SON DAKİKA

“Sakarya şampiyonluk bekliyor”

Foto Galeri, Sakaryaspor

PSİKOLOJİ EN BÜYÜK RAKİP

Bu haber 19 Şubat 2015 - 13:15 'de eklendi ve Bu haber 1.004 kez okundu. kez görüntülendi.

PSİKOLOJİ EN BÜYÜK RAKİP
Karasuspor, BAL’daki ikinci sezonunu yaşıyor ve Aralık ayından bu yana da galibiyet alamamış durumda.
Takım psikolojisinin negatif düzeyde olduğu belli. Özellikle ikinci yarının ilk üç maçının hedef olarak seçilmesi ve bu karşılaşmalardan sıfır puanla çıkılması moralleri epey aşağıya çekmiş durumda. Özellikle Kütahya maçında saha içi ve dışında bir enerji boşalmasının yaşandığını ve bu durumunda hedeflerin tutmamasıyla ilgili olabileceğini göz ardı etmemek gerek.
İlk yarıda takımda direkt oynayan üç oyuncu şu anda yoklar ve yerlerinde Uğur, Mehmet ve Kasım var. Şu anki işimiz bu oyuncuları karşılaştırarak tartı mühendisliğine kalkışmak değil. Olan olmuş.
Unutulmamalı ki Karasuspor, bir Serdivanspor anlayışında olan ekip değil. Sarı kırmızılılar herşeyden önce bir ilçe takımı, hedefleri büyük tutan ve önemli seyirci desteği olan bir ekip. Serdivanspor ise maç kazansa da kaybetse de antrenörü, teknik ekibi, yöneticileri ve futbolcuları asla değişmeyecek bir bakıma memur zihniyetinde olan bir ekip. Bu yüzden maç sonuçları kuzey ekibinde daha fazla sarsıntı oluşturabiliyor.
Şimdi takımın tek ihtiyacı bana göre mental güç yüklenmesidir. Yani hedeflerin gerçekleşmemesi insanda zaafiyet oluşturabilir, beynin olumsuz durumu ayakları götürmeyebilir ama BAL’ın ilginç bir formatta oynandığı unutulmamalı. Bu konuda takımı destekleyecek durumlar da oluştu.
Şöyle ki;
Ligin ilk dört sırasındaki takımlarla olan maçlar geride kaldı. Önümüzdeki iki haftada ise sonraki iki takımla oynanacak ve ligin dibindeki ekiplere sıra gelecek. Bu olumlu bir tablo.
Üstelik Düzcespor maçının ikinci yarısından başlayan olumlu bir futbol süreci var. Yani bana göre Karasuspor için en kötüsü geride kaldı. Bu süreçte göz ardı ettiğimiz sakat oyuncular, sakat sakat oynayan oyuncular, cezalı oyuncular gibi unsurlar da geride kaldı.
Ben ilk etapta Karasuspor için bir yükseliş sürecinin başlayacağına inanıyorum. Sonra da iki yıldır zaman, para, beyin gücü vs. harcayan başkanın da genişletilmiş bir ekiple yola devam etmesini en faydalı yol olarak görüyorum.
canfer erdoğan

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.