AMATÖR SPOR HAFTASI DOLU DOLU KUTLAND

featured

Her yıl 4-10 Ekim tarihleri arasında kutlanan Amatör Spor Haftası kapsamında Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü çeşitli etkinlikler düzenledi. İl ve İlçelerde çeşitli etkinlik ve müsabakalarla kutlanan Amatör Spor Haftası renkli görüntülere sahne oldu.

“Her yaştan insanın spor yapmaya özendirilmesi yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturulmak amacıyla hayata geçirilen ‘Amatör Spor Haftası’ etkinliklerini Sakarya İlçe Spor Müdürlükleri de coşkuyla kutladı.

İlçelerde Coşkuyla Kutlandı

Adapazarı İlçesinde Yeni Atatürk Stadyumunda açılış töreni ile başlayan Amatör Spor Haftası Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve ASKF Sakarya İl Temsilciliği tarafından organize edilen etkinliklerde haftanın açılışı Antrenör ve Sporcuların katılımlarıyla mehteranlı Kortej Yürüyüşü ile Çark Caddesi’nde devam etti. Yeni Sakarya Stadyumunda eksrim müsabakaları yapıldı.

Atatürk Kapalı Spor Salonunda Voleybol ve Basketbol müsabakaları düzenlendi. Müsabakalara çok sayıda amatör sporcu katıldı.

Serdivan İlçesinde ise; Amatör Spor Haftası kapsamında, Serdivan İlçe Spor Müdürlüğü 20 branşta turnuva ve müsabakalara ev sahipliği yaptı. Yüzme, Wushu, Halter, Eskrim, Boks, Judo, Havalı Atıcılık, Tenis, Olimpik Okçuluk, Geleneksel Okçuluk, Pilates, Jimnastik, Yüzme, Voleybol, Vücut Geliştirme, Badminton, Kano, Kürek Satranç, Taekwondo gibi branşlarda sporcuların katılımları ile gerçekleşen Amatör Spor Haftası Serdivan İlçe Spor Müdürlüğü’nde eğlenceli bir görüntü oluşturdu.

Kaynarca İlçesinde, kortej yürüyüşü ile başlayan Amatör Spor Haftası, sporcularla maske, mesafe ve hijyen kurallarına uygun şartlarda spor etkinliklerine devam ederek, İlçe Stadyumunda ve Gençlik Merkezi’nde turnuvalar düzenledi.

Masa Tenisi, Atletizm, Dart gibi spor branşlarında turnuvalar düzenleyen Kaynarca İlçesi bölgesel, ulusal ve uluslar arası müsabakalarda Sakarya’yı ve ülkeyi temsil etmek üzere hazırlanan amatör sporcular Amatör Spor Haftası’nı coşkuyla kutladı.

Akyazı Kapalı spor salonu önünden çarşı merkezine yapılan yürüyüş ile başlayan program çarşı merkezinde kurulan spor minderlerine kadar devam etti. Yürüyüşü tamamlayan sporcuları Akyazı halkı heyecanla çarşı merkezinde karşıladı.

Voleybol, Basketbol, Karate, Kickboks, Okçuluk, Güreş, Futbol gibi birçok kategoriden oluşan sporcular kendi kategorisine ait alanlara gelerek çarşı içerisinde kendilerini coşkuyla izleyen Akyazılı vatandaşlara hazırladıkları spor gösterilerini sundular. Bununla beraberinde “Amatör Spor Haftası Öğretmenler arası Voleybol Turnuvası” 12 takım 180 öğretmenin katılımları ile gerçekleşen turnuva, Akyazı Spor Salonunda 19 Ekim’e kadar devam edecek.

 

Karasu İlçesinde Amatör Spor Haftası kapsamında, Voleybol, Basketbol, Yüzme ve Futbol branşlarında müsabakalar düzenlendi. Her yaştan katılım sağlanan müsabakalar dolu dizgin geçti.

 

Arifiye İlçe Spor Müdürlüğü tarafından Amatör Spor Haftası etkinlikleri Necmetin Erbakan Fen lisesi öğrencileri Voleybol takımının müsabakaları ve Karate müsabakaları yapıldı .

 

Söğütlü Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünce Amatör Spor Haftasında Söğütlü Spor Salonunda basketbol turnuvası düzenlendi. İlçe Spor Müdürü Özgür Aygün ve Beden Eğitimi Öğretmeni Kürşat Erken koordinesinde gerçekleştirilen müsabakaya sporcular yoğun ilgi gösterdi.

 

Erenler İlçesi Amatör Spor Haftasında Gençlik Merkezinde Yüzme müsabakalarında nefesler tutulurken, İlçe Şehir Stadyumunda Sakarya Kadın Futbol takımı, Galatasaray Kadın Futbol takımı ile dostluk maçının oynandığı müsabakada heyecanlı anlar yaşandı.

 

Sapanca ’da ise Amatör Spor Haftası kapsamında Sapanca Hacımercan Stadında Spor şenliği etkinlikleri Voleybol, Futbol, Masa Tenisi, Badminton, Karate, Ayak Tenisi ve Kort Tenisi müsabakaları ile renk buldu.

 

Heyecanın üst seviyede geçtiği müsabakalar sonucunda dereceye giren sporculara madalyaları düzenlenen tören ile verildi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü V. Özgür Aygün; Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde insanların spora kazandırılması özellikle çocuklarımızın spora başlamalarını sağlamak en önemli hedefimizden biri. Gelecek dönemlerde Gençlerimiz sporda elde edecekleri başarılarla ilimizi gururlandıracaklar. Bu hafta dolayısıyla tüm amatör sporla uğraşan sporcularımızı tebrik ediyorum. Amatör sporlar çocuklarımızı ve gençlerimiz kötü alışkanlıklardan uzak tutan birlik beraberlik ve mücadele duygularını aşılayan önemli bir olgudur. Gençlerimizin zararlı alışkanlıklardan uzak tutulmasını sağlayan en önemli araç spordur. Amacımız beden ve zihin sağlığını zinde tutmak için herkesin en az bir amatör spor branşı ile ilgilenmesine teşvikte bulunmaktır. Bütün ilçelerimizde, 7 den 70 ’e müsabakalarda emeği geçen ve katılım sağlayan herkese teşekkürlerimi sunuyorum’’ ifadelerini kullandı.

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!