19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

featured

19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Serdivan Spor Salonunda düzenlenen kutlama töreni ile gerçekleşti.

Sakarya’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen törende, gençlerin gösterileri büyük alkış aldı.

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen kutlama programı önce sabah saat 09.30’da Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç’ın Atatürk anıtına çelenk koyması, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından

Serdivan Spor Salonu’nda düzenlenen kutlama programına geçildi.

Vali Çetin Oktay Kaldırım, SAÜ Rektörü Fatih Savaşan , SUBÜ Rektörü Mehmet Sarıbıyık, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İl Garnizon Komutan İlker Tonbaktepe, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının yöneticileri, siyasi partilerin il başkanları, Spor taban birlikleri ve STK temsilcileri, gaziler, sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan program, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç’ın günün anlam ve önemine ilişkin konuşması ve Ali Dilmen Anadolu Lisesi öğrencisi Alperen Güldal’ın gençlik konuşması ile devam etti. Ardından gençlik merkezi öğretmenleri Sakarya Türküsünü işaret diliyle birlikte seslendirdi. Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Antrenörler ve Sporcuların branşlarıyla ilgili sergiledikleri Balon futbolu, Wushu, Jimnastik, Karate ve Kafkas Oyunları Özel gösterileri seyircilerden büyük ilgi gördü. Sakarya’da ilk kez Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizesinde hayata geçirelen Balon Futbolu gösterisi halka tanıtıldı. Ayrıca Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Serdivan Spor Salonu bahçesine çocuk parkı kuruldu ve çocuklar oyun parkında gönüllerince eğlendiler.

 

“Birlikte hareket etmenin haklı gururunu yaşıyoruz”

Programda konuşan Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, “Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’mızı başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 103. yıldönümünü kutluyoruz. Bir gençlik ve spor bayramında daha tüm kurumlarımızla ve milletçe bir araya gelmenin, birlikte hareket etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Her yıl 15-19 Mayıs tarihlerini içine alan Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarını hep birlikte icra etmekteyiz. Gençlerimizin sosyal, kültürel, zihinsel ve sanatsal gelişimlerine katkıda bulunmak, kendisini ifade edebilen bireylerin ortaya çıkmasına yardımcı olmak, milli ve manevi değerlere saygılı, sorumluluk bilinci gelişmiş ve toplumla bütünleşmiş, sağlıklı nesiller yetiştirilmesini sağlamak amacıyla yapılan bu kutlamalar, aynı zamanda ülkemiz üzerinden kirli hesaplar yapıp birlik ve beraberlik bütünlüğümüzü bozmaya çalışan art niyetli güçlere karşıda bir dik duruşu temsil etmektedir” dedi

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!