AVRUPA’YI TİTRETTİLER ÇİFTE MADALYA İLE DÖNDÜLER

Daha Fazla Göster

AVRUPA’YI TİTRETTİLER ÇİFTE MADALYA İLE DÖNDÜLER

Macaristan’da yapılan Veteranlar Avrupa Judo Şampiyonasında Sakarya’dan Bayram Akdemir ve Neslihan Can ilimiz ve ülkemize bronz madalya kazandırmayı başardı. Şampiyona öncesi madalya sözü veren ikili sözlerini tuttu ve Türk Bayrağımızı göndere çektirdi. Judo Milli Takımı ise toplamda 5 dereceyle döndü

1 tr milli takım

Avrupa’nın bronz adamı

Macaristan’ın Balatonfüred kentinde 35 ülke 572 sporcunun Katıldığı Veteranlar ( ustalar) Avrupa Şampiyonasında Ülkemizi en iyi şekilde temsil eden.Veteranlar ( ustalar) Türk Milli Takımından 2 Sakaryalı gururumuz oldu. Sakarya Judo İl Temsilcisi, Arifiye Halk Eğitim Judo Takımı Antrenörü ve gençlere taş çıkartan performansıyla 2005’den bu yana Sakarya ve ülkemizi Veteranlar Ustalar kategorisinde sporcu olarak temsil eden Bayram Akdemir, Avrupa 3.sü olmayı başardı ve boynuna madalyayı taktı.

bayram1

İlk sınavında bronzla döndü

Öte yandan Avrupa Şampiyonası ilk deneyimine katılan Neslihan Can ise, Karapürçek Halk Eğitim takımının da antrenörlüğünü sürdürüyor ve ilimiz Judo hakemlerinden. İlk tecrübesi olmasına rağmen bu büyük uluslar arası Avrupa Veteranlar ustalar Şampiyonasında 3. olmayı başardı. İki güzide antrenörümüz Ay Yıldızlı Milli Takımımızın 5 madalyasından 2sini alarak hem ülke puanı hem de ferdi olarak Sakarya’nın gururu oldu.

ikili

Sözlerini tuttular

Avrupa şampiyonası öncesinde basın toplantısıyla Judo ile ilgili bilgiler aktaran Türkiye Şampiyonlarımız Avrupa 3.lerimiz Bayram Akdemir ile Neslihan Can, turnuva öncesi madalya sözü vermişti ve bu sözlerini tutarak Türkiye ve İlimize büyük onur yaşatarak Türk Bayrağımızı göndere çekmenin de gururunu yaşadılar. Bu büyük organizasyona Neslihan Can adına Akyazı Belediyesi destek olurken, Bayram Akdemir ise desteksizlikden yakındı. Ülkemiz ve ilimiz için büyük mücadele örneği sergileyen ikiliye ve spora, judo ya destek bekliyorlar.

türkiyenin madalyaları

Millilerimiz Yurda dönüyor

Macaristan da yapılan Avrupa Veteranlar Judo şampiyonasında ülkemizi temsil eden judocularımız bu gün dönüyor.15 Judocu ile katıldığımız Şampiyonadan 1 gümüş 4 bronz toplam 5 madalya ve 3 beşincilikle dönen Türk Milli Judo Takımı sıralamada 23. Sırada yer aldı. 5 Madlyanın 2si Sakarya’dan geldi. M5 90 Kg’de Bayram Akdemir ile bayanlar F2 48 KG’de Neslihan Can bronz madalyaları boyunlarına taktı.

neslihan kürsü 2

İşte Milli Takım Dereceleri

Avrupa şampiyonası Dereceye giren sporcular; Bayram Akdemir ( M5) 90 Kg Avrupa 3. Sü Sakarya- Neslihan Can ( f2 ) 48 kg Avrupa 3. Sü Sakarya- Mustafa Balcı (M 7) 81 kg Avrupa 2. Samsun- Ergün Yapıcı 81 Kg (f4) Avrupa 3. Sü İstanbul- Ahmet Özdemir 60 kg ( m7) Avrupa 3. Sü Ankara-Erdal Uçar 90 Kg ( m6) Avrupa 5. Yalova – Mehmet Özsoy (m6) 81 kg Avrupa 5.si Ankata- Hüseyin Akman (M 5) 90 kg Avrupa 5. Si Samsun Artı 100 Kg ( M 2) Avrupa 7. Si Erzincan

 

 

 

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!