SON DAKİKA

Sakaryaspor: 1 – Altayspor: 0

Foto Galeri, Sakaryaspor

SAKARYASPOR VE SASKF

Bu haber 11 Temmuz 2015 - 22:09 'de eklendi ve Bu haber 1.308 kez okundu. kez görüntülendi.

SAKARYASPOR VE SASKF

Bir önceki yazımızda Osman Özdemir’e ayıp edildiğini ve olayın önceden pişirildiğini yazmıştık. Nitekim dediğimiz aynen çıktı. Şu andaki antrenör meğer Erzurum Büyükşehir Belediyespor maçını tribünlerden izleyip not almış. Zamanında devreye iyi aracılar soktuğu için de Özdemir’in ayağı kolayca kaydırılmış. Üstelik bu durumdan bi-haber zavallı Osman hoca da ciddi ciddi başkanla görüşüp gelecek sezon üzerine konuşmuş. Halbuki olay daha önceden bitirilmiş.

Benim Selahattin Aydın’a diğer başkanlara baktığımda epey saygım vardı ama görüyorum ki o da düzene ayak uydurmuş. Hem de çok iyi uydurmuş. İsmail Yenice gibi eski topraklar da Osman Özdemir’i ve Sakaryalı antrenörleri savunamayıp pısırık kaldıktan sonra…… Denecek söz yok!

Telefon diplomasisi ve adam kayırma ile gelenler en erken gidenlerdir. Şimdi Deniz Kolgu ile 3 yıllık anlaşma imzalanmış. İnanan var mı devre arasını tamamlayacağına!

Geçen yazıda da yazdım. Bu yöneticilik Zeki Toçoğlu’nun parası ile yapılıyorsa ben şimdiki yöneticilerden daha iyi bu işi yaparım. (Üstelik ben 3-4 bin lira da ayıp olmasın diye maddi destek sağlarım. Sonuçta bu işin de bir havası var!)

Ben bizim Sinan’a (Panta) kızardım başkanlığa aday olduğu zamanda. Şimdi görüyorum ki bu işi belediye desteği ile gayet güzel yaparmış .

Şimdikilerin futbolu ne derece bildikleri ortada. Yapılan çoğu işte mantık değil kişisel ilişkiler ön planda. 19-20 yaşındaki futbolcularla bile belli bir terapi içinde değil inatlaşma havasında ilişki kuruyorlar. Futbol sadece taç atışını kimin yapacağını bilmek değildir. O kadar çok etkenin birleşimi var ki bu oyunda

Futbolsuz yaz günlerinin en önemli gündemini oluşturdu ASKF seçimleri. Ve ortaya sürpriz bir sonuç çıktı. Sakarya’nın en büyük sivil toplum örgütlerinden birinin yönetimi değişirken Karasu delegelerinin saf değiştirmesi 36 oyluk farkta epey belirleyici oldu.

Zımba zamanında burada ÖZSU yöneticiliği yapmış ve çeşitli ikili ilişkileri var. Bunu iyi kullandı. Bir önceki yönetimde kuzeyin belli bir ağırlığı vardı, sanırım şimdiki yönetimde bu olmayacak.

Ben Yaşar Zımba’yı kongre salonunda agresif gördüm. Laf atmalarındaki sözler pek medenice değildi. Her şeye rağmen kendisini tanımadığım için bu durumu Ramazan şartlarına verdim.

Kongre sonrasındaki konuşması tam bir faciaydı. Zeki Toçoğlu’na yönelik sözleri yanlıştı , daha sonraki gün kıvırmaya çalıştı ama söz ağızdan çıktı ve bu hiç yakışık almadı. Yani başka şaka mı bulamadın! Ya da bilinçaltın mı dışarı çıktı?

Partiyi, siyaseti  filan bir kenara bırakın Zeki Toçoğlu amatör için hakikaten ülkede az bulunur şahsiyetlerden. Sentetik sahalardan tutun da pek çok ilde olmayan köşk niteliğindeki ASKF binasına, ihaleyle az çok satılabilecek toplu taşıma araçlarının kulüplere bağışlanmasına, malzeme yardımına dek pek çok hizmeti var . Şimdi sen freni tutmayan bir araba gibi zafer sarhoşluğuyla onu da karşına alırsan senin için değil kulüpler için hiç de iyi olmaz. Bir de insanlar zafer kazandıklarında mütevazi olarak, rakiplerini onore ederek büyük olurlar. Bu da unutulmamalı.

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.