet, bizim için görevlerin en mukaddesi, sorumlulukların en büyüğüdür.”

“Biz İnsanı Yaşatmayı Değerlerin En Yücesi Olarak Gören Bir Ecdadın Torunlarıyız”

İhtiyaç sahibi 4 milyondan fazla vatandaşa yardım eli uzattıklarını söyleyen Bakan Kasapoğlu,” Biz, başka ülkeler gibi insanların ihtiyaçlarına kulaklarını tıkayan, en ufak sorunlarda bile kar, zarar hesabına girişen bir ülke olmadık, olamayız. Çünkü biz insan hayatını ve insanı yaşatmayı, değerlerin en yücesi olarak gören bir ecdadın torunlarıyız. Sağlık hizmetlerimizde ve kullan-at cerrahi maskelerde hiç bir ücret talebimiz olmadı. Kamuda çalışan personellerimize ve özel sektör çalışanlarına yönelik tedbirlerimizi de hızlıca hayata geçirdik”

 

Gelinen noktanın Türkiye için umut verici olduğunu da söyleyen Bakan Kasapoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Çok az bir zaman kaldı. İnşallah önümüzdeki günlerde hayırlı haberler duymaya başlayacağız. Mücadele anlamında aldığımız tedbirlerde en ufak bir esneklik göstermememiz gerekiyor. Süreç atlatılana kadar titizlikle, hassasiyetle ve kararlılıkla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu süreçten sonra da hizmetlerimize daha büyük bir ivme ile devam edeceğiz. “

 

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!