SON DAKİKA

Evire çevire

Köşe Yazıları

18 Mart’a hediye

Köşe Yazıları

SANTRA Bayram şekeri..

Bu haber 20 Temmuz 2015 - 22:01 'de eklendi ve Bu haber 821 kez okundu. kez görüntülendi.

SANTRA   Bayram şekeri..

Rüzgar hızıyla geride kalan bol ibadetli ramazanı takiben coşkulu geçen bayramın ardından aşırı sıcaklar başladı, Sakaryaspor Kartepe’ye kaçıyor, biz takipteyiz..

2 yıllık imzanın ertesi günüydü, şok bir haberle sarsıldık..

Yeni sezon hazırlıkları kapsamında ilk etabı bayram arefesi Rüstemler’de bitiren Sakaryaspor’da yaşanan Efşan sakatlığı hesapta yoktu, üzgünüz..

Denizli Büyükşehir Belediyespor’dan transfer edilen solbekin sağ ayak tarak kemiği kırıldı, geçmiş olsun dileklerimizi gönderiyoruz..

Bayrama iki gün vardı, gazeteciler birliğinin iftarında Büyükşehir Belediye Başkanı’mız Zeki Toçoğlu konuğumuzdu..

A’dan Z’ye Sakaryaspor’u konuştuk..

Tekmeye kafa uzatarak topa girdiğini gözlemlediğimiz Büyükşehir Belediye Başkanı’mız Zeki Toçoğlu bu yıl şampiyonluğun yakalanması için Sakaryaspor’u disipline sokmanın mecburiyetinden hareketle yeni teknik patron Deniz Kolgu’yu yokladığını ve Kolgu’nun aradıkları hoca olduğunu, Doğan Seçgin’in geçmişten ders çıkararak Sakaryaspor’a döndüğünü, Sakaryalı çocuklarımızın ayaklarının yere sağlam basması konusunda kulaklarının çekildiğini ve yeni sezona geçen seneden daha sağlıklı başlayacaklarını söylediğinde gözlerinin içi gülüyordu..

Ancak şöyle bir sorun var..

Bu pırıltıdan bir gün önce tatangaların iftarında tribün liderlerinden Harun Şen’i yönetimin yanında, Murat Ercan’ı tam karşısında bulduğumuzda dedik ki Sakaryaspor’da yeni sezon iyi başlarsa tribün Harun Şen’in, kötü başlarsa Murat Ercan’ın yanında yuvarlanıp gidecek..

“Bu krizi de Zeki başkan çözer” beklentisi kendiliğinden oluştu..

Çünkü tribünde Zeki başkana güven tavan yaptı, Sakaryaspor yalnız değil..

Bu zenginliğin kıymetini Sakarya’da spor basını nasıl ki kavradı tribünde kavradı, sabırla kızılcık şerbeti içilecek diye umut ediyorum..

Bu iki konudan üç gün önceydi..

Bu kez RATED’in plaketle ödüllendirildiğimiz iftarında konuğumuz AK Parti’de 5. sıradan meclise giren Ali İnci..

Koalisyon olasılıkları konuşuluyordu ki sözün dönüp dolaşıp Sakaryaspor’a geldiği bir sırada “Sayın İnci, Sakaryaspor’a 80 bin TL kombine borcunuz gözüküyor. Bu borç sizin mi yoksa Hendek Belediyesi’nin mi?” diye sorduğumda İnci milletvekilimiz “Zeki başkan 100 bin TL’lik kombine bilet alacaksın, dedi diye buna riayet etme mecburiyetim yok. Sakaryaspor yönetimi kombine biletlerle makamıma geldiğinde 20 bin TL verdim, hiç bilet almadım ve hesabım bitti” derken anladım ki Toçoğlu-İnci arasında Şen-Ercan benzeri bir manzara vardı, sadece kaleme aldım ve öküzün trene baktığı gibi baktım..

Yine biliyorum ki Sakaryaspor’un süper lige koştuğu 8 yıl önce günün Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran ne biçerse günün Hendek Belediye Başkanı Ali İnci Sakaryaspor’a onu veriyordu..

Dolayısıyla mekan aynı, değişen İnci başkan..

SANTRA HARİCİ

Senin yürüdüğün yollarda

benim ayak izlerim var..

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.