7-8 MAYIS’TA HENDEK DEV YARIŞMA

featured

7-8 MAYIS’TA HENDEK DEV YARIŞMA

Hendek Belediyesi ile Hendek Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü’nün ortaklaşa yaptığı çalışma kapsamında 12. Fermalı Av Köpekleri Mera Yarışması ve Kovucu Irklar Güzellik yarışması Hendek Çakallık mevkiinde yapılacak. Yarışmayla kurulan Komite çalışmalara başlarken Başkan Babaoğlu, herkesi bu organizasyona davet etti.

 

EN BÜYÜK AVCI BAYRAMI

Hendek Belediyesi ile Hendek Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü’nün ortaklaşa yaptığı çalışma kapsamında Hendek 7-8 Mayıs tarihlerinde Türkiye’nin en büyük avcı bayramına ev sahipliği yapacak. Bu kapsamda 12. Fermalı Av Köpekleri Mera Yarışması ve Kovucu Irklar Güzellik yarışması için hazırlıklar başladı. Organizasyon ile ilgili kurulan komite çalışmalarına hızlı bir şekilde başlarken, yarışmaya katılımın tamamen ücretsiz olduğu duyuruldu. Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu başkanlığında yapılan toplantıda komite çalışmaları değerlendirip görev dağılımı yaptı.

BAŞKAN BABAOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Hendek Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Başkanı Yavuz Korkmaz, “ Yarışmamızın 12’ncisini Hendek’te yapıyoruz. Bunun için çok mutluyuz. Başkanımız Sayın Turgut Babaoğlu’na bize verdiği destek nedeniyle teşekkür ediyorum. 7-8 Mayıs tarihlerinde arasında yapılacak olan yarışmamızı Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu Hakemleri tarafından yönetilecek. Yarışmaya Avcılık ve Av Yaban Hayatı Koruma Konfederasyonu Genel Başkanı Ersin Düzyol, Karadeniz Av Yaban Hayatı Avcılık Federasyonu Başkanı Serhat Çelebioğlu ve İç Anadolu Av Yaban Hayat Federasyon Başkanı Selim Şahin’de katılım sağlayacak” dedi.

 

BİNLERCE KİŞİYİ BEKLİYORUZ

Başkan Babaoğlu düzenlenecek olan organizasyona 5 binden fazla katılım beklediklerini ifade ederek, “Çakallık mevkiinde 7-8 Mayıs tarihlerinde düzenleyeceğimiz yarışma için tüm detayları düşündük, planlarımızı yaptık. Bizlerle bu konuda ortaklaşa çalışma yapan Hendek Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübünün kıymetli Başkanı Yavuz Korkmaz’a ve değerli ekibine teşekkür ediyorum. Sorunsuz, kurallara uygun, standartların harfiyen uygulanacağı güzel bir organizasyon bizleri bekliyor. Şimdiden tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum” diye konuştu.

 

KAYITLAR VE ÖDÜLLER

Yarışma için kayıtların 7 Mayıs Cumartesi günü Çakallık alanında kurulacak olan kayıt masasında saat 08.00’de başlayacağı ifade edilirken,  alanda görevli olan veterinerlerin yarışmaya katılacak olan köpeklere yönelik kuduz ve diğer kontrolleri yapacağını da hatırlattı. Ayrıca yarışmada derece alan yarışmacılara av tüfeği, avcılık malzemeleri, köpek mamaları ve çeşitli hediyeler verileceği açıklandı.

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!