SON DAKİKA

Salı Sofrası

Bu haber 30 Aralık 2014 - 0:37 'de eklendi ve Bu haber 1.040 kez okundu. kez görüntülendi.

Salı Sofrası
Antalyaya kalmasın
Sakarya sporun Rüstemlerdeki ikinci yarı hazırlıkları araya sıkıştırılan deneme süreci ile beraber kol kola yürüdü. Sakarya sporda ikinci yarı denemesi de gördük. Bu da 2014 de yaşanan bir ilk olarak bir kenara not edilsin. Denemenin bu işin içinde yeri yok ama ,neyse. Bu süreçte birde işin içinde gidenler kalanlar hikayesi cirit attı. Güven ve Ünal Noyanın gidişine sözümüz olmaz. Sedat gönderenlere sözüm olsun ,on numaraya alacağınız adam bu ayrılıktan sonra dahada fazla önem kazandı. Gazete manşetlerine yansıyan haberlere bakacak olursak ,Antalya öncesi eğer takıma düşünülen isimler kadroya katılamazsa , transfer ayağının Antalya’ya taşınacağı seslenmeye başlanmasını biz kuşkulu gözlerle bakıyoruz. İkinci yarı hem transfer olayı hemde çalışma ortamı acabalarla başlamamalı. Biz hem transferde hemde çalışma sürecini iyi yaşayan bir Sakarya sporu Antalya’ya uğurlamak istiyoruz. Kadro takviyesi Antalya’ya gitmeden önce bitmiş
TANSUYU SİYASET ENGELLEMİŞ
Ben bu yaşa geldim bu kardeşi tanıdığımdan beri hiçbir işe sağlam ellerle tutunduğunu görmedim. Son olarak ASKF Yönetimine talip olmak adına ekibini oluşturdu ,tam seçim tarihi açıklandı bu kardeş yine çark etti. Ekip mekip kalmadı. Tüm projeler elde kaldı. Oysa Recep Oda baş onunla beraber yapılan projeleri ,kadrolarını anlatırken ağzından bal damlıyordu. Daldan dala konmayı siyaset arenasında da kendine ait yaşam vizyonu içine koyan bu kardeş ,kendi dünya görüşüne uygun gördüğü bu gün ki iktidara Erenlerden kapağı atmış. Duyduk ki İlce yönetimine seçildiği için ASKF yolculuğunu çok çabuk defterinden silmiş. Eh n e diyelim siyasetin cazibe kokan kostümünü giymiş. Uzun efendi iktidar partisine hayırlı uğurlu olsun.
HAKKINI HELAL ET KARDEŞİM
Son zamanlarda helalleşmek moda oldu. Her nerde olursa olsun bu tür helallik şıkça her alanda seslendirilmeye başlandı. Son olarak Akyazı’da bir maç da Hakem sporcu arasında gecen bir diyalog tan böyle bir Helallik isteme konuşmasına sporcular ve kulupedeki teknik adamlar şahit olmuşlar. Bu hakemin ,Bu konuşmayı duyan vede şahit olanların ismini saklı tutuyorum. Hakem verdiği kararlardan sonra sporcuların olası tepkilerini azaltmak adına Hakkını Helal et kardeşim diyormuş. Ne günlere kaldık be. Hakemin helallik alması gibi bir lüksü yok. Hakem doğru adil ve iyi yönetim gösterir işine bakar. Hem sonra madem helallik isteyecek kadar hata yaptıysan bırak düdüğü git evine otur. Hakemlikteki yanlış kararların üstü helallik alınarak örtülmez.
ASKF DE ÇİFTE SEÇİM
Mevcut ASKF Başkanına sorduk 20 Ocaktan sonra Temmuzda tekrar seçim var mı? Bu soruyu ona şu gerekçeyle sorduk ,ASKF Başkan adaylarından Yaşar Zımba Olağanüstü Genel kurulu bilerek 2015 taşıdık ki ikinci kez seçim olmasın diyerek bir iddiayı ortaya attı. Bu iddiayı aldık ASKF yönetim kurulunun önüne koyduk. Aldığımız yanıt ,Yaşar Zımbanın tam tersi. Ocakta Olağanüstü ,Temmuzda olağan seçim var. ASKF yönetimi ne der ne düşünür bilemem ,benim bildiğim bir şey var futbol topunun gezdiği yerlerde heyecan devam ederken, bir inat uğruna ASKF yi iki kez seçime taşımak çok akıl karı bir iş değil.
KARDEŞLER BİRBİRİNE DÜŞMÜŞ
Birileri kulağımıza üfledi. Dernekte İl hakem kurulu ,Dernek yönetimi birbirlerine düşmüşler. Dernek yönetimi Alemdar efendinin karşısına Ercan Yıldırımı dikmiş. Bu süreçte ayrışmalar başlamış. Sapanca grubu Hakemliğin kilit noktalarını ele geçirmek adına iyiden iyiye gözünü karartmış. Dernek Başkanlığı içinde Hasan Kösemenin nöbeti bir başka Sapancalı Oğuz han şenlerden alması adına alt yapı oluşturduğu kulislerden bize kadar uzandı. Kardeşler menfaat çeşmesinden daha fazla pay almak adına bir zamanlar kol kola yürüdükleri ,beraber secim kazandıkları Mehmet Alemdarla ters düşmüşler. Desenize Kardeşliğin adresi bu süreçte çok hareketli günler yaşayacak. Kardeşlik slogonanın içinin boş olduğunu bu iki grubu ortak menfaatleri bir arada tutuyor diyen bendeniz yanılmadı. A.Kadir Aypek ,Mehmet Alemdar ikilisi el ele büyüttükleri Sapanca grubu tarafından vurulmak isteniyorlar. Besle kargayı oysun gözünü diye ben buna derim. Bu ikili şimdi günün moda deyimi ile bağırabilirler, Ne İstedinizde Vermedik. Evet evet aynen böyle ,Dernek yönetimine ne istedilerse veren A.K .A ve M.A şimdi kendi elleri ile büyüttükleri karşı savaş baltalarını çıkarmışlar. Onlarda Dernek Başkanlığı için yeni bir listenin peşine takılmışlar. Ben kadar kötü olsalarda,benim gözümde eski itibarları olmasada kötünün iyisi olarak A. Kadir Aypek ve Mehmet Alemdarın yanında yer alırım. Hakemlerinde bu yarışta sağduyulu bir şekilde Hakemliğe daha iyi hizmet verecek grubun yanında olacağını tahmin ediyorum. Tavsiyem olsun Hakemliği ayrıştırmayın.
AYAVA ÖDÜL GİBİ GÖREV
File üstünde otuz yılı aşkın kalmak her babayiğidin harcı olamaz. Feti Ayav bey enirsiniz veya beğenmezsiniz bu ilde Voleybol denilince yöneticilik anlamında ilk akla gelen isimdir. İkinci bir isim sayamıyorsanız ,her türlü eleştiriye rağmen biri salonlarda file üstünde dans ediyorsa bırakın köstek olmayı testek olun. Voleybol de en üstte Sakarya’yı biri temsil ediyorsa eğer onu eleştirmek veya kıskanmayı bir kenara bırakıp onun yönetici kimliğinden Sakarya voleybol üne bir şeyler taşımaya gayret gösterin.
SENARYO
Erenlerde Erenlerspor, Demirspor’a Kaybetti. Kazanabilirdi veya berabere de kalabilirdi ama kaybetti. Dünyanın sonu değilde , gelde bunu akli selim yöneticilere ,teknik adamlara anlat. Özgür Aygünün verdiği penaltı nedeniyle aldılar onu idam sehpasına koydular. Gözlerden ırak kulaklara yakın yerlerden edilen küfürleri duymamak adına maç sonu khareketliliğni uzaktan izledim. Yönetici olarak saygı duymaya çalıştığım kişilerin bu yüzü, hiç ama hiç hoşuma gitmedi. Bir penaltı üzerinden algı ,bir penaltı üzerinden senaryo üretmek çok tuhaf diye cemde ,Türkiye’nin üstü senaryolarla yönetildiğine göre ..Bu yüzdende futbolun içinden çıkan senaryoları çok büyütmek de neyin nesi demek geçiyor içimden. Günümüz Türkiyesinde adım başı senaryo üretilirken, bizim evin futbol mutfağıda bunun esiri olmuşsa , biz ne yapalım.koca koca ,yönetici ve teknik adam kimliği olanlar bir yenilgi sonrası senaryo yazarlığına soyunuyorlarsa bizim evin futbol kalitesi nasıl artarki..Hele bu işin başrol oyuncuları kurumsal bir takım kimliği olan takımların içinden karşımıza dikiliyorsa.
YENİ YIL
2015 kapıya dayandı. Türkiye’nin kader yılı olmaya aday bir yılı görmek kaderde varsa eğer ,ben yeni Türkiye masallarının, bu yılda sandığa gömülmesini bir yeni yıl dileği olarak , benim sofranın ortasına koyuyorum. Eskiden yeni yılı bir yabancı coşkusu,yabancı alışkanlığı olduğu için, kapılarımı bu geceye kapatırdım. Bu sene öyle yapmayacağım. Her şeyin içine dayatmacı yaptırımlar uygulamak adına, dini reverans eşliğinde her şeye bir kılıf uyduranlara inat ,ben bu yıl yeni yılı daha coşkulu yaşayacağım. Bu vesileyle 2015 de daha özgür ,ayrışmayan bir Türkiye özlemi ile, bu düşüncelerime katılan herkesin yeni yılını en içten dileklerimle kutlamak isterim. Her şey gönlünüzce olsun. Yeni Yılda Sakaryaspor TFF 2 liginde olsun. Yeni yılda sağlıklı mutlu bir yaşam kapınızın önünde nöbet tutsun. Zor diyebilirsiniz. Eğer nefes alıyorsak ,eğer hala demokrasinin gereği olarak elimizdeki oy hakkı elimizde duruyorsa, bu da bir umut diyerek neden umutsuz olalımki. Efendim sofrayı toplama vakti geldi. Siz her zaman olduğu gibi size lazım olanları alın kalanlar benim olsun.
nazim aktürk

Nazım Aktürk
Nazim Aktürkfutbol_hoca@hotmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.