SON DAKİKA

Salı Sofrası ARA AÇILIYOR

Bu haber 06 Ekim 2015 - 13:52 'de eklendi ve Bu haber 1.395 kez okundu. kez görüntülendi.

Salı Sofrası    ARA AÇILIYOR

Sakarya spor Manisa’dan kağıt üstünde istediğini alarak döndü. Çıkış içinde olan bir takımdan geriye dönerken puan taşımak iyi olmasına iyide, hep kazanan Eti mesutla  olan ara bir hayli açıldı. Bir puana takla atarken , bu bir puan iyi puan diyen Deniz Kolgu bunu bir kenara not etsin. Gol yollarındaki sıkıntı herkesin beynini kemiriyor .Spor basının ve de spor kamuoyunun bu konudaki ter etütleri insanların futbol beynini kemirmeye devam ediyor. Bir takımın gol atması için iyi mücadelenin üstüne gol ve golleri eklemeli . Aksi takdirde iyi futbolla , mücadeleci futbolla, bu lig istenilen yerde bitmez. Kemer 2003 maçı Sakaryasporun kazanmak zorunda olduğu bir maç olarak yarını bekliyor.

 

ALKIŞLAR MHK YE GİTSİN

Yeni MHK Sakaryada yaptığın İHK değişimi ile iftihar edebilirsin. Gelin Sakaryaya görün tercihinizin Sakaryada açtığı yarayı gözünüzle görün. Gelin eski İHK ve kısa süre önce göreve gelen yeni İHK nin maç  dağıtımlarına . Gelin bakın bakalım eski dönemde mazeret beyan ederek maçlara çıkmayanlar bu gün nasıl maçlara çıkıyorlar. Gelin atama defterlerini bir karıştırın bakalım, müsabaka dağıtımları nasıl yapılıyor. Gelin Sakarya’ya hem bir çayımızı için hem de dert dinleyin. Gelin bakalım okjektiflikten bahsedenler ne kadar objektiflermiş . Gelin gelin  kendiniz araştırın. Sadettin Efendiler, İsmet efendiler  gelin gelin Sakarya nasıl ortadan ikiye bölünmüş, gözlerinizle görün ,kulaklarınızla dinleyin.Eserinizle ne kadar övünseniz azdır. İkinci hafta Hakem atamalarında yine Dernek yönetimi hakemleri hedef olmuşlar. Kulüp Müdürü Engin Bıçak ile yönetim kurulu üyesi Hakemlerden Uğur Garana maç bulamamış, yeni İHK nin ,yeni hakem atama sorumlusu fatih Sucu oğlu . Ben bu filmi daha önce izlemiştim. Şimdilerde dekrarı  senoryosı  Sapanca’da yapılan ,uyarlanan şekliyle ,Hakemlerin önüne konuluyor. Biliyormusunuz bu işin sonunda kazanan çıkmıyor. Kaybedenmi Hakem camiası oluyor. Kilişelişmiş kin girdabı içinde yüzünler sonrasında kendilerini bu camianın dışında buluyor. Sonuç olarak kimsenin yaptığı , kimsenin yanına kar kalmıyor.

BALLI SAKARYALILAR

Sakaryasporun alt yapısında yetiştikten sonra bir süre Sakaryaspor ,bir süre dış dünyada şanslarını deneyen gençlerin bazıları Bal ligine kondu, bazıları da boşta kaldı. Önüme konan notlara bakıyorum Gazanfer  boşta ,  geleceğin sol beki olarak işaret edilen Muammer Başoğlu boşta ,Ayhan boşta ,Kerem boşta. Hakan Toker ( Kocaaliye) Çağrı ( Karasuya ) giderek Bal ligini kendilerine çıkış ligi olarak ilan etmişler. Umarım başarılı olurlar. Ayhanın adı Adapazarısporla anılırken , Keremin Kocaaliye yüksek fiyat çektikten sonra gittiği Küçükçekmece ile de anlaşmadığını duyduk. Sonuç olarak bir zamanlar Sakaryaspor forması altında bizler veya başkaları tarafından geleceğin gençleri olarak gösterilen , futbolda daha yukarılara gidebilirler diye işaret edilenlerin içinde bazıları beni ,bazılarında başkalarını hayal kırıklığı yaşatırken ,kendileri ne düşünürler bilemem. Benim bildiğim ayaklar ve beyinler futbol topuna iyi hükmederken,  bu işten ekmek yemeği kafasına koyanlar  aklını ve bedenini geliştirecek.Yoksa bu gün olduğu gibi hayal kırıklığı onların sermayesi olur. Bu süreçte Bal ligi hedefi olan takımlarda çıkış aramak veya Bal ligine gitmek bu gençler için bir şans olabilir.

AYLIK DEVRİM

ASKF nin yeni yönetimi yılların kanayan yarası olan maç programları  konusunda radikal bir adım attı. Kulüplerin ,Hakemlerin,Emniyet güçlerinin ve de spor kamuoyunun zaman zaman şaşkınlık yaşadığı Ali Aslanın programsızlığı  azda olsa giderilecek. Bu haftadan sonra futbolda takımların önünde aylık program  olacak. Futbol İl Tertip kurulunu böyle bir adım atmaya zorlayan, ASKF yönetimi, bu konuda alkışı  hak ediyor. Bizde buradan, bizim sofradan, programların  aylık değil ,daha ileri boyutlara taşınması dileğiyle  Yaşar Zınba Başkanlığındaki ASKF yönetimine alkış gönderiyoruz.

ESAT OLAYI

Esat Musa Yıldız Erenler alt yapısındaki çıkış sürecinin ardından   Gençlerbirliği  futbol kapısına kadar uzanmış. 3 Sene burada oynayan , alt yapı eğitimi alan bu Sakaryalı genç  çapraz bağlarının  kopması sonrası bile süre futboldan uzak kalmış. İyileştikten  sonra sıla hasretiyle Sakaryaspora denemeye gelen 1998 doğumlu Esat Musa Yılmaza alt yapı seçmecileri uzaktan bakmışlar. İdda  bu, bu çocuğa bu süreçte idman günlerin saatleri bile farklı söylenmiş. Sonuç olarak Esat alt yapı seçmelerinde beğenilmemiş. Ama aynı Esat, ayağının tozuyla gittiği İnegöl spor  denemelerinde, bir çalışmanın ardından ,bu takımın U19 yaş grubu kadrosuna alınmış. Kim doğru yaptı , kim yanlış yaptığı konusunda peşin hükümlü olmadan, Esat Musa Yıldızın İnegöl de  atacağı futbol adımları görmek gerek.  Efendim bizim sofradan bu haftalıkta bu kadar .Siz her zaman olduğu gibi size lazım olanları alın kalanlar benim olsun.

Nazım Aktürk
Nazim Aktürkfutbol_hoca@hotmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

5 ADET YORUM YAPILDI
Hakem7 Ekim 2015 / 17:45

‘Gelin eski İhk ve kısa süre önce göreve gelen yeni İhk arasındaki maç atamalarındaki farkı görün’ demişsiniz…Nazım Bey,eski İHK nin atamalarını hakemler yapıyordu yeni İHK kendisi yapıyor…Eski dönemde mazeret belirten hakem sayısı bir elin parmaklarını geçmiyordu ama eski İHK nin görev vermediği hakem sayısı mevcut kadronun üçte biri kadardı…Eski İHK zamanında görev verilmeyen hakemler HAKEM değilmiydi ki sesiniz çıkmıyordu…Onların görev alamamasıyla ilgili kaç yazı yazdınız…Eski İHK zamanında mazeret bildiren hakemleri TFF ye defalarca şikayet ettiler müsterii olun, hala daha gün be gün şikayet etmeye devam ediyorlar…Sakaryada hakemler her hafta dayak yerken İHK sessiz kalıyordu da ozaman MHK yi TFF yi neden çay içmeye davet etmediniz yazılarınızla…Sakarya eski İHK ile ikiye hatta üçe bölünmüşken neden MHK yi TFF yi çay içmeye dert dinlemeye çağırmadınız…İsim isim yazarak görev alamadığını ifade ettiğiniz kişilerin 10 katı kadar hakeme görev verilmezken nerdeydiniz? OBJEKTİFLİK BU MU ?

Hakem7 Ekim 2015 / 23:21

Yorumumu neden yayınlamıyorsunuz ?

biz hakem değiliz8 Ekim 2015 / 15:57

Eyyyy hakem haklısınzı eskiden hasan kösemen yapardı atamaları sonra futsallar okul maçları ooo 5 binler yedibinler hesaplardaydı haklısınız şimdi ihk yapıyor da bi bak bakalı atamalaara kimlerin hergün maçı var.Hakemler dayak yiyordu ama bazıları yiyordu çünki sebebi neysee. sorun demirspora erenlerspora takımlara memnunlar mı hakem atamalarından.eskiden bir sürü hakeme görev verilmiyor demişsin de sen bilmiyormusun o hakemlerin sakaryayı karıştırmak için maçlara çıkmadığını. biliyorsun da işine gelmiyor abilerin yandaşların izin vermez bunları söylemene. bak güzel kardeşim bu işler böyle gitmez bu hakemliği bu şekilde kimse toparlayamaz. göreceğiz ilerleyen günlerde daha neler yazılacak nelerr bekliyoruz.eline sağlık nazım aktürk sayende herkess görüyor doğruları.

Hakem8 Ekim 2015 / 18:20

Hasan Kösemen dışında kimler hakem ataması yaparmış onlarıda yaz.Hasan Kösemen veya bir başkası usulsüzce kazanç sağladıysa git suç duyurusunda bulun !!! Siz camiayı mahkeme kapılarına göndermekten çok iyi anlarsınız….Hapishane kapısına gönderdiğiniz kişilerle şimdi beraber aynı masalarda yemek yemek nasıl bir duygu, tükürdüğünle yaladığın aynı tatta mı ?… camia öyle toparlanmaz !!! Camia hergün gazete manşetlerinde camiayı karalayarak toparlanır değil mi…Bu basın yoluyla Hakem Camiasını toparlama işlerini yıllar öncede uygulayanlar şuanda nerelerdeler çok iyi bilirsiniz…Hangi hakemler neden dayak yiyormuş sebepleriyle birlikte isim isim yaz…Yaz da bilmediğimiz birşey varsa öğrenelim…Demirspor-Erenlerspor takımları memnunmudur değilmidir bilmem ama geçmiş dönemde memnun olan birsürü takım vardı ÇOK ŞÜKÜR !!! maçlara çıkmamak için karar alan o 50-60 il hakemi arasında olup arkadaşlarını İHK ye gambazlayan yoksa sen misin ? …Onlar Sakaryayı karıştırmak için değil, kendileriine vurulan sillelere sesi çıkmayan düzene YETER demek için birlik oldular ama nerden bi Camiaya saldığınız AKREPLER birgün gelip sizi sokacaktır…Er yada Geç kimin ne mal olduğu ortaya çıkacaktır…Sadece sabır!

Nazan Göktürk9 Ekim 2015 / 10:28

müdür sen serviscilik yapmaya devam et bakalım nereye kadar gidecek. birde çok doğru sayın mikser kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz. ne ekersen onu biçersin .. hakemlikten kovulanlar ahkam kesiyor nne güzel dünya. objektifsen eğer herkesi dinleyeceksin sonra yazacaksın yoksa hakemlikten kovulduğun gibi her gittiğin yerden kovulursun