SON DAKİKA

Evire çevire

Köşe Yazıları

18 Mart’a hediye

Köşe Yazıları

Salı Sofrası Boş kağıt

Bu haber 10 Ağustos 2015 - 21:24 'de eklendi ve Bu haber 1.083 kez okundu. kez görüntülendi.

Salı Sofrası  Boş kağıt

Siz önünüze uzatılan boş kâğıda imza atar mısınız? Sakaryasporun  Selahattin Aydın Başkanlığındaki yönetimi  seneye kimin mukavelesi bitiyorsa eğer, şu kadar parayı getir git ,yok istenilen parayı getiremiyor  musun, piyasa bulamadın mı ,veya piyasa buldun ama yönetimin istediğini getiremedin mi   o zaman buyurun  boş mukaveleye imza atın, kaderinizi biz belirleyelim.Bu dayatma meyve vermezse,yönetim bu sefer  alt yapı uygulamasını devreye sokuyor. Bu uygulama bu güne kadar çok ama çok cuzi , hatta asgari ücretle Sakaryaspora  hizmet etmiş oyuncuların önüne konuluyor. Şunu getir , bunu getir git diyen yönetim, ben sana şu parayla üç yıllık imza attırayım demiyor ,onların aklı fikri boş mukavele kağıdına atılacak imzaya takılı. Son olarak genç milli Burak Bekaroğlu da alt yapıya gitti. Nedir bu Sakaryalı gençlerin beceriksiz Selahattin Aydın yönetiminden  çektiği. Özgür ,Aykut, A. Kadir , gecen yıl size çok çektirdi, onlara bu çektirdiklerinin karşılığı olarak bunları yapıyorsunuz.Sormak isterim Sakarya spora en fazla getirisi olduğu düşünülen Burak Bekaroğlu’nun sucu ne? Sakın bana menajeri  Hakan Özlü değil de başkasıymış demeyin. O menajeri  bu menajeri sonuçta Trabzon isteki değilse veya sizin istediğiniz rakamı vermiyorsa Burak’ın  sucu ne  ? Mevcut yönetiminin Sakaryalı gençlere takındığı bu tutum alttan üste gelmeyi çok isteyen gençleri bir kere deği bin kere düşündürür. Siz bu saatten sonra alttan üste gelecek çocukların önüne beş yıllık boş mukaveleleri  böyle giderse zor koyarsınız. Bu yönetim kurtuluş bu şehrin çocuklarında sloganın da içini boşalttı.

ÇELİK BEKLEMİŞ

Yasin Çelik Sakaryasporun geçmişinde futbolcu olarak önemli bir yeri olan oyuncu. Yeşil Siyahlı ekibin kaptanlığına kadar yükselmiş biri olarak sezon başı adı Sakarya spor Teknik sorumlusu olarak anıldı. Yönetim onu değil de Deniz Kolgu yu tercih etti. Bu süreç içinde Yasin Çelike yönetim, yardımcı antrenörlük konusunda bekle demiş ama bu bekleyişin içinden Yasin’in beklentisi çıkmamış.  Bekle denilen Yasin Çelik beklemekten yorulmuş biri olarak yükselttiği lisansı ile birlikte, zorunlu olarak Derin cenin  yolunu tutmuş. O şimdi bu takımda Teknik sorumlu Ali Asım Balkayanın yardımcısı. Yasin’in şartları diploma olarak Sakarya sporu çalıştırmaya yetiyor da, diğer siyasi ve de sosyal  özellikleri Ak yönetimi tatmin etmemiş olacak ki, bu iş yatmış.  Yasin Çelik alt yapıya gitseydi iyi olurdu diye cemde orasında parsellenmiş durumda.

BU YÖNETİMLE SORUNLAR ZOR AŞILIR

Büyükşehir Belediye Başkanı şehir takıma destek olmuyor ,omuzlardaki yük paylaşılsın diyor ama, yönetimi cebi deliklere teslim ediyor. Hem onların bir kısımda Şirket sorumlusu olarak Yeşil Siyah kasadan faydalanıyorlar. Bu iddia bana değil  Sakaryasporun konuşulduğu her yerde seslendiriliyor. Bu gün ki yönetim modeli tam bir emekliler cennetini andırıyor. Para alıyorlar veya almıyorlar ,bu güne kadar kimler aldı kimler almadı,ben işin orasında değilim. Öyle veya bu yönetime borçsuz harçsız ,transferde önü açık bir takım bırakıldı. Gecen yıl onların beceriksizliği Sakarya sporun futbol ömründen bir yılı aldı götürdü. Bu görüyoruz ki Sakaryaspor yaklaşan yeni sezonun ayak izleri Rüstemlere  taşınırken kadro oluşturmada icraatın için umut değil karamsarlık çıkıyor. Yönetim uyuma takıma sahip çıkın diye cemde  kapasiteleri sınırlı fotoğraflardan bunu beklemekte hayal gibi geliyor bana.

O/0 50

Sakaryaspor Teknik sorumlusu lig öncesi geride kalan iki etaplık çalışmanın değerlendirmesini geride kalan Salıda Medyaya yapmış. Bu değerlendirmenin üzerinden bu gün tam bir hafta geçti. Muhakkakı bu süreçte bazı hareketlilik olur. Lig ateşinin yakılmasına tam 13 gün kala mutlaka kadro takviyesi olur. Olur veya olmaz biz iki hazırlık sürecinde Teknik sorumlunun lige tam hazır değiliz bu sürecin 0/0 50 sindeyiz değerlendirmesine bir bakalım. Biz bu açıklamadan  bu takım bu haliyle zor adam olur görüşünü alıp futbol cebimize koyarız. Bu takımın eksiği sadece gol yolları değil, bu takımın kadro kalitesinde tartışılır. Bana göre bu takımın 0/0 50 si Alt yapıda çalışıyor. Kurulan yeni kadroda ne bir Özgür,ne bir Hamza nede bir A.Kadir var. Sakaryaspor yönetimi öyle görüyorki gecen yıldan hiç ders almamış. Onlar yine Aydın havası çalıyorlar.

HENDEK DERT ETMİYOR

Yeni Hendek sporun Hendeklilerden oluşan futbol projesi daha lig başlamadan içerden üç çizik yedi.Hüseyin ve Onur Adapazarı spora ,Özkan Pamukova 1968 gittiler. Hendeksporun deneyimli Teknik adamı giden gider ,bizim Hendeksporu Hendekliler kurtarır düşüncemizden bir sapma yok. Hendekteki  Bahçedeki  ürünlerden gereken desteği  bulamazsak ,bu sefer Pazara çıkar ,pazardan eksiklerimizi temin ederiz derken, Sakarya piyasasını ve de Hendeğe gelecek Üniversiteli akımı içindeki futbolcu pazarını işaret etti.Sami Hoca bu işte deneyimli. Tespitlerine  bizde buradan katkı veririz.

ONUN ARABASI VAR

ASKF nin yeni yönetimi Futbol İl temsilcisini istemiyor. Ali Aslanında onlara Sıçak durduğunu söylemek mümkün değil. Ali Aslanın Yılmaz Kuzey sevdasını bilmeyen yok. Buna karşın duyduk ki  siyaset desteği Ali Aslanın etrafında turluyor. Son olarak Büyük Şehir Belediye Başkanı Zeki Tokoğlu’nun Ali Aslana daha iyi görev yapması adına, Özel araba tahsis etmesini sizce nasıl yorumlamak gerekir dersiniz.

GELİN BİR OLALIM

Sakaryada Mehmet Alemdarın yerine İHK nın başına gelen Ercan Yıldırım duyduk ki gelir gelmez birlik beraberlik mesajı vermiş. Ne güzel , birlik beraberlik olursa Hakemlikte başarı olur. Kaos olursa oradan sağlıklı çocuk doğmaz. İyi güzelde Yıldırım Ercan’a sormazlar mı, daha önce neredeydiniz. Dernek seçimi yapılırken yoksunuz ,Dernek İftar verirken yoksunuz . Şimdi kalkmış gelin bir olalım. Olalım da geçmişi nasıl unutalım. Seni buralara taşımak için MHK kapılarında konaklayanlarla beraber yol alan biri olarak ,Bu gün ki Özgür Aygün Başkanlığındaki Derneğin idmanlarda Hakemlere dağıttığı ,Allah’ın  suyunu bile içmeyecek kadar gözünü kin bürümüşlerle beraber, sen bu ilde nasıl birliktelik sağlayacaksın . İşin zor  Yıldırım Ercan. Birlik beraberlik isterken önce aynaya bakmak gerek. Ben o aynadaki resimden birlik beraberlik çıkacağına ihtimal vermiyorum. Efendim sofrayı toplarken dün kutladım yine kutlama ihtiyacı duydum. Özgür Aygün başkanlığındaki dernek yönetimini bir kez daha kutlarım. Hakem ve Gözlemciler için büyük sıkıntı olan yüzde elli sorununu çözmeleri Dernek icraatı olarak bana göre milat teşkil ediyor. Efendim bendenizden bu haftalıkta bu kadar. Sofrayı topluyorum. Siz her zaman olduğu gibi size lazım olanları alın kalanlar benim olsun.

 

 

Nazım Aktürk
Nazim Aktürkfutbol_hoca@hotmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.