AFD Sakarya Amatör Futbolcular Derneği Başkanı

Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AFD Sakarya Amatör Futbolcular Derneği Başkanı
ASKF seçimleri öncesinde, Sakarya Amatör Futbolcular Derneği Başkanı Ömer Bektaş, birlik, beraberlik mesajları verip, tüm kesimlere ortak çağrıda bulundu.
‘’Sakarya’da sporun ve futbolun birleştirici gücü, spor ve sporcunun bir numaralı temsilcisi, destekçisi olan Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (SASKF) çok önemli bir kurum olup, gönül erlerinin emekleriyle sporun şaha kalkması için mücadele vermektedir . Bu sebeple yapılacak olan ASKF seçimleri çok ama çok önemlidir.
Sakarya Amatör Futbolcular Derneği (SAFD) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Bektaş, tüm kesimlerin ortak isimler üzerinde hem fikir olmasının önemine değinerek “Tek çatı altında toplanmalıyız. Temennimiz çoklu aday yerine tüm başkan adaylarının bir araya gelerek ortak konsensüs oluşturulmasıdır. Böylelikle yönetim kurulu daha güçlü ve tüm kesimlerin onayını ve desteğini almış olur. Gençlerimiz bizlerin geleceğidir. Spor ile yoğrulan gençlik aldığı terbiye, edep, fiziksel, psikolojik gelişimleriyle bilgi ve becerilerini pekiştiriyor. Böylelikle eğitimli nesiller yetişmektedir. Bu gençlerin yetişmesinde ASKF gibi önemli sivil toplum kuruluşlarına da büyük görevler düşmektedir. Sporun gelişmesi açısından ve eğitimli nesiller istiyorsak, yönetime talip olacak arkadaşlarımızın gelecek vaat eden eğitim seviyeleri yüksek ve günümüz gelişen hayatına uyumlu, tecrübe bilgi birikime sahibi olması gerekmektedir. Gençlerin dilinden anlayan, sporun, futbolun içerisinden gelen genç yöneticilerimiz tercih olmalı ve desteklenmelidir. Koltuk sevdası değil gençlik sevdası, hizmet sevdası için bu yola çıkılmalıdır. Amacımız Sakarya’da spora hizmet ise kişisel hırsları bir kenara bırakıp bir masa etrafında toplanmaktır. SAFD yönetim kurulumuz olarak, adayların yarışması yerine, bir çatı altında olmasını arzu ediyoruz. Biz medeni cesaretlerinden ötürü tüm adaylarımızı tebrik eder, başarılar dileriz” şeklinde konuştu.
ÖMER  BEKTAŞ

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!