-

-

3 taraftara fatura edildi

21 bin TL’lik küfür cezası
3 taraftara fatura edildi
Sakaryaspor’un 6 Nisan 2014 tarihinde deplasmanda oynadığı Orhangazispor maçındaki küfürlü tezahürat sebebiyle kulübe kesilen para cezası TFF’ye ödendikten sonra kulübe tahsili için kimliği tespit edilen 3 taraftara yollandı

Geçtiğimiz yıl Süper Toto 3. Lig 2. Grup’ta mücadele eden Sakaryaspor, 6 Nisan 2014 tarihinde deplasmanda oynanan maçta Orhangazispor’u 3-1 mağlup etmişti.
Maçta yapılan küfürlü tezahüratın ardından Sakaryaspor sevk edildiği PFDK’ca 21 Bin TL para cezasına çarptırıldı. Daha önce de taraftarın neden olduğu para cezalarını mahkeme kararıyla taraftarlara gönderen Sakaryaspor yönetimi geçtiğimiz yılki Orhangazispor maçında alınan cezayı da TFF’ye ödedikten sonra kulübe tahsili için kimliği tespit edilen 3 taraftara yolladı.

Kulüp Türkiye Futbol Federasyonuna ödediği 21 Bin TL para cezasını, Sakarya 5. İcra Dairesi kararıyla Burak Y. (25), Emre S. (25) ve Okan P. (17) isimli taraftarlara gönderdi.
Okan P.’nin maç tarihinde 17 yaşında olması da dikkat çekti.

3 taraftar işlenmiş faiziyle birlikte 22 Bin 800 TL olan para cezasını belirtilen zamanda ödemez ise icra takibi ve hapis cezasıyla da karşı karşıya kalabilir.

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!