AnaLig’de Judo Heyecanı

AnaLig Sakarya (4)_08.02.2020_07
Abone Ol
Daha Fazla

AnaLig’de Judo Heyecanı

Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Türkiye Birinciliği Sakarya Grup müsabakaları açılış seremonisi Sakarya Spor Salonunda yapıldı.

Anadolu Yıldızlar Ligi 08-09 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Judo Türkiye Birinciliği Sakarya Grup müsabakaları Seremonisi Sakarya Spor Salonunda Marmara Bölgesinden 10 İlden , 152 sporcunun katılımı ile düzenlendi.

İlimizin yanı sıra turnuvaya katılan Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ ve Yalova İllerinden 86 erkek, 66 bayan sporcu AnaLig müsabakalarında başarı aradı. Turnuvanın açılış seremonisine Türkiye Judo Federasyonu Teknik Kurul Üyesi Belkıs Zehra Kaya, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Özgür Aygün , Serdivan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Şükrü Özkan, Judo İl Temsilcisi Bayram Akdemir, Judo Antrenör, Yönetici ve sporseverler katıldı.       Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere , tüm Türk büyükleri şehitlerimiz adında Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından Türkiye Judo Federasyonu Teknik Kurul Üyesi Belkıs Zehra Kaya kısa bir konuşma yaparak, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne AnaLig müsabakalarına göstermiş olduğu ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür ederek, Müsabakalara katılan sporcu, antrenör ve yöneticilere başarılar diledi.

Yarışmaların ardından başarılı olan sporculara ödüllerini Judo Federasyonu yöneticileri , Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Özgür Aygün , Serdivan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Şükrü Özkan, Judo İl Temsilcisi Bayram Akdemir, Judo Antrenör ve diğer davetliler takdim etti.
Sakarya İl Karması Analig Judo takımında  46 kg.’da Berat Abdullah Keskin, 50 kg.’da Ömer Faruk Kazkan, 55 kg.’da Melih Topçu,  60 kg.’da Berat Keskin, +63 kg.’da Nurefşan Akdemir,  42 kg.’da Yahya Erden ,  +66 kg.’da Kerem Dönmez , 38 kg.’da Cemalettin Efe Şıklar,  40 kg.’da Eslem Şengöz,  44 kg.’da Hilal Özalp,  66 kg.’da Ömer Faruk Civan, 48 kg.’da Zeynep Arslan ve 52 kg.’da Şevval Koçver İlimizi bu önemli şampiyonada temsil etti.  İlimiz sporcularından Yahya Erden 42 kg.’da üçüncü oldu. AnaLig Grup müsabakaları 09 Şubat 2020 Pazar günü sona erecek.

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!