Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde heyecan, şov ve gösterilerle başladı BMX coşkusu başladı:

featured

Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde heyecan, şov ve gösterilerle başladı BMX coşkusu başladı:

“Sakarya dünyada bisikletin merkezi olma yolunda” Büyükşehir Belediyesi, BMX Dünya Kupası ve MTB Türkiye Şampiyonası heyecanına, bisiklet şovları ve gösterilerle başladı.

Açılışı yapan Başkan Ekrem Yüce, “Sakarya son dönemde hayata geçirdiği yatırımlarla dünyada bisikletin merkezi olmuştur. Bu sporun Türkiye’de gelişmesi için gayretle çalışmaya devam edeceğiz. Herkesi dünya kupası yarışları için Avrupa’nın göz bebeği olan vadimize bekliyoruz” dedi. Hafta sonu BMX Dünya Kupası yarışlarının Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde yoğun bir katılımla gerçekleşmesi bekleniyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, 23-24 Cumartesi ve Pazar günü (hafta sonu) gerçekleştirilecek olan BMX Supercross Dünya Kupası için görkemli bir açılış seremonisi düzenledi. 30 ülkeden bir çok dünya yıldızı sporcular ve bisiklet sporuyla ilgili önemli isimlerin katıldığı programa Başkan Ekrem Yüce’nin yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Proje Yönetim Müdürü Ali Murat Önder, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse, Büyükşehir Genel Sekreteri Mustafa Ak, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Sakarya Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ve sporseverler katıldı.

Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde coşkulu seremoni Seremonide 9 gün boyunca Avrupa’nın en kapsamlı tesisi olan Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde gerçekleştirilecek olan yarışlarla ilgili bilgiler paylaşıldı. BMX heyecanının başladığı programda Sakarya’nın bisiklet sporuyla ilgili son dönemde hayata geçirdiği projeler anlatılırken, şehrin destinasyonlarına dair tanıtımlara yer verildi. Şehirdeki

sporseverlerin de büyük ilgi gösterdiği açılışta, bisiklet pilotlarının yaptığı şovlar nefesleri kesti. Bunların yanı sıra, akşama renk katan dansçılar izleyenleri büyüleyen bir gösteri gerçekleştirdi.

“Sakarya’nın eşsiz güzelliklerini görmelisiniz” Açılış konuşmasını yapan Başkan Ekrem Yüce, organizasyon için Sakarya’yı ziyaret edenlere kentin güzelliklerini de görmeleri için tavsiyede bulunarak, “Yaklaşık 10 gün boyunca sürecek yarışların, Etkinliklerin, gösterilerin ve EXPO’nun şehrimize hayırlı olmasını dilerim. Bu süreç içerisinde tüm bu organizasyonun dışında Sakarya’nın eşsiz güzelliklerini görmenizi mutlaka tavsiye ederim. Deniz, göller, dağlar, yaylalar, verimli ovalar, temiz hava… Hepsi Sakarya’mızda var. Emin olabilirsiniz ki Sakarya, her mevsim olduğu gibi sonbaharda da görmeye değer. İçerisinde bulunduğumuz Ayçiçeği Bisiklet Vadisi ülkemizin en önemli parkuru. Aynı zamanda dünyadaki benzerlerinden çok ileride bir tesis. Gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki şu an dünyanın en modern ve en fonksiyonel bisiklet parkurunda bulunuyoruz.” dedi.

“EXPO boyunca etkinlikler yapılacak, hediyeler verilecek” Yarışların yanı sıra 9 gün boyunca yapılacak EXPO ve fuarlarda birbirinden güzel etkinliklerin yapılacağını ve hediyelerin verileceğini ifade ederek, “Bu parkur, yarışların olduğu sürelerde sporcuların parkurudur. Onun dışındaki zamanlarda gençlerimizin, çocuklarımızın, ailelerin ve hemşerilerimizin parkurudur. Gençler hafta sonları ya da okul çıkışlarında buraya geliyor, bisikletleri, kaykayları ve patenleriyle birlikte burada spor yapıyorlar. Hemşerilerimiz parkurun içerisindeki Bisiklet Mola Kıraathanesinde ve Expo alanındaki kafelerde aileleriyle birlikte dinleniyor, vakit geçiriyorlar. Ayçiçeği Bisiklet Vadisi içerisinde bir expo alanı kurduk. Hem ulusal hem de uluslararası düzeyde iş yapan şirketlerden temsilcilerimiz bu alanda sizleri bekliyor. Sakaryamızın geleneksel ürünlerinin sergilendiği bölümlerde geleneksel el sanatlarımızdan örnekleri ve hem Sakarya kültürünü hem de Türkiye kültürünü görebilirsiniz. Expo boyunca birbirinden güzel etkinlikler, programlar olacak. Expo alanında sürpriz çekilişler yapılıyor ve başta bisiklet olmak üzere misafirlerimize çeşitli hediyeler takdim ediliyor.” diye konuştu.

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!