SON DAKİKA

SÜPERLİK B GURUBU DEĞERLENDİRME

Bu haber 12 Şubat 2015 - 19:30 'de eklendi ve Bu haber 872 kez okundu. kez görüntülendi.

Olaylı gecen hafta
Futbolda sezonun geriye sardığı haftalarda sahalar kızıştı. Gecen haftanın en göze carpan olayı Pamukova GG-As Akyazı maçındaki gerginlik ,yaşanan futbol terörü Ulusal basına kadar taşınırken kıyıda köşeded ufak tefek olaylar yaşandı. Sapanca Kurtköy sahasında oynanan ve 2-0 Çaykışlanın galibiyeti ile biten maçın ardından yaşanan gerginlikler maç içi istenmeyenler görüntüler kervanına takıldı. Geyvede ise hakem kararına yönelik tepkiler resimlere yansıdı. Mustafa Aldemirin kritik Geyvespor-Hacımercan maçında verdiği penaltı anında Hacımercanlı oyuncuların hakeme yönelik itirazları hoş görüntü vermedi. B ereket 90+3 de verilen penaltıyı kaleci kurtardıda ,gün nisbeten iyi bitti. Ya gol olsaydı..
Düşme hattı karıştı
Süper lig B grubunda Hendek ve Erenler Playof vizesini kaptı. 3 Kim olacak sorusu ortalıkta dolaşıyor. Kırkpınar,Sahil Karadeniz ve Demirspor bu yere talip takımlar. Düşme hattında ise Tacdan sonra Söğütlü Hanlıya yenildi ve ateş hattına düştü. Sapanca Akademi, ,Taşburunda düşme noktasına yakın duran takımlar.
Süper lig B grubunda gecen hafta zirve için mücadele veren takımlar içinde olan Yeni hendek,Erenler kazandı ve playof vizesini ceplerine koydular.Sadece Demirspor-Harmanlık maçında 4-4 lük Beraberliğin yaşandığı gecen hafta sonunda dipte yaşanan sonuçlar grubta düşme hattı iyice ateşledi. Bu grubta olay haberi bizim Sakaryaya gelmedi. Futbol adına sevindik. Sadece Erenlersporun deplasmanda kazandığı haftanın içinden çıkan futbol öyküsüne baktığımızda ,yukarda üç takımın Playof için çekiştiğini ,alt sıralarda ise dört takımın düşme hattı içinde hesap kitap yaptıklarını görüyoruz.
YEŞİL PENALTILARLA DÖNDÜ
Haftanı berabere biten maçında bu sezon ilk kez bizim ilin Amatör futbol mücadelesi içine geri dönen Ömer Faruk Yeşil yine gündeme damgasını vurdu. 4-4 biten Harmanlıkspor mücadelesinde Ö.Faruk Yeşil 3 Harmanlıkspor birde Demirspor lehine penaltı verdi. Penaltıların hepsinin gol olduğu karşılaşmada Ö.Faruk yeşilin verdiği penaltıların doğru olduğunu Nazım Aktürkün hazırlayıp sunduğu Spor Ekstra proğramında Harmanlıkspor Teknik sorumlusu Tevfik Tetik yorumladı. Ayrıca Tevfik tetik Demirspordan gelerek Harmanlıksporun ligte kalma mücadelesine katkı vermek isteyen Emre Akkuşun üç krtik penaltı atşındada topun başına gelerek eski takımına attığı üç penaltı golününde kayda değer olduğuna ,günümüzde bir takım hesapların yapıldığı ortama ışık tutmak adına ,çok önemli olduğuna vurgu yaptı.
İKİ TAMAM
Bitime üç hafta kala playof garantisini cebine koyan iki takım var. Lider Yeni hendek spor ve ikinci Erenler spor. 3 Kim olacak. Bu sorunun karşılığında 37 puanlı Kırkpınar bir adım önde duruyor. Ancak bu adımın kısalması vede uzaması ihtimali için Kırkpınarın önünde önemli maçlar duruyor. Bunlardan biride Karasuda oynayacağı Sahil Karadeniz maçıda ,bu maçtan önce bu hafta sonu Sahil Erenlere geliyor. Demirspor-Sahil maçı ilk üçün içindeki gelişmeyi netleştirmeye aday bir karşılaşma olarak ortada duruyor. Demirsporunda bu uğurda Harmanlık beraberliğine rağmen tükenmiş değil. Bu grubta bu hafta Demirspor-Sahil maçı var. Bu maç iki takım adınada zirve yürüyüşü için çok büyük önem taşıyor. Bu nedenle gözler ilk üç adına Kırkpınar-Harmanlıkspor,Demirspor S-Sahil Karadeniz maçlarında olacak.
DÜŞME HATTI
Kuzuluk Ersoydan sonra düşecek ikinci takım matematiksel olarak kesinleşmesede harmanlıspor gözüküyor. Asıl mücadele üçüncü takım olmamak adına veriliyor. Haftanın maçında Hanlköy Söğütlüyü 2-1 yenerek büyük bir avantaj yakaladı. 23 Puanlı Söğütlü bu hafta evinde 24 puanlı Sapanca Akademi ile oynayacak.
Telafisi olmayan haftalar
Bizim evin futbol mutfağında 2014-2015 futbol mevsiminde mutluluk ve de hüznün egemen olacağı haftalar yola çıktı. Üç hafta sonra Süper ligin ,üç hafta sonra klasman liglerinin içinden düşenler ,bir üst klasmana çıkanlar belli olacak. Süper ligde altı takım arasına kalıp Playofta Bal hesabı yapacak takımlar,Klasman liglerinde direk çıkanların yanı sıra ,playof yoluyla önlerinde var olan hedeflerin peşine takılacak takımlar beli olacak. Kalan sürelerin telafisi yok. Bu süreçte hakemler yönetimleriyle ,takımlar sportmen duruşlarıyla bu sürece katkı verebilirler. Bu süreçte İl Tertip kurulu ,bu süreçte ASKF sadece sahalara koşarak tribün gösterisi yapmak yerine ,olası olaylar için takımlara elinde var olan yaptırım gücünü uygulamalı. Bu süreçte tribünler sadece seyrettikleri maçtan keyif almalı. Pamukova’da yaşanan son olaylar bizim evin futbol mutfağına b ir ateş misali düşürmüştür.

(HABER NAZİM AKTÜRK)
kırkpınar ens

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.