SON DAKİKA

29 Ekim Farkındalık Koşusu Projesi “Engelsiz Bir Dünya İçin Biz de Varız”

Bu haber 25 Ekim 2019 - 11:13 'de eklendi ve Bu haber 122 kez okundu. kez görüntülendi.

29 Ekim Farkındalık Koşusu Projesi   “Engelsiz Bir Dünya İçin Biz de Varız”

27-29 Ekim 2019 tarihleri arasında spora, atletizme, gönüllülük çalışmalarına gönül vermiş atletler, özel sporcular, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileri ve gönüllüler tarafından İstanbul’dan Ankara’ya uzun mesafeli bayrak koşusu yapılacak.

“Engelsiz Bir Dünya İçin Biz De Varız” 29 Ekim Farkındalık Koşusu Projesi Bakanlığımız (Eğitim, Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü) koordinatörlüğünde, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Atletizm Federasyonu, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu, İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı (İZEV), İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Ankara İl Valilikleri (Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri), Yerel Yönetimler, STK’lar ve gönüllerinin ortaklığında gerçekleştirilecek.

Program Gençlik ve Spor Bakanlığının Farkındalık Projesi olarak 27-29 Ekim 2019 tarihleri arasında İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Ankara İllerinde gerçekleştirilecek.  27 Ekim 2019 Pazar günü Saat 10:30’da İstanbul’dan yola çıkan Atletler, güzergahtaki İllerde farklı Tema ,sembol ve Mesajlar ile Ankara’ya doğru gidecekler. Sakarya İli Teması Kurtuluş ve Dayanışma, Sembolu Milli Mücadele Figürü, Mesajı ise Milli Mücadele Ruhuyla olarak belirlendi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ; “ Proje kapsamında görev alanlar 27 Ekim 2019 Pazar günü akşamı Sakarya’da (20 kişi) konaklayacak ve 28 Ekim 2019 Pazar Günü İlimizden ayrılıp Düzce’ye doğru yola çıkacaklar.  Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak, “Engelsiz Bir Dünya İçin Biz de Varız”  29 Ekim Farkındalık Koşusu Projesi için güvenlik ve sağlık tedbirlerini alıp, koşunun sorunsuz bir şekilde yapılması için üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapmaya gayret edeceğiz” dedi.

Koşunun TRT2 Spor televizyonun yanı sıra , Televizyon, İnternet Medyası ve diğer sosyal medya hesaplarından Canlı yayınla yayınlanması bekleniyor. Bayrağı taşıyan sporcuya, özel sporculara, gönüllülere, görevliler ve programa katılan vatandaşlara her il sınırına kadar güvenlik (polis, jandarma) kuvvetlerinin eşlik etmesi sağlanacak ve sağlık hizmetleri alanında olası bir acil müdahale ve sağlık problemleri için ambulans koşuda hazır bulundurulacaktır. Görevlendirilen güvenlik (polis, jandarma) kuvvetleri ve sağlık ekipleri İl sınırlarında görev değişimi yapacaklardır.

Program Akışı (Taslak)

27 Ekim 2019 Cumartesi

Başlangıç töreni (konuşmalar)

Saat 10:30 İstanbul – Beyoğlu (Start)

İstanbul-Kocaeli etabı

Kocaeli-Sakarya etabı

28 Ekim 2019 Pazartesi

Sakarya-Düzce etabı

Düzce Bolu Etabı

Bolu-Ankara etabı

29 Ekim 2019 Salı

Bolu-Ankara etabı

Özel etabın koşulması

Anıtkabir istasyonunda kapanış tören

(Not: Gençlik ve Spor Bakanlığınca Program Akışında Değişiklikler yapılabilir)

 

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.