Attık ,Yattık ve kazandık

nazım aktürk
Abone Ol
Daha Fazla

Attık ,Yattık ve kazandık

Sakaryaspor şu günlerde kazanıyor ama nereye kadar? Ankara Demir karşılaşmasında  son anlarında maçı kopardık. Pazar günüde bu sefer 15 saniyede defans armağanı ,son haftaların durgun oyuncusu Serkan’ın çabukluğu ile attığımız golün üzerine Zahit Fındıkla bulunan pozisyonu ekledik. Sonra ? Futbol adına sadece bulduğumuz skoru korumak adına mücadele verdik. Değim yerindeyse attık ve yattık. Kazanana kız mayalımda nereye kadar? Rakibin bulduğu üç net pozisyonda ilkinde beceriksizlik ,ikincisinde kaleci Oğuzun müthiş kurtarışı, üçüncüsünde direkler İsmail Ertekin’le çıktığımız zirve yolculuğunda elimizden tuttu. Son iki haftaa kazanılan maçların ,oynanan futbolun analizi iyi yapılmalı. Bu haftanın güzel olanı biz kazanırken  Samsunun kaybetmesi sonrası bir basamak yukarı çıkmamız  oldu. Allah yürü ya kulum dedi . Umarım bu yürüyüş böyle sürer gider.

CANBERK KAPTAN OLMALI

Sakaryasporun alt yapısından yetişen Canberk futbolunda önemli bir çıkışı yakaladı. Her maç üstüne koyarak oynayan Canberk’i seyrederken hem onun ana hem de sakaryaspor adına seviniyorum. Sonuçta o safkan bizim çocuğumuz. Çanberk Ferhat’ın cezalı olduğu, Burakın kulübede olduğu İnegöl maçında sahaya kaptan olarak çıktı. Valla çok yakıştı. Yönetime hatırlatmak isterim bakın BJK taşa Nasıl ki alt yapıdan yetişen Necip oynadığı an kaptan oluyorsa ,Ferhat takıma dönse de bırakın kaptanlık pazu bandı Cabberkte kalsın.

ALKIŞLAR KARASU SEYİRCİSİNE GİDİYOR

Karasuspor taraftarının fanatikliğini geçmişte eleştirdik, bu gün hak verme günü. Sarı Kırmızılı ekip evinde Karadeniz Ereğlispora farklı kaybederken ,taraftarı güzel oynayanı ,kazananı alkışladı. Karasu Yazar Cafer Erdoğan bu gelişmeyi önümüze koyarken ,futbolun bir oyun olduğunu ,kazananı alkışlamanın erdemlik olduğunu bize gösteren Karasulu taraftarlarının bu yaklaşımı umarım giderek ivme kazanır. Cafer Erdoğan Karasu kaybetti ama, taraftar futbol torbasına centilmenlik günün kazananı oldu dedi. Bizde bu yaklaşımından dolayı haftanın alkışını Karasu taraftarına gönderiyoruz.

YILDIRIM NEREYE KOŞUYOR ?

Sakaryada müzesinde amatör Türkiye şampiyonluğu, müzesinde centilmenlik plaketi olan bir takımda çöküş devreye girmiş olacak ki alt yapı liglerinden teker teker çekiliyormuş. Murat Gürtürkle yolların ayrıldığı, Hüseyin Sürünün Yıldırımspora antrenör olduğu sarı laciveretli ekibin U 19 larda lige katılmayıp ,küme düştüğünü duyunca içim cız etti. Serde nede olsa Yıldırımda kısa süreli yöneticilik resmim var, Birde oğlumun Yıldırımda gecen futbolculuk yıllarının olması beni Sarı Lacivertli renklere yakın tutar. Rahmetli Halil Kocacıkla olan dostluğum da bir başka ayrıcalık. Olmuyor Kemal Başkan ,olmuyor. Tek kişilik ordu ile koskoca Yıldırımspor ayaklanmaz. Yıllardır alt yapı zenginliğinle gezdin sahalarda ,bu günü Yıldırım resminin içinde gezen bu olumsuzlukları nasıl anlatacaksın Spor kamuoyuna . Son gelişme Yıldırımspor Hüseyin Sürünle alt yapı çalışmalarına başlamış. Binbir emekle büyüttüğün mevcut alt yapı binasını çökert ,yenisini devreye sokmaya çalış. Bu bir zaman kaybı değilmi?

ŞU KANALDA OLMASAM ( TÜMER METİN)

Yeni Türkiyenin özgürlük sınırı içinde günün doğrularını konuşaçağınız kanal sayısı çok ama çok az. Spor kanallarında bile günün iktidarını kızdıracak şekilde konuşmanız çok zor. GS-FB Maçı sonrası Katarlara ait kanalda yorum yapan Tümer Metin, bir ara eleştiri yaparken ilginç bir laf ettiğine tanık olduk.  Düşüncelerini ,asıl söylemek istediklerini söyleyemediği için ,Şu kanalda olmasam daha farklı konuşurdum diyerek bir tepkisini dile getirdi. Bu lafı ettikten sonra o kanalda onu ne kadar tutarlar bilemem. Ama benim biliğim bir şey var,İleri Demekrasi ,Yeni Türkiye dedikleri bu günki Türkiyede Tümer Metinin bu itirafı özgürlüğün rafa kalktığının resmidir. Yeni Türkiye ,İleri Demokrasi çığırtkanlığı yapanlar , yetmez ama evetciler bu günün Türkiye  resminde siz başrollerdesiniz.

İHK VE GÖKBULUT RIFKI

Hakemler bakın, yeni İHK ne yapıyor. İspiyon mekanizmasının başrollerdeki oyuncularının eski defterleri karıştırarak, Rıfkı Gök bulutun İHK ye atanmasının önünü kesenlere inat, onu her türlü etkinliğin içinde tutuyor. Hakem idmanında Rıfkı Gökbulut, önemli maçları izleyen ler arasında Rıfkı Gökbulut var. İHK onu yanına alıp maçta izliyor. Bu yoldan kırık bir kalbi onarırken, bana göre hem birilerine mesaj veriyor ,hem de bu davranış biçimiyle bu konuda yapılan haksızlığa karşı dik duruş sergiliyor. Hakeme hizmette kalbinde fesat olmayan bir adamı ,gayri resmide olsa camianın içinde tutup, onun geçmiş deneyimlerinden faydalanma yoluna giden İHK Başkanı Ahmet Kemiksiz oğlunu bu düşüncesinden dolayı kutluyorum. Vefa çok önemli bir duygu, bu duyguyu yaşamak herkese nasip olmaz. Bu arada  İHK nin takım yöneticilerine ,teknik adamlara kapılarını açıp onları her konuda aydınlatmasınıda kayda değer önemli bir gelişme olarak görüyorum. Kısacası Kemiksizoğlu önderliğindeki İHK geçmişten aykırı vede doğru işler yaparak doğru adımlar atıyorlar. Gölge etmeye çalışanlara duyrulur.

BUYRUN BURADAN YAKIN

Gecen hafta içinde PFDK kararları açıklandı. Sakaryaspora yine ceza geldi. Ev ev kapı kapı dolaşıp, tribün gelirlerinin artmasını dört gözle bekleyen yönetimin önüne yine seyreden cezası çıktı. Bitmedi bir de  yönetim gafından ceza geldi. Seyredenlerin taşkınlığı iken dillerini tatmin etme cezası 5 bin tl. Yönetimden birinin katılması talimatlar gereği zorunlu olan Eşgüdüm toplantısında  yönetici ihmali devreye girince ,TFF bir 5 bin tl de buradan ceza bindirmesi yaptı. seyredenlere ne derseniz deyin, yıllardır yazar çizeriz ,takıma zarar veren seyirci seyirci değildir  derize kendimiz yazar kendimiz okuruz. Ancak Eşgüdüm toplantısına katılmamak yönetimin önemli bir eksiğidir. Profesyonel olan kulüpte bu işlere bakacak ,yönetimleri uyaracak profosyenel çalışan kadrosu olmalı. Yoksa tez elden böyle biri bulunmalı. Efendim bu haftalıkta benden bu kadar. Siz her zaman olduğu gibi size lazım olanları alın kalanlar benim olsun.

 

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!