SON DAKİKA

SAKARYASPOR  SANCAKTEPESPOR:0-0

Foto Galeri, Sakaryaspor

AKBALIK GÜREŞLERİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

Bu haber 03 Haziran 2016 - 16:34 'de eklendi ve Bu haber 1.118 kez okundu. kez görüntülendi.

AKBALIK GÜREŞLERİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

Akbalık Ağası İdris Caymaz ve Akyazı Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen, yoğun ilgi ve katılım gören ve bu yılda 54’ncüsü düzenlenecek olan Akyazı Akbalık Ayşecik Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin organizasyon toplantısı  Akyazı Kenan Sofuoğlu Aile Parkı’nda gerçekleştirilen toplantıya Akyazı Kaymakamı  Kamuran Mustafa Ballı, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Akbalık Ağası İdris Caymaz, Spor İl Müdürü Fatih Çelikel ve Türkiye’nin en büyük başpehlivanları katıldı.

BAŞ PEHLİVANLAR TANITILDI

Sabah yapılan toplantıda sırasıyla Gehçlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Akbalık güreş ağası İdris Caymaz, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan güreşlerle ilgili konuşmalar yaparak katılacak olan güreşçilere başarılar dilediler. Daha sonra derecelere e girerek başarılı olan Akyazı’lı gençc güreşçilere Kaymakam Ballı, Güreş ağası Caymaz, İl Müdürü Fatih çelikel tarafından altın takıldı. Yapılan tören sonrasında ise özel getirtilen davul zurna takımının eşliğinde kortej hazırlandı ve kortej Akyazı merkezini dolaştı. Kortej son olarak ta Akyazı’da mezarı bulunan Ordulu’lu Mustafa Bük’ün yaptırılan heykeli önünde bir araya geldi ve burada hep birlikte fotoğraf çektirerek anı ölümsüzleştirdiler. Ekipler kortej sonrasında da Kuzuluk’taki aile Parkında hep birlikte Akbalık Güreş Ağası Caymaz’ın verdiği yemeğe katıldılar.  Akyazı Akbalık Yağlı Güreş müsabakaları 10 Temmuz Pazar günü başlayacak., Bu dev organizasyona katılımın yine geniş olması bekleniyor.

Akbalık Ağası İdris caymaz Akbalık güreşleri hakkında uzunca bir konuşma yaptı Akbalık güreş ağası İdris Caymaz basın mensupları ile yakından ilgilendi ve dertleşti Akyazı Belediye başkanı Akcan başarılı genç güreşçilere altın taktı Akyazı'nın gruru genç güreşçiler protokolle hatıra fotoğrafı çektirdiler AÜkbalık güreş Ağası İdris Caymaz genç güreşçilere altın hediye etti Kuzuluk parkında sters attılar Rahmetli Odru'lu Mustafa Bük'ün anıtı önünde güreş camiası bir arada Toplantı sonrasında hazırlanan kortej Davul zurnalar eşliğinde Akyazı'yı boydan boya dolaştı Toplantı yapılan kahvaltı sonrasında yemek duası ile başladı

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.