TATANGALAR ÖZGECAN İÇİN YÜRÜDÜLER

Bu haber 1.057 kez okundu.
Sosyal Medyada Paylaş

TATANGALAR ÖZGECAN İÇİN YÜRÜDÜLER
Her olumsuzluğu zaman zaman protesto eden, Kent Meydanı’nda toplanıp olumsuzluklara karşı yürüyen Sakaryaspor taraftarı dün de geçtiğimiz günlerde Mersin’in Tarsus İlçesi’nde hunharca katledilen Özgecan Aslan için yürüdüler.
DUYARLI OLALIM
Tribündeki rengarenk güzel görüntüler ile takımına gösterdiği ilgi ve Fair-Play görüntüsü ile Türkiye’ye değil, Dünya’ya örnek olan Tatangalar bugün de Özgecan için Kent Meydanı’nda bir araya geldiler.Kadına şiddetin son bulması, Özgecan’ın katillerinin en ağır cezaya çarptırılması ve bu tür olayların bir daha yaşanmaması için dün saat 14.00’te Kent Meydanı’nda toplanarak yürüyen taraftarlar, tüm Sakarya’yı bu konuda duyarlı olmaya çağırdılar.
ÖLMESİNLER
Tatangalar’ın tribün liderleri,genç yaşta canice ölüme terk edilen Özgecan’a yapılanın bardağı taşırdığını söylediler.“Başka Özgecanlar ölmesin, kadına şiddet dinsin, suçlular en ağır cezayı alsın” sloganlarıyla dünkü yürüyüşü gerçekleştiren taraftarlar, bir kez daha örnek ve duyarlı eylemleriyle gündeme gelecekler. Soğuk havaya rağmen Kent Meydanı’ndaki yürüyüşü gerçekleştiren taraftarlar,PAZAR günü de Aykut Adıyaman için Atatürk Stadı’na kadar yürüyecekler.
Özgecan (2)

Özgecan (3)

Özgecan (4)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alttaki soruyu cevaplayınız. (spam engelleyici) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.