1.AMATÖR KÜMEDE 16. HAFTAYA GİRERKEN

Abone Ol
Daha Fazla

1.AMATÖR KÜMEDE 16. HAFTAYA GİRERKEN
Sakarya 1. Amatör Küme liginde 15 Hafta geride kaldı ve 4 Grupta yer alan toplam 48 Takımın mücadele ettiği bu ligde şampiyonluk yarışı devam ederken 4 Grupta da küme düşme hattındaki takımların fazlalığı dikkatlerden kaçmıyor. Ligin bitimine doğru daha şimdiden teslim olmuş takımlar bulunurken, diğer yandan da bilhassa 2 Grupta nerede ise 7 veya 6 takım küme düşme korkusunu yaşamaya devam ediyor.
A GRUBU
—————————
A Grubunda şampiyonluk yarışı nefes nefese devam ediyor. 39 Puanlı Hendek Akova yoluna emin adımlarla ilerlerken, takipçisi Çaykışlaspor ise 36 Puanla ikinci sırada Akovaspor’un ensesinden ayrılmıyor. Bu gurupta iki takımdan başka çekişen diğer üçüncü bir takım bulunmuyor. Düşme hattı ise çok enteresan bir durum aldı. Puan cetvelinin 6. Sırasında yer alan Taşkısığıspor, 7. Sırada yer alan Yeni Alandüzüspor, 8. Sıradaki, Altanderespor’un puanları 13 ve üç takım da düşme hattının biraz uzağında yer alıyorlar. 9. Sıradaki Nuriosmaniyespor ve 10. Sıradaki Akyazıspor’un Puanları 12. 11. Sıradaki Limandere ile son sıradaki Akçaysporda 11’er puanla gelecek maçları bekliyorlar.
AKÇAYSPOR – KIŞLAÇAYSPOR
ÇAYKIŞLASPOR – LİMANDERESPOR
AKYAZISPOR – PAMUKOVASPOR
HENDEKAKOVASPOR – NURİOSMANİYESPOR
HENDEKGENÇLİKSPOR – TAŞKISIĞISPOR
ALTINDERESPOR – YENİALANDÜZÜSPOR
************************************************************
B GRUBU
B Grubunda Ferizli Karadenizspor 36 Puanla liderliğini sürdürüyor. Bu takımı ikinci sıradaki 33 Puanlı Kaynarcaspor ve 3. Sıradaki 31 Puanlı Bekirpaşaspor takip ediyorlar. Bu grupta şampiyonluk yarışı son haftalara kadar süreceğe benzerken, düşme hattında da 5 Takımın kıyasıya mücadelesi sürüyor. 8. Sıradaki Geyve Bayatspor ile 9. Sıradaki Çamlıca Belde 14’er puanla sıralanıyorlar. Bu takımların altında 10. Sırada 12 Puanlı Harunustaspor yer alırken 11. Sırada 7 Puanlı Sapanca Kurtköyspor ve son sırada da 4 Puanlı Kızılkayaspor yer alıyorlar
SAPANCAKURTKÖYSPOR – YUVALIDERESPOR
KUZULUKSPOR – KAYNARCASPOR
HARUNUSTASPOR – ÇAYBAŞIBEKİRPAŞASPOR
KIZILKAYASPOR – ÇAMLICABELDESPOR
BAYATSPOR – ASARİFİYESPOR
PAZARKÖYEĞİTİMSPOR – FERİZLİKARADENİZSPOR
C GRUBU
C Grubunda ise şampiyonluk çekişmesi üç takım arasında geçiyor. 35 Puanlı Alaağaçspor lider durumda. Bu takımın hemen ardında 12’şer puanlı Hacımercanspor ve Yıldırımspor var. Şampiyonluk çekişmesi bu üç takım arasında geçecek gibi görünüyor. Düşme hattında ise durum daha da karışık. 8. Sıradaki Hızırtepe Yeniözenspor ile Hendek Dereköyspor 14’er puanla düşme hattının biraz üzerinde yer alırken, 10 Puanlı Taraklıspor,yukarılara tırmanmaya çalışıyor. Bu grupta 4 Puanlı Çınarlık Gençlik ile son sıradaki 3 Puanlı Kocaali Sahilspor takımları da nerede ise düştü düşecek.
YEŞİLYURTBELDESPOR – GEYVESPOR
ALAAĞAÇSPOR – HACIMERCANSPOR
ÇINARLIKGENÇLİKSPOR – KOCAALİSAHİLSPOR
HENDEKDEREKÖYSPOR – HIZIRTEPEÖZENSPOR
TARAKLISPOR – SAKARYATEKSPOR
YILDIRIMSPOR – KARAAPTİLERAKINSPOR
D Grubunda geçen hafta yenilgi almasına rağmen Karapürçekspor 33 Puanla liderliğini sürdürürken bu takımın hemen arkasında 30’ar puanlı iki takım sırasıyla Akyazıgücü ile Büyükdere Şahinspor ikinci ve üçüncü sırada mücadeleden kopmuyorlar. Bu grubun düşme hattı da çok karışık bir durumda. Zira 8. Sırada bulunan Karasu Kültür Gençlikspor, 9. Sırada yer alan Yeşiller Gençlik takımları 12’şer puanla düşme hattında yer alırken, Aşağı Kirazcaspor da 9 Puanla 11. Sırada kaldı. Son sıradaki Cihadiyespor ise çoktan havlu attı bile. Düşme hattındaki bu mücadele son haftalara taşacak gibi görünüyor.
BÜYÜKDEREŞAHİNSPOR – CİHADİYESPOR
KARAPÜRÇEKSPOR – KARASUKÜLTÜRGENÇLİKSPOR
ASKUZULUKSPOR – SARICALARSPOR
YEŞİLLERGENÇLİKSPOR – HARBİŞSPOR
HENDEKBOĞAZSPOR – KARAÇAMSPOR
AKYAZIGÜCÜSPOR – AŞAĞIKİRAZCASPOR
(haber sırrı şanlı)Akçayspor

Akovaspor

Akyazıgücü

Alaağaçspor-1

Aşağı Kirazcaspor

Çamlıca Belde

çaykışla

Ferizli Karadenizpor

Hacımercanspor

Hendek Dereköyspor

IMG_8163

IMG_8164

IMG_8165

IMG_8167

IMG_8168

IMG_8176

Karapürçekspor

Kaynarcaspor

kofte

Nuriosmaniye

Sapanca Kurtköyspor

Taraklıspor

tatlı

Yeşiller Gençlik

******************************************************************************

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!