Amigo Ersin vefat etti

featured

Bir süre önce geçirdiği kalp krizi sonrasında hastaneye kaldırılan ve makineye bağlı olarak tedavisine devam edilen Amigo Ersin hayatını kaybetti.

13 gün önce geçirdiği kalp krizi nedeniyle Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakımında tedavi altında olan Amigo Ersin (Ersin Uysal) durumunun iyiye gitmesinden dolayı normal servise alınmıştı. 8 gün önce akşam 23.00 sularında durumu ağırlaşan Uysal tekrardan yoğun bakıma alınarak entübe edildi. Damat Oktay Balcı ise sosyal medya hesabından gece saatlerinde yaptığı paylaşım ile Amigo Ersin’in doktorların tüm müdahalesine rağmen yaşam savaşını kaybettiğini duyurmuştu. Doktorların müdahalesi sonrası tekrar hayata döndürülen Amigo Ersin, makineye bağlı olarak tedavisine devam ediliyordu.

8 gündür makineye bağlı olarak Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören Sakaryaspor’un Amigosu Ersin Uysal yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Merhum’un cenazesi 29.08.2021 Pazar günü Saat 11.00’da evinin önünde helallik alındıktan sonra Orhan Camiinde Öğle namazına müteakip kılınacak olan cenaze namazından sonra Arifiye Kışlaçay Mahallesi Aile Mezarlığında toprağa verilecektir.

ERSİN UYSAL KİMDİR?
Sakaryaspor aşığı olan bir ihtiyar delikanlı. 1960 Kışlaçay doğumlu gürcüdür. İki kız çocuğu babası Uysal’ın varı yoğu Sakaryaspor. Hayatı Sakaryaspor’un peşinde koşmaktan ibaret olan, yeşil siyah sevdalısı. Lakabı amigo Ersin. Amigoluğu bir önceki dönemlerde amigoluk yapan ağabeylerinden devralmış. Kendisi, tribünlerde bulunan seyircileri ve futbol takımını maç öncesi coşturan maça motive eden Sakaryaspor’u seven bir Sakaryalı. Evet, amigo ersin Sakarya’mızda yaşayan 5. kuşak bir ailenin ‘Sakarya Aşığı’ bir çocuğu. Amigo Ersin, Sakaryaspor’un 1965 yılında kurulmasıyla birlikte bu camia ile bütünleşmiş ve sevdasını yürekten yaşamaya devam eden, arma aşkını bilen adam. Sakaryaspor kulübünün kurucularından olan rahmetli Ethem Boran başkanlığındaki Sakaryasporu izlemek için Tribünlerin çevresinde bulunan tel örgülerin altını eşerek girmiş olduğu statta seyircileri coşturmaya çalışmış adam. Ersin Uysal’ın gözünde Türk futbolunda ayrı bir yeri olan yeşil siyahlı takımın uğruna varını yoğunu harcamış bir adam. Eşinden, işinden, çocuklarından, özel yaşantısından birçok fedakârlık yapan Amigo Ersin, tüm bunlardan hiç pişman olmamış. Amigo Ersin ile yaptığım görüşmede, şöyle bir içini çekerek ‘ Arkamıza baktığımızda Türk futbolunun lokomotifi olan büyük bir Sakaryaspor var. Bu kulüp bu gün hiç kimsenin tasvip etmediği bir halde. Bu durum Sakaryaspor’u çok sevenlerin yüreğini dağlıyor. Bu konumu hiç ama hiç hak etmedik. Bizler Sakaryaspor’umuz için büyük fedakârlıklar yaparak peşinden koştuğumuza hiçbir zaman pişman olmadık. Çünkü takımımızı kalben seven bir grubumuz her daim olmuştur ve olacaktır” sözleri onun nezdinde tüm Sakaryaspor sevdalılarının yaşadıklarını, hissettiklerini özetler nitelikteydi benim için.

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!