30 Ağustos Zafer Bayramı Çeşitli Etkinlik ve Turnuvalarla Kutlandı

featured

30 Ağustos Zafer Bayramı Çeşitli Etkinlik ve Turnuvalarla Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri İl genelinde Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürülüğünün organize ettiği etkinlik ve turnuvalar ile kutlandı.

Akyazı ; 30 Ağustos Zafer Bayramının 99. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Akyazı’da da törenlerle kutlandı. Akyazı İlçe Müdürlüğü, ve Akyazı Belediyesi ortaklığında Futbol Turnuvası ve Bisiklet Turu düzenlendi.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü , Akyazı Kaymakamlığı, Akyazı Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği 30 Ağustos Zafer Bayramı Hacı Ali Naci Fazlıoğlu Futbol Turnuvası, Batakköy Sentetik Futbol Sahası’nda başladı. Turnuvaya katılan takımlara plaket, futbolculara ise katılım belgesi, dereceye giren takımlara ise kupaları taktim edildi. Bisiklet turu ve Halk Yürüyüşü ise Akyazı Atatürk Spor Salonu önünden başlayıp, Akyazı Kaymakamlığı ve Akyazı Sosyal Gelişim Merkezinde son bulan bisiklet turu halka açık yapıldı. İstiklal Marşı ve 100. Yıl Marşı okunarak vatandaşın coşkulu görüntüleri ortaya çıktı

Adapazarı Atatürk Spor Salonu;

30 Ağustos Zafer Bayramı’ na itafen 27-28-29 Ağustos tarihlerinde 2.si düzenlenen “VICTORY GAMES” basketbol turnuvasını gerçekleştirildi. U16 kız Eskisehir ve Sakarya takimlari kapanış maçı yapıldı.

İstanbul, Kocaeli, Balıkesir ve Eskişehir illerinin katıldığı yaklaşık 200 sporcunun yer aldığı Atatürk Spor Kompleksinde U14-U16-U18 yapılan turnuvada sporcular yeni sezon öncesi kendilerini tecrübe etme şansı kazandı.

Arifiye Süleyman Edip Balkır Spor Salonu;

Arifiye Süleyman Edip Balkır Spor Salonunda 300’e yakın sporcunun katılımları ile Karate İl Birinciliği Turnuvası yapıldı. Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında Arifiye Süleyman Edip Balkır Spor Salonunda 300’e yakın sporcunun katılımları ile Karate İl Birinciliği Turnuvası yapıldı. Büyük ilgi gören turnuvada minik karatecilerin mücadeleleri ve gösterileri adeta göz doldurdu. Oldukça renkli görüntülere sahne olan İl Birinciliği turnuvasında yer alan sporcular ve antrenörleri , sergiledikleri performansları ile de büyük beğeni topladı. Müsabakaları tribünlerden takip eden aileler ise miniklere büyük destek verdiler.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy 30 Ağustos Zafer Bayramı Atatürk Bulvarında gerçekleşen programa katıldı. Özsoy ; ‘‘30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.’’ diyerek sosyal medya hesabı üzerinden kutlama mesajını yayınlad

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!