SON DAKİKA

Sakaryaspor tam gaz 2-0

Foto Galeri, Sakaryaspor

SAKARYASPOR: 1-NİĞDESPOR: 0

Foto Galeri, Sakaryaspor

ASKF adayI olacağı makam değil

Bu haber 28 Aralık 2014 - 19:12 'de eklendi ve Bu haber 750 kez okundu. kez görüntülendi.

Eski başkan yardımcısı Nalbant, seçimler öncesinde böyle konuştu:
“ASKF ucuz ve her önüne gelenin aday olacağı makam değil”
ASKF eski başkan yardımcısı Mesut Nalbant, ASKF’de başkanlığa ve yönetime talip olacak kişilerin başkanlık ve yönetim makamına layık olması gerektiğini söyledi.
Eski kulüp başkanlarından Mesut Nalbant, ASKF seçimleriyle ilgili konuştu ve “ASKF öyle ucuz ve her önüne gelenin talip olacağı bir makam değildir” dedi.
Sakarya amatör futboluna uzun yıllar emek veren Sakaryalı işadamı Mesut Nalbant, amatörlerin sorumlusunun, başkanlığa talip olacak ismin, eğitim düzeyi, sporculuk geçmişi ve yönetim tecrübelerinin önemli olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:
TEK İSİM ÜZERİNDE UZLAŞMA ÖNERİSİ
“Yaklaşık 150’ye yakın kulüp 40’a yakın spor branşı, binlerce lisanslı sporcu, yüzlerce yönetici ve bunların sorumluluklarını taşıyıp, amatörlerin yükselişi, başarısı gibi konulara hakim olması gereken, her kesim tarafından sevilen, siyasetle ve gelir kaynakları, destek kaynakları gibi etkin ismin ASKF başkanlığına talip olması gerekiyor. Şehrin bir isim üzerinde durması, tek isim olarak seçime girmesi, tüm kulüplerin ortak noktası , objektif olabilecek, bir tarafa yakın olmayan, şuralı, buralı, şu kesime yakın, şu bölgenin adamı diyerek hareket edilmeden ortak konsensüs sağlanacak kişi üzerinde yoğunlaşılmalıdır.
“HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYSUN”
Özellikle spordan gelme, her branşa eşit mesafede ve kulüplere de eşit mesafede olacak, saygın ve sevilen ismin ASKF başkanlığına talip olması sporun kazanması demektir. Burada maksat şahıslar değil, sporun kazanması ise, tüm şehrin seçim sürecinde taşın altına elini koyması gerekiyor. ASKF öyle ucuz ve her önüne gelenin talip olacağı bir makam olmamalı”
Sakarya’daki süper lig takımlarının başkanları bir araya gelip bunları görüşürse faydalı olacaktır diye düşünüyorum. Ben şahsen yıllarca amatör spora hizmet etmiş bir kişi olarak o makama gelecek kişinin toparlayıcı ve amatör sporu çok iyi tanıyan arkadaşımlarından oluşmasından yanayım.”
-boksta-nalbant-sefkati-143137

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.