SON DAKİKA

“Sakarya şampiyonluk bekliyor”

Foto Galeri, Sakaryaspor

YAŞAR ZIMBA SEÇİMİ ANALİZİ YAPTI

Bu haber 05 Şubat 2015 - 17:47 'de eklendi ve Bu haber 1.098 kez okundu. kez görüntülendi.

AMATÖR SPOR KLÜPLERİ FEDERASYONU SEÇİMİ ANALİZİDİR
20.01.2015 tarihinde yapılan amatör spor klübü federasyonu seçiminde seçim öncesi ve seçim sonrası olan gelişmeleri ve ortalarda dolaşan bilgi kirliliğini spor kamu oyu ile paylaşma lüzumu hissettim. ASKF Sakarya’daki en büyük ve güzide sivil toplum örgütlerinden biridir. Onu yönetecek olanlar da spor toplumunu oluşturan en seçkin, en dürüst, hayatında yalan yanlış olmayan örnek insanlar olmalı,çünkü hizmetine talip olduğumuz toplum Türkiye’nin yarınını oluşturacak olan gençler, çocuklarımız, canlarımız…
Bu yarının büyükleri gençlerimizin sadece futbol oynaması değil; iyi arkadaşlar edinecek, kötü alışkanlıklardan uzaklaşacak, oturmasını kalmasını büyük küçük sevgiyi barışı bilecek, topluma faydalı birey olmasını da hocaları ve biz yöneticiler vasıtasıyla öğrenecekler.
Bizler seçimden önce bu vasıflara haiz olduğumuzu delegelere anlatmaya çalıştık ama maalesef gördük ki; kalemi defteri elinde bulunduran mevcut yönetim bu güzide camiaya yakışmayacak, ne kadar olumsuzluk varsa hepsini gerçekleştirecek. Bunlardan bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum. Birincisi; seçimin yapılacağı son güne kadar seçim delege listesini bize göstermediler, bizden sakladılar. İstediğimizde “Vermek mecburiyetinde değiliz.” dediler. Ben de dernekler masasına başvurdum, orda öğrendim ki 2004 yılında avrupa uyum yasalarıyla beraber (Kopenang kriterleri) dernekler yasası değişmiş. Nasıl olmuş? Avrupa’da, vatandaşlar dernek seçimlerini kendileri yapıyor. Çünkü orda halk birbirine saygılı, eşit yarışma, ahlaklı, ilkeli, fırsat benim elimde diye rakibine karşı fırsatçılığı seçmeyen toplum bilinci oluştuğu için seçimleri kendileri yapıyorlar. Biz de onlar gibi seçimlerimizi kendimiz yapalım diye bizi idare edenler bizim toplumumuzu Avrupalılardan daha dürüst ve ahlaklı , eşit yarışmaya, su istimal yapmadan seçimlerimizi yaparız diye düşünmüşler ve dernek seçimlerindeki hükümet komiseri, seçim kurulu görevlisi, emniyet gibi görevlileri katılmayı kaldırmışlar. (Artık bizim ehil bir toplum olduğumuza karar vermişler.)
Ama gel gör ki; bizim seçimimizde kalemi defteri elinde bulunduranlarda bunların zerresi yok. Seçim delege listesini Avrupa’da rakibine zaten seçim süreci başladığı gibi veriyorlar. Bizimkiler ise vermemeyi hak zannediyorlar. Dolayısıyla ahlaklı, sevecen, başkalarının hürriyetine saygılı, adaletli, barış sever spor camiamızı böyle bağnaz insanların yönetmesi kadar acı verici bir şey olmamaktadır.
Sonuç; bu usulsüzlüklerin yapılmasının, delege listesini seçim günü gördüğümüzde çözmüş olduk. Gördük ki ahlaksızlık, hayasızlık, acımasız, dürüstlük ve eşitlikten uzak, sadece ben kazanayım, seçimde her yol mubahtır (fair-play’in önde gelmesi gereken spor camiasında olmaması gereken her şey…) anlayışıyla bir delege listesi önümüze koydular. Dernekler masasında ve konfederasyonda sayıları 149 olan spor kulübümüzün 164’e çıktığını gördük. Bunun karşılığı da 45 delege, 17 delegede kendilerine yakın olanlardan değiştirmişler toplam 62 delege. Bu delegelerin sporla ilgileri olup olmadığını, ve kimler olduğunu kesinleştirdiğimde sizlerle paylaşacağım. Şimdi ortaya kimin kazanıp kimin kaybettiği çıkmış oluyor. (169-157=12) Hukuksuzluklarla dolu delege tespitleriyle hukuken onlar kazandı. Bense inanıyorum ki sizin vicdanlarınızda kazananım. Bu andan sonra siz Sakaryalı amatör spor camiasına bir çağrım var; delege olan ve olmayan, çocuklarımız için birlik olalım ve beraber olalım. Bu gençlerimizi birbirlerine kin, nefret, küfür, güvensizlik ortamını yaratıp sonra da kim ceza hak ediyor, kim etmiyor vicdan ölçüsü sıfır olan bu yönetim ve il temsilcisi, hak edenlere cezalar verdirtmeyip , hak etmeyenlere cezalar verdirip ve bunlarında oy uğruna yapan bu düzeni sürdüren yapıyı, bu pırıl pırıl güzide camiamızı bunlardan kurtaralım. Bunun için; sorumluluk sahibi abilere, arkadaşlara, kardeşlere ihtiyacımız var. Gün; birlik zamanı, yolumuz adalete, barışa, kardeşliğe, özellikle sevgiye inananların olsun. Bundan sonraki spor sloganımız budur.
Benim ulaşabildiğim delege kardeşlerime ve spor kulüplerine, daha fazla yardım istediğim duyarlı belediye başkanlarıma bu seçim sürecinde bize göstermiş oldukları ilgiye ve katkıya teşekkür ediyorum. Bundan sonraki, 6 ay sonra yapılacak olan seçimlere kadar elimize geçirdiğimiz listede ulaşamadığım diğer delege ve kulüplere ulaşarak bütün çağrı yaptığım amatör spor camiasıyla birlikte hazırlanarak bu gençlerimizin başındaki şer güçlerden kurtulacağımız inancıyla hepinize saygılar sunuyorum.
NOT: Bir çağrımda mevcut olan yönetime; önümüzdeki seçimde asla haksızlık ve adaletsizlik yapmayın, bu söylediklerimden beni utandırın, bu şekilde kazanın, hepinizin kölesi olmayı taahhüt ediyorum. Spor kamuoyuna duyurulur!
Yaşar ZIMBA
Kıbrıs Gazisi
ASKF Başkan Adayı
YAŞAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.