ASKF Başkanı Yaşar Zımba’nın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ebediyete İrtihalinin 83. Yıl Dönümü” Mesajı…

featured

ASKF Başkanı Yaşar Zımba’nın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ebediyete İrtihalinin 83. Yıl Dönümü” Mesajı… 

Fikirleri ve idealleri sonsuza dek yaşayan eşsiz kahramanlar vardır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk de çok yönlü kişiliği, siyasi ve askeri dehası, benliğinde barındırdığı tarifsiz vatan ve millet sevgisiyle tarihin Mustafa Kemal Atatürk adını altın harflerle not düştüğü şahsiyetlerden biridir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk,  her türlü imkânsızlığa rağmen bir milletin verdiği eşsiz istiklal mücadelesinin başkomutanıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tüm dünyanın takdirini kazanan, mücadelesi mazlum milletlere örnek teşkil eden eşsiz bir liderdir. 

Bugün bizler de Atatürk’ün “Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” sözünden hareketle, onu daha iyi anlamalı, emanetlerine sahip çıkmalı, fikirleri ve milletimize çizdiği muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma ideali doğrultusunda yılmadan, yorulmadan çalışmalıyız.

Başta Bu duygu ve düşüncelerle; ebediyete irtihalinin 83. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve kurtuluş mücadelemizin tüm isimsiz kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.

Yaşar Zımba

ASKF Başkanı

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!