SON DAKİKA

BAK ŞU KONUŞANA!

Bu haber 18 Şubat 2015 - 20:33 'de eklendi ve Bu haber 2.203 kez okundu. kez görüntülendi.

BAK ŞU KONUŞANA!
Sakaryaspor’un Ankara Cebeci İnönü Stadında oynadığı Ankara Demirspor karşılaşmasına giden bazı spor yazarı arkadaşlardan biri yazdığı bir köşe yazısında benden ileri geri bir biçimde bahsetmiş. Kendisi maçı seyrederken meydana gelen iki topun kale çizgisi üzerinden çıkarılışını görmediği gibi bunu bir de üstüne üstlük “bir yerlerinden uyduruyorlar “ demeye getirmiş. Biraz daha ileri giderekte şahsımla ilgili olarak kendi düşüncelerini ortaya koymuş. İşin aslını ise antrenmanda Teknik Direktör Ercümend Coşkundere’nin ağzından da duyduğu halde bunu ısrarla iddia etmeye devam etmiş.
ŞOFÖRLÜK KUTSAL MESLEK
Eski gazetemden ayrılarak şu anda Yeni Sakarya Gazetesi bünyesinde foto muhabiri olarak görevime devam etmekteyim. Bu olay da benim hayatımda ilk ve son kez oldu. Ben bazıları (!) gibi 9 köyden kovulup 10. köyü aramıyorum. Zira buna da ihtiyacım yok. Benden bahsederken herşeyi para pul, Köy Hizmetlerinde çalışan şoför diye bahsetmiş. Şoför olmakla gurur duyuyorum, çünkü şoförlük kutsal meslektir. Ancak emekliliğimle birlikte Sakarya’nın aranılan foto muhabirlerinden biri oldum. Spor yazarı değilim. Gördüğümü, spor servisine aktarırım, sorumlusu yazıya döker. Öyle bazı kişiler gibi göremediklerini olmamış sayanlardan değilim. Kimin hangi gazetelerden kovulduğunu ve şu anda da bulunduğu gazeteye hangi şartlarla girdiğini çok iyi biliyorum. Ama bunlar beni ilgilendirmeyeceği gibi, bundan sonra da ne olacakları da beni hiç mi hiç ilgilendirmiyor. Yazıyı yazma cesaretini göstererek beni aklınca karalamaya çalışan bu zatı tüm Sakarya çok iyi biliyor ve tanıyor. Gündeme gelmek için saçma sapan köşelerle spor kamu oyunu meşgul ederek dikkatleri üzerinde toplamaya çalışıyor. Ama işin aslı başka. Telefonla ve mesajla bu işlerin nasıl yürümesi gerektiğini de bizzat kendisi biliyor. Eğer bu gazetecilikse ben gazeteci filan değilim o zaman. Birinden bahsederken kırmadan dökmeden bahsetmek işin ahlaki boyutuna uyar. Öyle işkembeden sallamak ise işin acizliğini gösterir. Yani kısacası yazdığı köşe yazısında aynen kendisini anlatır. Sakarya küçük bir yer, herkes birbirini iyi biliyor. Bizleri anlatmaya gerek yok. Yalnızca üzülüyorum o kadar…
OLUR MU BÖYLE HASAN?
Diyorsun ki benim işim objektif ve seviyeli bir şekilde eleştiri yapmak. O zaman benden bahsederken eski Köy Hizmetleri’nin eski şoförü olarak bahsetmenin neresinde seviye var. Senden ayrılınca eski şoförsem senin yanındayken THY’de hostesmiydim. Verdiğim fotoğraflarla, bilgilerle spor sayfası yaparken iyi di değil mi? Evet ben deplasmanlara aracımla giderken götürdüğüm arkadaşlar yakıta ortak oluyor. Bu konuda sıkıntı ne? Arkadaşlar zaten kendileri teklif ediyor. Ya sen tüccar gazeteci… Senin adın çıkmış 10’a, inmez 9’a.
ömer sarıca

Ömer SARICA
Ömer SARICA.omersarica@hotmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.