AMATÖR’DE GEÇEN HAFTANIN ANALİZİ

Abone Ol
Daha Fazla

AMATÖR’DE GEÇEN HAFTANIN ANALİZİ
Süper Lig ve 1.Amatör Küme’de 14’ncü hafta maçlarının heyecanı yaşandı. Gruplarda çekişmenin iyiden iyiye yükseldiği müsabakalarda liderler koltuklarını korumayı başardı.
SÜPERLER’DE LİDERLİK ÇEKİŞMESİ SÜRÜYOR
Süper Lig A ve B Grubu’nda 14’ncü hafta maçları nefesleri kesti. A Grubu’nda zirvede yer alan Adapazarıspor beraberlik halkasına bir yenisini eklerken, B Grubu’nda lider Yeni Hendekspor ise kazanmaya devam etti. Play-Off ve ligde kalma savaşı veren takımlar arasındaki kıyasıya rekabet ise maçların daha keyifli geçmesini sağlıyor.
************************************
SÜPER A GRUBUNDA SON DURUM
Süper Amatör Küme A Grubunda Adapazarıspor kendi sahasında Arifiyespor ile berabere kalmasına rağmen cepten yedi ve 36 Puanla liderliğini sürdürüyor. Mavi Beyazlı ekibi 33 Puanlı Kocaalispor ısrarla takip ederken, üçüncü sırada da 27 puanlı Sapanca Gençlik bulunuyor. Süper Amatör A Grubunda daha önce düşen Kazımiyespor dışında 11. sırada 3 Puanlı Kuyudibispor nerede ise düştü . 10. Sırada ve düşme potasında üçüncü takım ise 12 Puanlı Karasu Aziziyespor bulunuyor.
SÜPER AMATÖR A GRUBU SONUÇLARI
———————————————————
Pamukova Gençlergücüspor 3 Karasu Aziziyespor : 1
Sakarya Kuyudibispor :1 Hacıkışlaspor : 4
As Akyazıspor :1 Sapancagençlikspor : 0
Ferzlispor :0 Yenikentfıratspor : 2
Adapazarıspor :2 Arifiyespor : 2
FOTO: Adapazarıspor
FOTO: Kocaalispor
FOTO: Kuyudibispor
FOTO: Karasu Aziziyespor
SÜPER AMATÖR B GURUBU
Süper Amatör Küle B Grubunda ise liderlik mücadelesi sürpriz sonuçlarla devam ediyor. B Grubunun lideri 33 Puanlı Yeni Hendekspor bu haftayı da boş geçirmedi ve Harmanlıkspor karşısında aldığı 3-0’lı galibiyetle liderliğini sürdürdü. B Grubunda 2. sırada 31 Puanlı kırkpınarspor Yeni Hendekspor’u ısrarla takip ediyor. Üçüncü sırada ise geçen hafta sahasında Demirspor’a 2-1 Yenilen Erenlerspor bulunuyor. Mavi lacivertlilerin puanı ise 29. B Grusunda düşme hattı ise aynen yerini koruyor. Bu grupta daha önce düşmesi kesinleşen Kuzuluk Ersoyspor’dan sonra 11. Sırada 8 Puanla Harmanlıkspor ve 10. Sırada 13 Puanlı Garajlar Taçspor bulunuyor. Bu takımlara en yakın ise 19 Puanla Sapanca Akademispor bulunuyor. Sonuçta arada 6 Puanlık bir fark bu iki takımın ne kadar zor durumda olduğunu gösteriyor./(sırrı şanlı)
B GRUBU SONUÇLARI
Sapanca Akademispor :1 Sahil Karadenizgençlikspor : 2
Yenihendekspor : 3 Harmanlıkspor : 0
Garajlartaçspor :0 Kırkpınarspor : 3
Erenlerspor : 1 Demirspor : 2
Söğütlüspor : 2 Taşburunspor : 0
FOTO: Yeni hendekspor
FOTO: Kırkpınarspor
FOTO: Harmanlıkspor
FOTO: G. Taçspor
Adapazarıspor maçı ens

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!