Abhaz Derneği’nden Sakarya’nın gururu Uğur Kobaş’a plaket…

featured

Abhaz Derneği’nden Sakarya’nın

gururu Uğur Kobaş’a plaket…

Sakarya Abhaz Derneği; Tokyo’da oynanacak Olimpiyatta Karate dalında 15 hakem arasına girerek Türkiye’yi temsil eden ve olimpiyatlarda ki ilk Türk Karate Hakemi olarak görev yapacak olan Uluslararası Hakem Uğur Kobaş’a (Abgınba) plaket takdim etti.

Dünya (WKF), Avrupa (EKF), Akdeniz (MKFU) Türkiye (TKF) Karate Federasyonları Hakem Kurul Üyesi, Olimpiyat Hakemi Bganba Uğur Kobaş; Tokyo Olimpiyat oyunlarında görev alacak 15 hakem arasına girmeyi başaran ilk Türk karate hakemi olarak Sakarya Abhaz Derneği’nin gurur kaynağımız oldu. Sakarya Abhaz Derneği; Dünya genelinde 199 ülke 784 hakem içerisinden seçilen tek Türk Hakemi Uğur Kobaş için dernek binasında düzenlediği özel törenle; 2020 Tokyo Yaz Olimpiyatları’nda başarılar dileyerek, plaket takdim etti.

 

Oral KOBAŞ: “Uğur Kobaş gurur kaynağımız oldu”

Uğur Kobaş’ın Sakarya’yı ve ülkemizi gururlandırdığını söyleyen Abhaz Derneği Başkanı Oral Kobaş; “Dünyada spor adına en büyük organizasyon olimpiyatlardır. Eminim bu nedenle olimpiyatlara bir sporcu veya yönetici olarak gitmek çok farklı bir duygudur. Canımız, kardeşimiz Uğur Kobaş, Tokyo Olimpiyat oyunlarında karate dalında görev alacak 15 hakem arasına girmeyi başardı. Olimpiyatlara giden ilk Türk karate hakemi olarak gurur kaynağımız oldu. Bizler de Sakarya Abhaz Derneği olarak kendisini tebrik ediyor, bizi gururlandırdığı için teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Uğur KOBAŞ: “Eşit, adil bir şekilde ülkemizi temsil edeceğiz”

2020 Tokyo Yaz Olimpiyatlarında görev alan ilk Türk Karate Hakemi Uğur Kobaş ise duygularını şöyle dile getirdi: “3 yıldır verdiğimiz emekler karşılığında Tokyo’ya gitmeye ve orada yarışacak olan sporcuların hakemi olarak görev almaya hak kazandık. Tokyo Olimpiyat oyunlarında yarışacak ilk Türk Karate Hakemi olmanın gururunu yaşıyorum. Buralara gelmem de üstümde emeği olan değerli hocam Meydan Kobaş’a, antrenörlerime ve karate dünyasında ki destek veren sporculara teşekkür ederim. İnşallah bir sorun olmadan yaptığımız hakemlikle eşit, adil bir şekilde hak yemeden ülkemizi en güzel biçimde temsil edeceğiz” dedi.

Meydan KOBAŞ: “Küçük yaşlardan itibaren verdiği emeğin karşılığını aldı”

Hakem Uğur Kobaş’ı yetiştiren hocası Kobaş Spor Kulüpleri Başkanı Meydan Kobaş ise; “Uğur kardeşimiz küçük yaşlardan beri karatenin içinde oldu ve verdiği emeğin karşılığını aldı. Önce milli sporcu oldu, sonra Türkiye’nin en genç hakemi olarak 18 yaşında Avrupa’da bizi temsil etti. Hakemlikte gösterdiği üstün başarıdan dolayı Avrupa Hakem Kuruluna girmeyi başardı. Şuanda da bizi Olimpiyatlarda temsil edecek ilk Türk Karate Hakemi olarak gurur kaynağımız oldu. Çok mutluyuz, başarılarının devamını diliyoruz. İnşallah bu şekilde devam edecek” diyerek, duygularını dile getirdi.

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!