SON DAKİKA

Salı Sofrası Sakaryaspor düşüşte

Bu haber 16 Aralık 2014 - 13:52 'de eklendi ve Bu haber 972 kez okundu. kez görüntülendi.

Salı Sofrası Sakaryaspor düşüşte
Beylerbeyinden gelen beraberliği şu masum hane düşünce ile kamufle etmek mümkün. Bu maç altı puanlık maç,bu maçı kaybettiğin an Beylerbeyi tepene binerdi,yenseydi ara altı puan açılırdı. Beraberlik gelince fark yerinde kaldı. Böyle bir mantık ürünü savunma karşınıza dikilince yanlış düşünce demeniz ne mümkün. Ancak ortada bir düşüş var. Ancak ortada üç haftada uçup giden yedi puan var. Ancak ortada bu sonuçların rakipleri havaya soktuğu futbol gerçeği var. Ancak ortada ilk yarı biterken Sakarya sporun kadrosu şapır şupur dökülmeye başladı. Bu süreçte cepten yemekten cebimiz delindi. Birazda kulupe turu atalım. Teknik sorumlumuz bu süreçte çuvalladı. Yaptığı hesaplar tutmadı. Bir türlü kadro tercihinde takımı ateşleyecek ritmi sağlayacak oyunculara forma uzatamadı. Son marifeti Cihan Çimenden sol bek yaratmış. Sonuçta Beylerbeyine gitmeden önce yönetimin kulak çekme seansından çıka çıka bir puan çıktı. Bu puan liderliği koruduğu için yine geçici bir hevesi Rüstemlere taşır .
EN ZOR GÜNLERİNDE Bİ TEK BEN VARDIM
Bir gazete haberine dayanarak fikir yürütüyorum. En zor günlerinde bir tek ben Sakarya sporun yanındaydım demiş Türk işin Sakaryalı Genel Başkanı. Sakaryalılık bun gerektirir Ergün Başkan. Hem sonra yapacak başka işin yoksa ,neden Sakarya sporun yanında olmayasın ki. Sen eski futbolcusun. Golcü değil ama bildiğim kadarıyla savunmada oynardın . Ergün Atalay yarı şaka yarı ciddi siyasetin Sakarya sporu ölüme terk ettiği anlarda karınca kararınca bazı sıkıntılarını aşmak adına ,Sakarya sporun soluklanması oksijen depolaması için , devreye girdiğine bende tanık oldum. Zor günlerde yeşil Siyah formanın bir kenarından tutmak çok önemliyse eğer, bunun bir kenarına Ergün Atalayı koymak adına neden cimri olalım ki.Bu arada Türk iş Başkanı Sakarya sporun bu gün ki ayaklanışına katkı verenlere alkış gönderdiğini de bir dip notu olarak buraya koyalım.
ŞEHİR EFSANESİYMİŞ
ASKF seçimi için şehrin spor adreslerinde ismi önde koşan Büyükşehir Belediye Başkanı bu kadar ön plana taşınmaktan pek mutlu olmamış olacak ki , kendine yakın bir gazeteye konuşmuş. Bunlar ,bu söylentiler şehir efsanesi ,şehrin ürettiği bir şey ,ben bu işin ,ben bu seçimde kimsenin yanında falan değilim demiş. Size göre Başkan doğru söylüyor mu? Gazeteye verdiği beyan doğruda ,yansız olduğu doğru falan değil. Son yıllarda gördük ki Büyükşehir belediye Başkanları ,siyaset sadece ASKF seçimlerinde değil ,hiçbir sivil toplum örgütü seçimlerinde tarafsız değil ,bi taraf olmuştur. Bu günde Zeki Toçoğlu taraftır ve ben bunu yediğim ekmek kadar iyi biliyorum.
*****
DÜŞÜŞ
Berat Çetin kaya Sakarya sporun alt yapısından yetişip daha sonra üst yapıda parlayan yıldızlarındandı. Şu an Trabzon’daki Salihle beraber yaşadıkları futbol çıkışında Salih Kayseri spora oda Beşiktaş’a gitmişti. Salihin futbolu Kayseri ile örtüştü ama, Berat için aynı şeyleri söylemek bir türlü mümkün olmadı. Salih kayseriden Galatasaray’a, maya tutmadı oradan Trabzonspor’a gitti. Salih bir yere kadar bu işte bayağı kaliteye takıldı. Berat ise ne Beşiktaş’ta ,Ne Adana Demirspor’da nede Urfa sporda TFF birinci lig patenti içinde kendine yer bulamadı. Şimdilerde Tv de naklen yayın olduda bir kupa mücadelesinde onu Beşiktaş’a karşı Sarıyer forması altında görmek nasip oldu. İnşallah Berat çok gezmekten yorulup futbol çıtasını yükseltip kendini kanıtlayacağı daha üst liglere dönüş yapar.
ÜMİT ÖZAT VE BİZİM ENGİN
Elazığ kaybetti yer yerinden oynadı. Ümit Özat elle atılan gol sonrası attı tuttu. Nasıl hakem olunmasından tutunda ,maçı Yöneten Erkan Enginin traş şekline varana kadar saydı da saydı. Hakem nasıl olmalı? Ona kalmadı. Hakem traşı ,ona kalmadı. Fer yatında haksızmı? Hayır. Son haftalardaki başarılı yönetimleriyle TFF 1 liginde maçtan maça koşan Erkan Engin maalesef karşılaşmanın kaderine tesir eden hata yaptı.Elle atılan bir golü göremedi, iyi giderken teker patladı. Bu çocuk maç üstüne maç alırken, öyle sanyorumki birileri tarafından Süper lig dolduru şu ile havalandırıldı. Bu çocuğu bu şehirden biri uyaramazmıydı.?Evladım dur kenara çekil,kaza kurşununa gitme denilebilirdi.Denmedi. Erkan Engin Cezaya girdiği an bayağı dinlenecek. Sonrada bu hata yıl sonu klasman yükselme de karşısına çıkacak. Nitekim MHK Başkanı Elazığ maçında elle atılan golü gündeme taşıdı bile.
BENDEN ANTRENÖR OLMAZ
Tüf ad Sakarya şubesi geçtiğimiz günlerde Antrem an B ilgisini içeren bir seminere ev sahipliği yaptı. v Tamer Başkanın davetine uyup Orhangazi Kültür evine gidip Fedai Aks oyun sunumu eşliğindeki Antrem an Bilimi konulu semineri bir devre izledim. Gördüğüm vede dinlediklerim bana yetti. Benden Antrenör olmaz. Biz çağın gerisinde kalmışız. Fedai Aks oyun anlatımlarını dinlerken ben şahsım adına öz eleştiri yaptım kendi ,kendime. Fedai Aks oyun Antrem an Bilgisi adlı semineri izlemeyenler çok şey kaçırdılar. Ben Teknik adamım ,ben bu işte iddialıyım diyenler bu tür seminerleri kaçırmamaları gerekir diye düşünüyor ve bu düşündüğümü ilgili olanlarla paylaşıyorum.
YORUMSUZ RESİM
Basketbol Hakemleri içinde en deneyimlisi olan Fatih Güler geçtiğimiz günlerde yaşamını Edebiyat Öğretmeni bir bayanla birleştirdi. Basketbol ailesinin genç çifti yalnız bırakmadığı mutlu günde Fatih hoca ve mütasbel eşinin Türk Bayrağını kucaklayan elleri dikkatimi çekti. Kim ne anlarsa anlasın ,kim ne derse desin,ben bu işe fazla yorum katmadan sadece resmi konuşturmak istedim. Efendim bu haftalıkta benden bu kadar. Siz her zaman olduğu gibi size lazım olnaları alın kalanlar benim olsun.
nazim aktürk

Nazım Aktürk
Nazim Aktürkfutbol_hoca@hotmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.