Salı Sofrası Beşi biryerde

Salı Sofrası Beşi biryerde
Sakaryaspor yönetimi ikinci yarı için , Rüstemlere taşınan hazırlık süreci içine yeni transferleri taksit taksit ekleme işine devam ediyor. Selahattin Aydın yönetimi Belekte kampa dahil olan Turgaydan sonra Darıca GB liğinden Nurullah’ı ( Solacık) Derince spordan Aykut ( Solbek) Tokatspor dan Serkan ( Orta Saha) şimdi kala kala santrofor transferi kaldı. Bu transfer politikasıyla yeni Sakaryasporun yüzü geç ortaya çıkar. Yeni gelenlerin geldikleri futbol adreslerinde durmamışlar. Hemen hemen hepsi takımlarında bayağı maç oynamışlar. Gecen seneye bakarak bu yönüyle , gecen seneye bakarak eldeki eksik yerlere yapılan transfer hamlelerine hemen burun kıvırmak olmaz. Geçikmeli , taksit taksit ,mevcut Sakaryasporun ekenomik olarak cebine uygun transferlerden b akalım ilerleyen haftalarda elimizdeki futbol karnesinde neler olacak. Şunun şurasında Hafta sonu gidilecek Yomra deplasmanına çok az bir zaman kaldı.
Vur-Al
Yılmaz Vural Yeni bir yıla girerken Dünyada ve Türkiyede gündem oldu. Bu sene Teknik anlamda gideni bol G.Birliğinde bir maçın ardından , deyim yerindeyse kovmayı çok seven Cavcav tarafından mukavelesi tek taraflı feshedildi. Dünyaya rezil olduk .Yeni yılın ilk gün ışığı etrafı sararken Yılmaz Vural bu gelişmeyle ilgili olarak medyaya içini döktü. Günün koşullarına göre kılıktan kılığa giren Antrenörlerde SÜRÜNÜN YA,SÜRÜNÜN diyerek veryansın ederek, önemli bir teknik adam resimlerine göndermede bulunan Yılmaz Vurala katılmamak ne mümkün. İşte Yılmaz Vuralın Başlıklar halinde dilinden dökülen lerin kısa özeti. Yönetimlere ,Herkes İktidar zehirlenmesi yaşıyor. Futbolculara ,Türkiyede futbolcuya dayalı düzen çarkı var. Siyasetcilere , Çoğu Siyasetçi kendine yakın görüşteki teknik adamalara kulüp bulmak adına devereye giriyor. Yılmaz Vuralın bu tespitlerine bende buradan imza atarım. Maalesef Türkiyede Spor ,Sporun hemen hemen tamamına yakını iktidar zehirlenmesinin pençesinde. Bu resmin içinden doğru yapılanma nasıl çıkarki.. Son on üç yılda Türkiyenin her alanındaki Kambur o kadar çoğaldı ki, bu kamburları düzeltmek çok zor olacak ,çok.
BELEKTENGERİDE KALAN BİR RESİM
Belek kampında ilk ara transferimiz Turgayın belek kampına gelişi ilginç bir resimle bütünleşti. Kameralara yansımadı ama , gazete sayfaları yeni transferin uçaktan Beleke geldiği gün ,onu orada Başkan selahattin Aydının karşıladığını yazdı. Emeklide olsa , başka yapacak işi olmasada ,kalbi iyi niyetle dolu olsada, Sakaryaspor Başkanı gidip futbolcu karşılamaz. Siz hiç Aziz Yıldırımın ,Fikret Ormanın ,bırakın üç büyüklerin Başkanlarını, başka takımların Başkanları yeni alınan bir futbolcuyu ,otobüs garında veya hava alanında bizzat kendilerinin karşıladığına tanık oldunuzmu..Bu işleri yaparsa taraftar yapar. Başkan ne zaman devreye girer? İmza törenlerinde. Bir daha olurmu bilemeyiz, mazisinde büyüklük ,mazisinde futbol izini Avrupaya kadar taşımış bir Takımının Başkanının bu takındığı tavrı doğru bulmadığımızı Metin Çerlik Spor Ekstrada söyledi ,bende burada yazıya dökme ihtiyacı duydum.
VAH BENİM KAZIMPAŞAM VAH
Kazımpaşa sahası Amatör futbolun başı sıkıştığı anlarda yeşillikler arasında yükselen bir futbol adresiydi. Sentetik sahalar ilde cirit atmaya başlayınca bir kenara itildi ,biracıların, Bonzaiçilerin yeni yuvası oldu. İki tane yan yana çim saha etrafına kona soyunma odaları yerle bir olmuş vaziyette. Bir ara Serdivan Belediyesinin onardığı Kasımpaşa tesisleri maalesef futbola hizmetten zorunlu izine ayrılması sonrası şimdilerde sadece takımlarımıza özel günlerde eşlik ediyor. Serdivansporun da burada idman yaptığını buraya not olarak düştükten sonra, ilgili olanları kazımpaşaya yeniden hayat vermeye davet etme ihtiyacı hasıl oldu. Sakaryayı Sporun Başkenti yapacağım dedikten sonra verdiği sözleri yerine getirdiğini gözlemlediğimiz Büyük şehir belediye Başkanının, Kazımpaşayada yeniden hayat vermek , sporun emrine sunmak adına hamle yapacağını düşünüyoruz.
MUSTAFA KEMAL PAŞA
Futbolda İlköğretim futbolda Küçük erkekler Sakarya İl Birinciliği finalinde Mustafa Kemal Paşa İÖO lu DR.Nuri Bayarı farklı yenerek Sakarya şampiyonu oldu. Haftanın Futbol alkışı onların olsun. Bu zaferin küçüklerinin alt yapı futbol adresi duyduk ki Yıldırım spormuş. Bir yerde bu şampiyonluk zaferinin içinde efsane Yıldırımsporun alt yapıda attığı olumlu ayak izleri var. Okulun Beden Eğitimi öğretmeni Murat Gürtürk Yıldırımda teknik adam, Şampiyon kadronun yüde doksandokuzu Yıldırımsporlu. Biz haftanın futbol alkışını Mustafa Kemal Paşa İÖO lu ile Yıldırımspora birlikte uzatalım da iki tarafta mutlu olsun. Yıldırımspor Başkanı Kemal pekin , bu şampiyonluğun içinde Yıldırımspor alt yapı izlerinin olması ,bizim gittiğimiz futbol yolunun ne kadar doğru yol olduğunu anlatması adına önemli bir örnek olduğunu düşünüyor ve bu başarıya imza atan çocuklarımızı kutluyorum diyerek şampiyonluk sevincine ortak oldu.
ALİSİZ YENİ YIL MESAJI
2015 Sona ererken ASKF Başkanı Yaşar Zımbaya yönetim kurulu üyesi Tansu Uzundan kısa ama anlamlı bir yılbaşı mesajı gitmiş. Yeni yılda Ali Aslansız bir Futbol yılı dileği ile yeni yılın kutlu olsun Başkanım. ASKF de sadece ve sadece Yaşar Zımbanın el verdiği Ali Aslanı kimse istemiyor ama, Zımba –Aslan birlikteliği ,istemeyenlere inat misali 2016 ya taşındı. Bu kadar çok istemeyeni olan bir İl Temsilcisinin yerini koruması , geride kalan eski yılın en önemli olayı olarak kayıtlara geçsin lütfen.
İYİ Kİ HENDEK VARMIŞ
Voleybol İl temsilcisi ve de MHK nın Sakaryalı üyesi Fetih Ayav geride kalan file üstü yılın özetini çıkartırken yiğidin hakkını yiğite vermiş. İyi ki varsın Hendek ,iyi ki varsın İdris demir. Onlarda olmasa salonlar Voleybol de sinek avlayacak. Hendeksporun Voleyboldeki istikrarlı yürüyüşü sayesinde Sakaryada Voleybolun ayak sesleri Türkiye turu atarken ,gereken testeği şehirden ,ilçesinden alamaması bir başka önemli ayrıntı olarak eski yıldan yeni yıla taşındı.
ÇOK KORKTUM ÇOK
Üzerime alın masamda İHK nin başının gecen hafta bizim internet sitesine düşen açıklamalarından çok ürktüğümü ifade etmeliyim. Yalan haber yazan ,camiayı karıştırmaya kalkanları asılsız haber yapmakla suçlayan, bunun için yargıya müracaat ettiklerini, bu kişilerle hukuk yoluyla mücadele edeceklerini belirten zatı muhterem, önce kendi icraatlarını yalan makinesinde bir test etsin. Bakalım sonuç ne gösterecek. Köşeye sıkışan boksör misali sallıyor sallamasında , salladıkça batıyor. Haberin altın dada şıracının şahidi bozacılarda bayağı döktürmüşler. Bak Ercan efendi , bizim haddini bilen ,boyundan büyük işlere kalkışmayan hakemlerle işimiz olmaz. Biz yönetimsel icraatları bakarız. Hakem düşmanı olmayız. Kurumların baki , yönetenlerin geçici olacağını bilecek kadar büyüdük ,hatta yaşlandık. Hakemlik benim içimde bir sevdadır. Bu sevdada ben ölene kadar benimle beraber yaşayacak. Doğru işler yapanı alkışlar ,doğru işler yapmayanları ( Bugünki İHK) bana göre doğru isimlerden oluşmadığı gibi, doğru işlerde yapmıyor. Öyleyse bırakında eleştirelim. Eleştiriden ders alırsanız , adil olursanız biz buradan sizi alkışlamasını da biliriz.
YENİ YILMI ..
Yeni bir yıl geldi. Gelenin tarihi yeni. Türkiye 13 yıldır yeni umutlara değil de eski mazisine kürek çekiyor. Yeniymiş, boşverin yeni masalları ,yeni Türkiye masallarını. İstikrarlı bir şekilde eskiye koşuyor Türkiye. Eğitimde , Ekonomide gelinen noktaya bir bakın bakalım. Sporda nerelerdeyiz bir bakın bakalım. Her şey Türkiye’yi saran Sentetik sahalar misalisuni ,yeni diye bir şey yok. Yeni umut diye bir şey yok. Nasıl umutlu olalım ki , ülkenin içine düştüğü duruma bakıp ta ,gelen yılın içinden evimize umut taşımak ne mümkün. Yine de söylenecek bir şey buldum. Allah beterinden korusun . Yeni yılda yaşananlardan ders çıkartan ,istikrar masallarına kananların, bir daha bu masallardan etkilenmemesi adına dua ederek ,Salı Sofrasına nokta koymak istiyorum. Efendim bu haftalıkta bizden bu kadar. Siz her zaman olduğu gibi size lazım olanları alın ,kalanlar benim olsun.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!