SON DAKİKA

SASKF’DEN TABAN BİRLİKLERİNE İFTAR

Bu haber 21 Haziran 2016 - 16:16 'de eklendi ve Bu haber 739 kez okundu. kez görüntülendi.

SASKF’DEN TABAN BİRLİKLERİNE İFTAR

Sakarya Amatör Spor kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Yaşar Zımba, futbolun taban birlikleri  kuruluşlarına iftar verdi. Adnan Menderes Caddesinde bulunan Semt Restaurant’ta verilen iftarda bol bol futbol konuşuldu.İftara  Sakarya Amatör Spor kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Yaşar Zımba, Genel Sekreter Neşet Çakır, Eğitim ve Yapılandırma Sekreteri Uğur Kobaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Spor Şube Müdürü Bülent Kasım, Tüfad İl Başkanı Tamer İlaçan, İl Hakem Kurulu Başkanı Ercan Yıldırım ile Kurul üyeleri Fatih Sucuoğlu, Süleyman Özkan, Ahmet Şanslı, TFFHGD Dernek Başkanı Özgür Aygün, yönetici Yasin Subaşı, Üst Klasman Hakemi Erkan Engin, Klasman hakemi Yunus Eren ile Hakem Camiasının duayenlerinden ve olmazsa olmazlarından Şükrü Özkan ve Yılmaz Kalk birlikte katıldılar.

FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR

İftar yemeği sonrası masaları ayrı ayrı gezerek iftara geldiklerinden dolayı katılanlara teşekkür eden Askf Genel Başkanı Yaşar Zımba, daha sonra koyu bir futbol sohbetine daldı. Zımba futbol oynadığı ve hakemlik yaptığı dönemleri anlatarak o günler ile bugünler arasındaki büyük farkı anlattı. Futbolcu iken hakemlerle çok uğraştığını söyleyen Başkan Zımba futbolu bıraktıktan sonra hakemlik müessesesine büyük saygı duyduğunu ve bu sebeple de Askf’ye bağlı kulüpler tarafından “ Kulüpçü değil, hakemci Başkan “ diye eleştirilmeye başlandığını söyledi. Hakemler olmadan futbolun olmayacağını vurgulayan Başkan Zımba, hakemlerden de bu yönde yaklaşım istediğini bunun da mümkün olabileceğini belirtti. Daha sonra gelişmelerle ilgili açıklama yapan Genel Başkan Zımba, İl Hakem kurulu Başkanı Ercan Yıldırım’ın bir sorusu üzerine de  İl Disiplin Kurulu’ndan başlamak üzere diğer taban birlikleri kurumları arasında da bazı değişikliklerle gidilebileceğini ve ancak bu yolla Sakarya futbolunda bir ilerleme kaydedilebileceğini söyledi. Sakarya Amatör futbolunda iyi günler çok yakında diyen Genel Başkan Yaşar Zımba iftara katılan tüm  konukları bir araya toplayarak teşekkür etti ve onlarla birlikte gecenin anısına bir hatıra fotoğrafı çektirdi.

askf taban iftar (1) askf taban iftar (2) askf taban iftar (5) askf taban iftar (6) askf taban iftar (7) askf taban iftar (9) askf taban iftar (10) askf taban iftar (11) askf taban toplu askf taban

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.