SON DAKİKA

SÜPERLİK A GURUBU DEĞERLENDİRME

Bu haber 12 Şubat 2015 - 19:39 'de eklendi ve Bu haber 878 kez okundu. kez görüntülendi.

Kocaali koltuk kaptı
Süper lig A grubunda gecen haftanın iki önemli maçında lider değişti. Kocaali’de Adapazarı kaybetti ve liderlik Kocaali’ye gitti. Pamukova’da ilk üç kovalayan As Akyazı spor uzatmada yakalanınca ortalık karıştı. K.Aziziye evinde Yeni kente kayb etti ve düşmemek adına umutlarını sıfırladı.
Futbolda Süper ligde geriye sayım başladı. Gecen hafta Süper lig A grubunda haftanın iki önemli maçında birinde lider değişti ,bir diğerinde ise olay çıktı. Kocaali spor denk kuvvetlerin mücadelesinde dengeyi Onurla lehine cevirdi ve Adapazarı sporu koltuğundan çekti aldı. Grupta Hacı kışla –Arifiye mücadelesi golsüz biterken ,Pamukova’da ilk üç kovalayan As Akyazı spor uzatmalarda yediği golle 1-1 gelen maçta bu gol sonrası ortalık karıştı.
Kocaali spor Adapazarı sporu yenerek ilk üçü garantiledi. Mavi Beyazlılar 46 puanla zirvede yer alırken takipçisi konumuna düşen Adapazarı spor 43 puanda kaldı. Sapancanın bay olduğu haftada oynamadan üç puan alıp 40 puana yükseldiği gecen hafta As Akyazı uzatmalarda yıkıldı. Pamukova GG önünde uzatmalara 1-0 önde giren Sarı Siyahlılar 90+2 de Doğan canın attığı golle yıkıldı. Gol sonrası karışan oyunda çıkan kırmızı kartlar ,saha içinde çıkan olaylar ,futbol dışı görüntülerden çıkacak sonuca göre As Akyanın kaderi belli olacak ama ,büyük bir olasılıkla tamamlanamayan maçın faturasından en büyük pay As Akyazı spora çıkacak. As Akyazı’ya bu karşılaşmadan üç puan hükmen yenilgi ile beraber gelirse Adapazarı sporda ,Sapanca Gençlikte bitime üç hafta kala Playof gören takımlar olacaklar.
DÜŞME HATTI
Kuyu dibi ,Kazimiye düştü. Geriye bir takım kaldı. Matematiksel olarak K.Aziziyenin ligde kalma umudu varda ,çok zor. Sarı Lacivertliler bu hafta Sapanca deplasmanına gidecekler. Bu maçta kazanmaktan başka çareleri yok. Berabere kalsalar bile resmen düşecekler. Aziziyenin takibindeki Hacı kışla ise 22 puanda. Üç maçtan birini içerde oynayacak olan Hacı kışla bu üç maçtan bir puan çıkartsa bile ona yetecek. Aziziyenin üç maçı kazanması bile bu durumda yetmeyecek ve Aziziye düşecek. Şu an resmen düşmeyen ama düşmeye yüzde doksan dokuz aday takımın ismi Aziziye spor olarak gözüküyor.
Gözlem
Neler oluyor bize
Süper lig sözüm ona futbolumuzun vitrin adresi. Gecen hafta Pamukova’da yaşananlar Sakarya’nın futbolunun kalbinin attığı yere düşen kara lekedir .Bu görüntülerin adını başka kalıplar içinde değerlendirmek içimden gelmiyor..Pamukovada yaşananları görmedim. Elimize ulaşan resimlere ,elimize ulaşan bilgier eşliğinde bu olaya yorum yapma gereği duydum. Bu sürecte kuluplerin sendikası konumunda olan ASKF Bu resmi alıp Amatör evinin duvarlarına ibretlik anı olarak asmalı. O resim her sezon başı kura çekimi için gelen kulüplere slaytlar halinde gösterilmeliki ,geride kalan olumsuzluklar mazinin derinliklerinde kalıp unutulmasın. Hakem hatası ,seyirci tahriki ,sporcu yanlışları gibi futbolun içinde hep var olan olaylar, bu işin içinde olsada, sporcu kimlikli kişilerin bu kadar açımasız olmasını futbolun içinde ağırlamak , benim futbol gönlümü hırpalar. Sağ duyu ,sevgi kelimeleri ,rakibe saygı ,saha içinden çıkan sonuca razı olmamak, sadece futbolun ,sadece spordan değil , ülkemizden uzaklaşıyor. Bunun bir yansımasıdır Pamukova’da yaşananlar. insan kaynağının başka alanlara kaymasının da, bu yaşananlarda parmak izi vardır. Futbolu yönetenler bu yaşananların peşinden koşarak, hak edenlerin hak ettiği cezayı katmerli olarak alması adına ,oy beklentisini bir kenara iterek gereğini yapmalıdır. Yapılanlar yapanların yanına kar kalmamalı. Bazı şeylerin üstünü örte örte yürürseniz Sakarya’nın amatör futboluna iyilik değil kötülük yaparsınız. Biz bu gün yaşananların karşılığında kim ne kadar ceza alacak,bekleyip göreceğiz .Bu süreci takip ide sürdüreceğiz.
Süper amatör ens

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.