SON DAKİKA

18 Mart’a hediye

Köşe Yazıları

SANTRA Forma Erciyes, oynayan Altay..

Köşe Yazıları, Sakaryaspor

ŞİMDİ SANDIK ZAMANI !

Bu haber 19 Ocak 2015 - 17:03 'de eklendi ve Bu haber 1.072 kez okundu. kez görüntülendi.

ŞİMDİ SANDIK ZAMANI !
Sakarya Amatör Spor kulüpleri Federasyonu aldığı ani bir kararla daha 6 Aylık bir süre olmasına karşılık olağanüstü Genel Kurul istedi. Daha önceleri bir an önce seçim olsun diye yüksek sesle bağıran Adayların da böylece istekleri yerine gelmiş oldu. Başlayan süreçte bugüne kadar 4 Aday İlçeler ve merkez bazında toplantı üstüne toplantı düzenleyerek kendilerine taraftar toplamayı çalıştılar. Bunda ne kadar başarılı oldular veya ne kadar geride kaldılar o da yarın veya olmazsa bir dahaki oturumda sandık açıldıktan sonra belli olacak.
HER YERDEN, HERKESE DESTEK SÖZÜ
Ama ne var ki delegeler her zamanki özelliklerinden şaşmadılar ve tertipledikleri toplantılarla kendilerini ve yapacaklarını anlatmaya çalışırlarken her toplantının finalinde basından takipi ettiğimize göre belki doğru veya belki yanlış ama her adaya “ arkandayız “ mesajları yağdı. Ortada gerçek desteklenecek aday ise az önce de belirttiğim gibi sandıktan çıkacak ve bu delegelerin foyası o zaman ortaya çıkacak. Bunu senelerce ve defalarca yapılan genel kurullarda da yaşamıştık, bugün de hiç şaşırmayacağız gibime geliyor. Her konuşmaya giden ve konuştuktan sonra onları destekleyen kişilerle yaptıkları hesap kitap ta bu kişileri bayağı şekilde ümitlendirmeye devam ediyor.
SANDIKTAN KİM ÇIKABİLİR ?
Bir basın mensubu ve Askf’nin yıllarca içerisinde olan bir kişi olarak naçizane bir değerlendirmemiz tabi ki olacak. Bugüne kadar ortada enteresan bir çekişme söz konusu. İktidar gücü elinde olan ve tüm delegelerin telefon ve adreslerini ellerinde bulunduran şu andaki Askf yönetimi bu avantajlarını çok iyi bir şekilde kullanmak isteyecek ve bunu da nasıl becerirler onu da seçim sonrası göreceğiz. Yani bence ilk şanslı ekip şu andaki yönetim. Öte yandan adaylığını aylar önce açıklayan Yaşar zımba ve ekibi çok sıkı çalışarak iyi bir platform yakaladı ve inatla eski yönetimin üzerine gitmeye devam ediyor. Sinan panta ise sürekli verdiği demeçlerle gündemi yakalamaya çalışıyor. Panta’nın ekibinin ne kadar güçlü ve ne kadar istekli olduğunu henüz ayan beyan görmüş değiliz ama yine de Sinan panta eski bir Askf’li olarak yaşadığı tecrübelerden yararlanmak isteyecektir. Dördüncü aday Zeki Öztürk ise yaptığı ziyaretler sonucunda iddialı duruma geldiğini söylüyor. Nefes nefese geçen Olağanüstü Genel Kurul öncesi temasların bu 4 Kişiye nasıl yansıyacağı merak konusu ama çatır çatır bir seçim bizleri bekliyor. Bir bakarsınız genel kurul ekseriyet temin edilemediğinden de ertelenebilir.
Şimdi gözler bugün yapılacak genel kurula çevrildi. Bundan sonrası artık beklemeye kaldı. Yapılan hesaplar kitaplar son dakikaya kadar sürecek, ama sandıktan 1 Yönetim çıkacak. Bu yönetim de her defasında “ bu işle benim ilgim yok diyen birilerinin işaretini bekleyen bir yönetim olabilir. Onu bekleyeceğiz ve göreceğiz. Sonuç olarak söyleyeceğimiz tek bir şey var sakin ve itidalli bir genel kurul olmasını isterken, adalet mekanizmasının da ön planda olması dileğimizdir. Bu yarışa katılan herkese hayırlı uğurlu olsun dileklerimizle.
Sirri_Sanli

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.